۱۰ نکته برای تبدیل شدن به یک رهبر بهتر

0

چگونه یک رهبر قوی را توصیف می کنید؟ در یک مطالعه، ویژگی های رهبری مانند قاطعیت، سازگاری، هوش و وظیفه شناسی به عنوان مهمترین آنها ذکر شد.

رهبران تحول آفرین مثبت، توانمند و الهام بخش هستند. آنها برای فالوورها ارزش قائل هستند و به آنها انگیزه می دهند تا عملکرد بهتری داشته باشند. بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا این ویژگی های ارزشمند رهبری را در آغوش بگیرید و به یک رهبر قوی تر و موثرتر تبدیل شوید؟

رهبران تحول آفرین معمولاً به عنوان افرادی مشتاق، پرشور، واقعی و پرانرژی توصیف می شوند. این رهبران فقط نگران کمک به گروه برای دستیابی به اهدافشان نیستند. آنها همچنین به کمک به هر یک از اعضای گروه برای رسیدن به پتانسیل کامل خود اهمیت می دهند. 

برخی از نکات زیر را برای چگونگی تبدیل شدن به یک رهبر بهتر در نظر بگیرید و به راه هایی فکر کنید که می توانید این استراتژی ها را در زندگی روزمره خود پیاده سازی کنید.

با درک سبک رهبری خود شروع کنید

درک سبک رهبری فعلی شما ضروری است. نقاط قوت شما چیست؟ کدام حوزه ها نیاز به بهبود دارند؟ یکی از راه‌های شروع ارزیابی مهارت‌های خود این است که در این آزمون سبک رهبری شرکت کنید تا یک ایده کلی از نحوه رهبری خود به دست آورید.

پس از اتمام مسابقه، در مورد ویژگی های اصلی سبک غالب خود بخوانید. آیا این ویژگی ها به رهبری شما کمک می کند یا مانع؟ هنگامی که مشخص کردید کدام حوزه ها به کار نیاز دارند، می توانید به دنبال راه هایی برای بهبود توانایی های رهبری خود باشید.

خلاقیت را تشویق کنید

تحریک فکری یکی از ویژگی های رهبری است که رهبری تحول آفرین را تعریف می کند. دنبال کنندگان باید تشویق شوند تا خلاقیت خود را ابراز کنند . رهبران کارآمد باید برای دستیابی به این اهداف، چالش‌های جدیدی را با پشتیبانی فراوان ارائه کنند.۱

یکی از راه‌های پرورش خلاقیت، ارائه چالش‌هایی به اعضای گروه است و مطمئن شوید که اهداف در چارچوب توانایی‌هایشان است. هدف از این نوع تمرین این است که افراد را وادار کند تا محدودیت های خود را افزایش دهند اما از موانع موفقیت ناامید نشوند.

به عنوان یک الگو خدمت کنید

نفوذ ایده آل یکی دیگر از چهار مؤلفه کلیدی رهبری تحول آفرین است. رهبران تحول آفرین نمونه رفتارها و ویژگی هایی هستند که در پیروان خود تشویق می کنند. آنها پیاده روی می کنند و صحبت می کنند. در نتیجه، اعضای گروه این رهبران را تحسین می کنند و برای تقلید از این رفتارها تلاش می کنند.

تحقیقات نشان می دهد که رهبران می توانند یک باور خاص را پرورش دهند و سپس آن الهام را به پیروان خود منتقل کنند. ۲ در نتیجه، پیروان خوش بین هستند و استانداردهای بالایی برای عملکرد و موفقیت دارند.

اگر می خواهید رهبر بهتری شوید، روی الگوبرداری از ویژگی هایی که دوست دارید در اعضای تیم خود مشاهده کنید، کار کنید.

علاقه مند باش

اگر واقعاً به اهداف گروه اهمیت نمی‌داد، به دنبال راهنمایی و رهبری می‌گردید؟ البته که نه! رهبران بزرگ فقط بر وادار کردن اعضای گروه به انجام وظایف متمرکز نیستند. آنها برای پروژه هایی که روی آنها کار می کنند اشتیاق و اشتیاق واقعی دارند.۲

شما می توانید این کیفیت رهبری را با فکر کردن به روش های مختلف که می توانید غیرت خود را ابراز کنید، توسعه دهید. بگذارید مردم بدانند که به پیشرفت آنها اهمیت می دهید. وقتی یک نفر چیزی را با بقیه اعضای گروه به اشتراک می گذارد، حتما به آنها بگویید که چقدر از این مشارکت ها قدردانی می کنید.

گوش کنید و به طور موثر ارتباط برقرار کنید

یکی دیگر از کیفیت های مهم رهبری تحول آفرین، تمرکز بر ایجاد ارتباط یک به یک با اعضای گروه است. رهبری تحول آفرین زمانی مؤثر است که رهبران بتوانند دیدگاه خود را به پیروان منتقل کنند، که سپس از این دیدگاه الهام گرفته و انگیزه می گیرند.۳

رهبران خوب باید به صورت شفاهی و غیرکلامی نسبت به اعضای گروه خود توجه و نگرانی صمیمانه را ابراز کنند .

