ChatGPT امتحان MBA وارتون را گذراند، اما هنوز در مراحل ابتدایی است

هوش مصنوعی جایگزین افراد نخواهد شد، اما افرادی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند جایگزین مشاغل سابق می‌شوند

0

ChatGPT معلمان دبیرستان را نگران کرده است. چرا که آنها نگرانند دانش آموزان از آن یا سایر ابزارهای جدید هوش مصنوعی برای تقلب در تکالیف نوشتاری استفاده می‌کنند. اما این نگرانی فقط در سطح دبیرستان متوقف نمی‌شود.

پروفسور کریستین ترویش در مدرسه معتبر بازرگانی وارتون از دانشگاه پنسیلوانیا از خود می‌پرسد کنجکاو توانایی‌های هوش مصنوعی به عنوان ابزارهایی برای طی دوره MBA بود.

این هفته، Terwiesch یک مقاله تحقیقاتی منتشر کرد که در آن نحوه عملکرد ChatGPT در امتحان نهایی یک دوره معمولی MBA، مستند شده است.

chatbot در سوالات مدیریت عملیات اساسی و تجزیه و تحلیل فرآیند، از جمله مواردی که بر اساس مطالعات موردی است، کار شگفت انگیزی انجام می‌دهد. اما در در  بخش سوالات تحلیل فرآیند پیشرفته‌تر کارش چنگی به دل نمی‌زند.

او تشخیص داد که ChatGPT در امتحان نمره B می‌‌‌‌گیرد.

همچنین ChatGPT  «در تهیه اسناد حقوقی»  عملکرد خوبی دارد و برخی معتقدند که نسل بعدی این فناوری ممکن است حتی در آزمون وکالت نیز موفق شود!

همانطور که مارک کوبان، کارآفرین میلیاردر، این هفته در مصاحبه ای با Not a Bot، اشاره کرده که البته ChatGPT در ابتدای راه است و باید تصور کنید GPT 10 چقدر متحول خواهد شد

غول نرم‌افزاری مایکروسافت، پس از سرمایه‌گذاری اولیه یک میلیارد دلاری چند سال پیش، سرمایه‌گذاری ۱۰ میلیارد دلاری در OpenAI، سرمایه‌گذار پشت ChatGPT را در نظر دارد.

آلفابت – شرکت مادر گوگل- با استفاده از ابزارهای مشابه در این مسیر وارد شده. چرا که می‌هراسد در آینده چنین فناوری‌ای به جایگاه برتر موتور جستجویش صدمه بزند

فعلا مردم، از جمله دانشجویان MBA، خواه ناخواه از این ابزارها استفاده خواهند کرد.

کارا مک ویلیامز، رئیس آزمایشگاه نوآوری محصولات ETS، ابزاری ساخته که می‌تواند پاسخ‌های تولید شده توسط هوش مصنوعی را شناسایی کند. او بر این باور  است که هوش مصنوعی جایگزین افراد نخواهد شد، اما افرادی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند جایگزین مشاغل سابق می‌شوند.

ترویش، در معرفی مقاله خود، به تأثیری که ماشین‌حساب‌های الکترونیکی بر دنیای شرکت‌ها داشتند اشاره کرده و پیشنهاد کرد که چیزی مشابه می‌تواند با ابزارهایی مانند ChatGPT رخ دهد.

منبع: فورچون

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.