سونی با سدان تمام برقی Afeela به جرگه ماشین‌سازهای الکتریکی پیوست

0

سونی از زمان CES 2020 را با خودروی مفهومی جالب Vision-S همه را غافلگیر کرده بود، و حالا وارد بازار خودرو‌های برقی شده است. دو سال بعد رسماً یک تجارت خودرو را راه‌اندازی کرد، چند ماه بعد با هوندا شریک شد و Sony Honda Mobility Inc را تاسیس کرد.

اکنون، سونی هوندا برند Afeela را راه‌اندازی کرده است و نمونه اولیه جدیدی را رونمایی کرده است. سدان اسپرت و کاملاً ساده Afeela حتی از Vision-S شیک‌تر به نظر می‌رسد و آینده مشخص‌تری دارد.

نام  آفیلا در واقع بر اساس کلمه احساس است. Afeela یک رابطه تعاملی را بیان می‌کند که در آن افراد تحرک را به عنوان یک موجود هوشمند احساس می‌کنند. مردم و جامعه با استفاده از فناوری‌های فناوری اطلاعات حسگر و شبکه این احساس را پیدا می‌کنند. دست کم این هدف برندینگ سونی است.

اولین محصول  برند Afeela یک سدان تمیز و باحال که ما را به یاد نگاهی کمتر افتاده و جذاب‌تر از هیوندای جدید Ioniq 6 “Streamliner” نشان می‌دهد. خط  سقف بسیار شیب دار سدان Afeela به زیر خط تسمه می‌رسد.

طراحی کلی فراتر از آن مینیمالیستی است، با حجم‌های ظریف که جای خطوط سخت کشیده را گرفته است.

برنامه‌هایی برای عرضه نمونه اولیه Afeela در نیمه اول سال ۲۰۲۶ سونی هوندا موبیلیتی وجود دارد.

سونی هوندا موبیلیتی سدان Afeela را فراتر از یک پوسته مفهومی زیبا جلوه داده است و آن را نمونه اولیه‌ای می‌نامد که یک خودروی تولیدی بر اساس آن ساخته خواهد شد. این خودروی پنج نفره ۱۹۳ اینچی (۴۹۰ سانتی‌متری) از مجموعه‌ای از ۴۵ دوربین و سنسور، همراه با پلت‌فرم محاسباتی دیجیتال Qualcomm Snapdragon استفاده می‌کند تا سطح ۳ خودمختاری برنامه‌ریزی‌شده را در سناریو‌های رانندگی انتخابی و سطح خودکار ۲+ را رانندگی شهری ارائه دهد.

این سدان همچنین از آنچه SHM آن را “نوار رسانه‌ای” می‌نامد برای برقراری ارتباط با سایر کاربران جاده از طریق آرایه نور گسترده خود استفاده می‌کند.

طراحی مبتنی بر فناوری در داخل در‌ها ادامه می‌یابد، جایی که داشبورد دیجیتالی با عرض کامل، نمایشگر‌های مجزای راننده و سرنشین و صفحه‌نمایش دوربین‌های دید جانبی دیجیتال وجود دارد.

مانند کانسپت اصلی Vision-S، نمونه اولیه Afeela دارای یک داشبورد دیجیتال با عرض کامل است که توسط صفحه نمایش دوربین‌های دید جانبی پوشانده شده است.

SHM فضای داخلی Afeela را به عنوان فضایی برای سرگرمی و تعامل، همراه با امکانات جابجایی می‌کند و قصد دارد برخی از ویژگی‌های AR و VR را ترکیب کند. این کار با Unreal Engine اپیک گیمز برای رسیدن به این هدف آغاز شده است.

سونی هوندا قصد دارد مدل تولیدی آن را در سال ۲۰۲۵ رونمایی کند و در بهار ۲۰۲۶ تحویل آمریکای شمالی را آغاز کند.

منبع: Sony Honda Mobility

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.