با باز نگه داشتن خطوط ارتباطی، این رهبران می توانند اطمینان حاصل کنند که اعضای گروه احساس می کنند می توانند مشارکت داشته باشند و دستاوردهای خود را به رسمیت بشناسند.

نگرش مثبت داشته باشید

رهبران تحول آفرین نگرش خوش بینانه ای دارند و به عنوان منبع الهام برای پیروان عمل می کنند. اگر رهبران دلسرد یا بی تفاوت به نظر می رسند، اعضای گروه نیز احتمالاً بی الهام خواهند شد.

حتی زمانی که اوضاع تاریک به نظر می رسد و دنبال کنندگان شما احساس ناامیدی می کنند، سعی کنید مثبت اندیش باشید. این به معنای دیدن اشیا با عینک های رز رنگ نیست. این به معنای حفظ حس خوش بینی و امید در مواجهه با چالش هاست.

مردم را به مشارکت تشویق کنید

به اعضای تیم خود اطلاع دهید که از ایده های آنها استقبال می کنید. رهبرانی که مشارکت اعضای گروه را تشویق می کنند اغلب به عنوان رهبران دموکراتیک یا مشارکتی نامیده می شوند . در حالی که آنها حرف آخر را در مورد همه تصمیمات حفظ می کنند، اعضای تیم را تشویق می کنند تا نقش فعالی در ارائه ایده ها و برنامه ها داشته باشند.

تحقیقات نشان داده است که استفاده از سبک رهبری دموکراتیک منجر به تعهد بیشتر، حل خلاقانه‌تر مشکلات و بهبود بهره‌وری می‌شود.۴

به دنبال کنندگان خود انگیزه دهید

رهبران تحول آفرین همچنین انگیزه الهام بخشی برای تشویق پیروان خود به عمل می کنند. ۵ البته الهام بخش بودن همیشه آسان نیست. خوشبختانه، برای برانگیختن اعضای گروه خود به سخنرانی های انگیزشی نیاز ندارید.

برخی از ایده‌ها برای الهام گرفتن از رهبری عبارتند از: علاقه واقعی به ایده‌ها یا اهداف، کمک به پیروان احساس مشارکت در فرآیند و ارائه به رسمیت شناختن، تمجید و پاداش برای دستاوردهای افراد.

پاداش و شناخت ارائه دهید

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم یک رهبر خوب این است که بداند ارائه شناخت و پاداش مؤثر یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به پیروان برای احساس قدردانی و خوشحالی است. ۶ همچنین ممکن است تعجب آور نباشد که افراد شاد تمایل به عملکرد بهتر در کار دارند.

به تلاش برای چیزهای جدید ادامه دهید

چه کسی می گوید رهبری یک رابطه یک طرفه است؟ همانطور که برای توسعه برخی از این ویژگی های رهبری تلاش می کنید، فراموش نکنید که دنبال بازخوردها و الهام گرفتن از آنها باشید. به چیزهایی که در گذشته مؤثر بوده اند توجه کنید و همیشه به دنبال راه های جدید برای الهام بخشیدن، انگیزه دادن و پاداش دادن به اعضای گروه باشید.

 
آگهی متنی در «همه» صفحات
درمان سریع سیاتیک و دیسک کمر / اندولیفت صورت دکتر رفیعی / متخصص زنان / خرید انواع نهال بادام از برتر نهال / نهال بادام / کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان / کاشت مو / شیشه اتومبیل / دانلود سوالات استخدامی آموزش و پرورش / ثبت برند / سرور مجازی / قیمت سئو / آموزش ارز دیجیتال / فروشگاه اینترنتی زنبیل / مشاوره حقوقی تلفنی / وکیل / سپتیک تانک/ تبلیغ در گوگل/ buy neuralink / خرید ساعت دیواری / لیزر درمانی بواسیر / خرید نهال گردو خوشه ای پربار / خرید نهال گردوی چندلر پیوندی / درمان دیسک کمر / نهال گردو / بیمه عمر پاسارگاد / ساعت تبلیغاتی / تجهیزات پزشکی / اورولوژیست / خرید سرور مجازی / تعمیر ماشین ظرفشویی / خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / خرید لایسنس نود 32 / مجتمع فنی ونک / دانلود سریال / خرید تتر / متخصص ارتودنسی / دکتر زنان / دانلود فیلم دوبله فارسی / دانلود فیلم هندی / چاپ لیوان / حمل بار دریایی از چین / رژیم آنلاین آردایت / بهترین سریال های ایرانی / داروخانه همتا / سانتریفیوژ / داروخانه اینترنتی آرتان / فروشگاه آنلاین زوجیم / چاپ کلاه / کاشت مو / درمانکده / کاشت مو / پزشکا / قیمت ساک پارچه ای / تحلیل تکنیکال فارکس / سایت نوبت دهی دکتریاب / بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران / بهترین سریال های کره ای / دکتر فارمو / کتاب صوتی رایگان / تولید محتوا / بلیط هواپیما تهران / دانلود نرم افزار / مجتمع فنی ونک / سریال جدید / داروخانه آنلاین تینا / سایت ترجمه تخصصی رایت می /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.