رندر جدید خودروی Ioniq 7 هیوندای اطلاعات بیشتری از این شاسی بلند الکتریکی ارائه می‌دهد

این خودروی SUV در اندازه هیوندای پالیسید عرضه می‌شود

0

انتظار داریم هیوندای خودروی الکتریکی آیونیک ۶ (Ioniq 6) را براساس کانسپت Prophecy در سال ۲۰۲۲ رونمایی کند و بعد در سال ۲۰۲۴ خودروی برقی Ioniq 7 SUV وارد بازار می‌شود.

هیوندای هنوز اطلاعات دقیقی درباره خودروی الکتریکی شاسی بلند آیونیک ۷ خود منتشر نکرده است و هنوز نمی‌دانیم این خودرو در چه پلتفرم و با چه مشخصاتی است تا به یکی از مرموزترین ماشین‌های آینده این شرکت تبدیل شود.

فقط می‌دانیم که همانند دو خودروی آیونیک ۵ و آیونیک ۶، براساس یک پلتفرم مقیاس‌پذیر اختصاصی خودروهای الکتریکی طراحی می‌شود ولی از مدل‌های پیشین بزرگ‌تر خواهد بود؛ شاید به اندازه یک خودروی SUV امریکایی سایز متوسط یا پالیسید خود هیوندای!

درباره ظاهر آیونیک ۷ هم اطلاعات زیادی نداریم و فقط در گذشته دو عکس رندر خیلی دور و نامفهوم از آن رویت شده است. یک تصویر سعی می‌کرد این خودرو را از یک زاویه بسته و کناره نشان بدهد و یک تیزر هم طرح کلی از این شاسی بلند نمایش می‌داد.

حالا، سایت TopElectricSUV از کشور هند، با جمع‌آوری همه اطلاعات منتشر شده درباره خودروی الکتریکی آیونیک ۷، سعی در ساخت یک رندر واضح و معتبر از آن کرده که به نظر می‌رسد خیلی خوب هم شده است.

این رندر خودروی شاسی بلند جدیدی را نشان می‌دهد که شباهت زیادی به داچیا داستر دارد؛ به‌ویژه در بخش ساندروف و بال‌های محدبی شکل آن. اما اگر کلیت این طراحی را در نظر بگیریم؛ چندان شباهتی با آفرود رومانیایی مدنظر ما ندارد.

در بخش جلویی خودرو شاهد نواری نورانی از چراغ‌های LED هستیم و برای روز هم چراغ‌های LED عمودی بزرگی استفاده شده است که هیچ شباهتی به دیگر کراس‌اوورهای هیوندای ندارد؛ اگرچه شاید بتواند شباهت‌هایی میان آن و خودروی آیونیک ۵ پیدا کرد؛ به‌ویژه در کلاسترهای چراغ‌های LED که در تصویر رندر شاهد هستیم!

گفته می‌شود شرکت هیوندای می‌خواهد سه مدل از ماشین Ioniq 7 را روانه بازار کند که یکی از ۲۳ مدل خودروی الکتریکی این شرکت تا سال ۲۰۲۵ می‌شوند. برخی گزارش‌ها هم نشان می‌دهد این خودروساز برنامه‌هایی برای عرضه زودتر از موعد خودروهای الکتریکی سری آیونیک خود دارد.

برخی گمانه‌زنی‌ها می‌گوید این SUV هیوندای از معماری ۸۰۰V سود می‌برد که اجازه شارژ باتری تا ۳۵۰ کیلووات را می‌دهد و بسته باتری نصب شده روی خود خودرو ظرفیتی ۱۰۰ کیلووات ساعتی دارد.

منبع motor1
 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.