کالسکه‌ای با فناوری بالا: «الا» می تواند تسلای کالسکه‌ها باشد!

0

اگرچه هل دادن نوزاد در کالسکه زیاد کار دشواری نیست، اما گاهی پیش می‌آید که والدین احساس کنند کمی کمک خوب است. کالسکه Ella با استفاده از موتورهای کمکی الکتریکی، حالت هندزفری و سایر ویژگی‌های “هوشمند” برای آسان‌تر کردن کارها طراحی شده است.

الا که در حال حاضر برنده جایزه نوآوری در CES است، توسط استارت‌آپ کانادایی Glüxkind ساخته شده است. این شرکت نام خود را از کلمه آلمانی Glückskind به معنای “کودک خوش شانس” گرفته است.

موتورها با نیرو دادن به دو چرخ عقب، هنگامی که والدین کالسکه را به سمت سربالایی هل می‌دهند، تقویت الکتریکی ایجاد می‌کنند. آنها همچنین ترمز کمکی دارند که کالسکه را در سراشیبی، محافظت می‌کند.

در واقع، اگر کاربر دستش پر باشد – مثلاً اگر بخواهد نوزاد خود را برای مدتی حمل کند – کالسکه می تواند به تنهایی در امتداد پیاده رو حرکت کند و همگام با آنها باشد. در این حالت، از مجموعه‌ای از سنسورهای ۳۶۰ درجه استفاده می‌کند تا پیاده‌رو را دنبال کنند و از موانع اجتناب کنند، در حالی که با تشخیص نزدیکی تلفن هوشمند، در نزدیکی کاربر قرار می‌گیرد.

وقتی والدین برای استراحت می‌ایستند، می‌توانند الا را در حالت Rock-My-Baby قرار دهند، که در آن به آرامی به جلو و عقب می‌چرخد و شبیه “گهواره تکان می‌خورد. این کالسکه همچنین دارای یک مولد صدای سفید داخلی است تا نوزادان را بیشتر به خواب ببرد.

سایر ویژگی‌ها عبارتند از: ترمز دستی، یک سبد ذخیره‌سازی در پایین‌ برای وسایلی مانند خواربار و پوشک و یک “صندلی هوشمند” سازگار با صندلی ماشین برای کودکان نوپا. یک سایبان با تهویه جمع شونده از نوزاد در برابر نور خورشید محافظت می کند، یک توری قابل گسترش که از پشه‌ها محافظت می‌کند.

در نهایت، یک برنامه همراه امکان بررسی مکان کالسکه در داخل شهر را همیشه فراهم می کند.

قیمت  نهایی کل این کالسکه هوشمند ۳۸۰۰ دلار آمریکا است.

منبع: Glüxkind

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.