پروژه Star Sphere سونی به شما امکان می‌دهد با ماهواره در حال گردش در مدار عکس بگیرید

0

سونی پروژه Star Sphere خود را راهی برای باز کردن چشم‌اندازهای فضایی در برابر ما توصیف کرده، سونی می‌خواهد چیزی در برابر چشم‌های ما قرار دهد که که تا پیش از این قبلاً  فضانوردان می‌توانستند ببینند. سونی این مناظر زیبا را از طریق دوربین‌های ماهواره‌های کنترل از راه دور، در اختیار هر کسی روی زمین قرار می‌دهد.

این شرکت می‌گوید که Star Sphere منحصربه‌فرد است زیرا نه تنها عکس‌هایی از فضا ارائه می‌کند که اشخاص عادی می‌توانند آن را ببینند، بلکه در واقع به هر کسی اجازه می‌دهد تا از یک “نانو ماهواره” استفاده کند و با آن عکس بگیرد و این عکس‌ها را برای هر منظوری استفاده کند. انگار که شخص واقعاً خودش عکس را در فضا گرفته باشد.

این شرکت در رابطه با سرویس عکاسی فضایی خود می‌گوید: «می‌توانید با دوربین‌های انحصاری از زویایی که پیش از این ممکن نبود، عکاسی و فیلمبرداری فضایی خود را انجام دهید.»

این شرکت می‌گوید سونی با دانشگاه توکیو و JAXA برای توسعه و بهره‌برداری از سیستم‌های ماهواره‌ای و زمینی و همچنین تجاری‌سازی آن همکاری می‌کند.

ماهواره نانوی Star Sphere که دور زمین خواهد می‌جرخد، راهی برای هر کسی باز کند تا از طریق آنچه سونی به عنوان «شبیه‌ساز عکاسی» توصیف می‌کند، داشته باشد.

این ماهواره نانو که در مداری بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ کیلومتری بالای زمین قرار دارد، دارای یک دوربین فول فریم سونی (مدل آن نامشخص است) و یک لنز ۲۸-۱۳۵ میلی‌متری f/4 است.

کاربران می‌توانند دوربین را از راه دور با آنچه سونی به عنوان «درجه انعطاف‌پذیری بالا» توصیف می‌کند، از جمله توانایی تغییر ISO، دیافراگم و سرعت شاتر بنا به صلاحدید خود، کنترل کنند.

این ماهواره توانایی انتخاب از میان ۱۶ مدار ممکن را دارد و هر گردش به دور زمین در حدود ۹۰ دقیقه کامل می شود.

سونی توضیح می‌دهد: «زمانی که ماهواره از روی آنتن زمینی عبور می‌کند، کاربران می‌توانند به طور مستقیم به مدت پنج تا هشت دقیقه در حالی که تصاویر زنده از دوربین آن مشاهده می‌کنند، تجربه ارتباط بی‌درنگ با فضا را داشته باشند.»

شبیه‌ساز عکاسی، اجرای بصری عملکردهایی مانند کار با دوربین فضایی، تنظیم توالی عکس‌برداری و رزرو جلسات عکس‌برداری را امکان‌پذیر می‌کند و برنامه‌ریزی عکس‌هایی از زمین، آسمان‌های پر ستاره و سایر موضوعات متنوع را آسان می‌کند.

سونی علاوه بر ارائه قابلیت کنترل مستقیم ماهواره برای مدت زمان کوتاه، همچنین در نظر دارد با هنرمندان همکاری کند و به آن‌ها این فرصت را بدهد تا هنر جدیدی را بر اساس دیدگاه‌های فضایی خلق کنند.

هزینه دسترسی به ماهواره Star Sphere یکی از بزرگترین سوالات سرویس جدید سونی است و این شرکت هنوز جزئیاتی در این زمینه ارائه نکرده است. این شرکت قصد دارد این سرویس را در سال جاری ارائه کند (فقط در ایالات متحده و ژاپن موجود است) و علاقه‌مندان در سایت Star Sphere ثبت نام کنند.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.