این خودروی برقی کوچک، فروش بیشتری نسبت به تسلای مدل ۳ در ژانویه و فوریه امسال داشته!

شرکت چینی Wuling بیش از ۵۶ هزار مینی خودروی برقی Hong Guang در دو ماه اول سال ۲۰۲۱ فروخت

0

شاید باورکردنی نباشد ولی مینی خودروی برقی Hong Guang Mini EV چینی موفق شد در بازار خودروی معروف و پر سروصدای تسلا مدل ۳ را شکست دهد و در دو ماهه اول امسال فروش بیشتری داشته باشد. البته، این موفقیت برای شرکت چینی Wuling چیز تازه‌ای نیست.

این خودروی هاچ‌بک بیش از ۳۶ هزار فروش در ماه ژانویه داشته است؛ در حالی‌که تسلا مدل ۳ فقط ۲۱۵۰۰ خودرو فروش می‌کند. در ماه فوریه هم این مینی خودرو کمی بیش از ۲۰ هزار دستگاه فروخته است که باز از ۱۳۷۰۰ دستگاه تسلا مدل ۳ بیشتر است.

خودروی Hong Guang محصول مشترک شرکت‌های چینی SAIC Motor و Wuling Motors و جنرال موتورز امریکایی است ولی در بازارهای محلی به عنوان خودروی Wuling شناخته می‌شود.

ارزان و کاربردی

خودروی Hong Guang Mini EV در کشور چین به قیمت ۲۸۸۰۰ یوان یا حدودا ۴۵۰۰ دلار به فروش می‌رود. این هاچ‌بک مدعی است در یک بار شارژ باتری می‌تواند ۱۷۰ کیلومتر (۱۰۶ مایل) مسیر طی کند و سرعت آن به ۱۰۰ کیلومتر یا ۶۲ مایل در ساعت برسد. با چنین سرعتی نباید انتظار داشته باشیم که یک خودروی مسابقه یا جاده‌ای باشد ولی می‌تواند بهترین خودرو برای درون شهر محسوب شود.

از دیگر مشخصات آن می‌توان به فاصله دو محور ۷۶.۴ اینچی و طول تقریبا کمتر از ۱۱۵ اینچ، عرض ۵۹ اینچ و ارتفاع ۶۴ اینچ به همراه وزن ۱۴۶۶ پوند اشاره کرد. به عبارت دیگر یک خودروی بلند ولی باریک و کوچک است. چهار نفر سرنشین را حمل می‌کند و با تا کردن صندلی‌های عقب می‌توان فضای ذخیره‌سازی بیشتری درست کرد. در حالت عادی چیز زیادی در صندوق آن جا نمی‌شود.

این مشخصات را با خودروی تسلا مدل ۳ مقایسه کنید که بیش از ۲۵۰ مایل در ساعت با هر بار شارژ باتری مسافت طی کرد و قیمت آن کمتر از ۴۰ هزار دلار است. فاصله دو محور این خودرو ۱۱۳ اینچ، طول ۱۸۵ اینچ، عرض ۷۳ اینچ و ارتفاع ۵۷ اینچ با وزنی ۳۵۰۰ پوندی است.

خودروی Hong Guang تابستان گذشته وارد بازار چین شد و یک موفقیت غافل‌گیرکننده در فروش داشت که ظاهرا هنوز هم ادامه داشته و شهروندان چینی آن را می‌خرند. برخی گزارش‌ها نشان می‌دهد شاید این خودرو در نهایت وارد بازارهای دیگر هم بشود اما در ایالات متحده بعید است آن را ببینیم یا بتواند موفقیت فروش در کشور چین را داشته باشد.

منبع ورج
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.