زندگینامه سر مایکل کین، هنرپیشه نامدار سینمای دنیا و حقایقی از زندگی‌اش

0

سر مایکل کین  ، بازیگر انگلیسی است که به دلیل فعالیت برجسته خود در فیلم ، تلویزیون و صحنه شناخته شده است. وی در 14 مارس 1933 در لندن ، انگلیس متولد شد.

کین فعالیت بازیگری خود را در دهه 50 آغاز کرد و در دهه 1960 به دلیل نقش های خود در فیلم هایی مانند “آلفی” (1966) و “پرونده ipcress” (1965) برجسته شد. او در طول حرفه خود در بیش از 130 فیلم ظاهر شده است ، از جمله نقش های قابل توجه در “Zulu” (1964) ، “کار ایتالیایی” (1969) ، “Get Carter” (1971) ، “Trilogy Dark Knight” (2005-2012) ، و “پرستیژ” (2006).

کین بخاطر عملکرد خود در “هانا و خواهرانش” (1986) و “قوانین خانه سرو” (1999) ، از جمله دو جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش مکمل او ، از جمله دو جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول مرد دریافت کرده است. وی همچنین به دلیل نقش خود در “آموزش ریتا” (1983) برای بهترین بازیگر نقش اول مرد معرفی شد.

علاوه بر کار فیلم خود ، کین نیز در چندین برنامه تلویزیونی و روی صحنه ظاهر شده است ، از جمله نقش وی در تولید West End “The Misanthrope” (1996) و تولید برادوی “Sleuth” (2007).

کین در سال 1992 به عنوان فرمانده سفارش امپراتوری انگلیس (CBE) منصوب شد و در سال 2000 به دلیل مشارکت وی در هنرها شوالیه شد. او همچنین چندین کتاب نوشت ، از جمله زندگی نامه خود “این همه چیز چیست؟” (1992).

مایکل کین به عنوان موریس جوزف میکلویه جونیور در منطقه روتهیته لندن متولد شد. پدرش یک بازار ماهی بود و مادرش چارلدی بود. کین در فقر بزرگ شد و در طول جنگ جهانی دوم از لندن تخلیه شد.

پس از ترک مدرسه ، کین در طول جنگ کره در ارتش انگلیس خدمت کرد. پس از خدمت سربازی ، او بازیگری را دنبال کرد و کار خود را در تئاتر رپرتوری آغاز کرد. او پس از دیدن یک مارکی برای فیلم “The Caine Mutiny” نام خود را در سال 1954 به مایکل کین تغییر داد.

نقش موفقیت آمیز کین در دهه 1960 با تصویرگری از آلفی در فیلم با همین نام به دست آمد. وی در طول دهه های بعد به طور پیوسته در فیلم کار کرد و در طیف وسیعی از ژانرها از جمله درام ، تریلرها ، کمدی ها و فیلم های اکشن بازی کرد.

علاوه بر حرفه فیلم موفق خود ، کین به طور فعال در بشردوستانه شرکت کرده و از تعدادی از سازمان های خیریه پشتیبانی کرده است. وی همچنین طرفدار دلایل زیست محیطی بوده و حامی کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل 2015 بود.

کین از سال 1973 با همسرش شکیرا باکش ازدواج کرده است و این زوج یک دختر با هم دارند. او همچنین پدر یک دختر از یک رابطه قبلی است.

مایکل کین به طور گسترده ای به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران نسل خود شناخته می شود و یک علامت غیرقابل توصیف در دنیای سینما به جا گذاشته است.

در طول حرفه خود ، مایکل کین با برخی از نمادین ترین فیلمسازان در تمام دوران همکاری داشته است ، از جمله کریستوفر نولان ، وودی آلن ، استنلی کوبریک و برایان د پالما.

نقش کین به عنوان آلفرد پنیورث در سه گانه “The Dark Knight” کریستوفر نولان ، وی را در دهه 2000 به رسمیت شناخت و او را با نسل جدیدی از فیلمبرداران معرفی کرد. او همچنین با نولان در فیلم های دیگر ، مانند “شروع” (2010) و “Interstellar” (2014) همکاری کرد.

کین با تعدادی از جوایز معتبر شناخته شده است ، از جمله دو جایزه BAFTA برای بهترین بازیگر نقش اول زن در نقش اصلی برای “آموزش ریتا” (1983) و “قوانین خانه سرو” (1999) و یک جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اول زن نقش پشتیبان “صدای کوچک” (1998).

علاوه بر کارهای بازیگری خود ، کین نیز در موسیقی در موسیقی بازی کرده است و آلبومی با عنوان “Cained” را در سال 1999 منتشر کرده است که وی را به نمایش در می آورد.

در سالهای اخیر ، کین به کار خود در فیلم ادامه داده و در فیلم هایی مانند “Going in Style” (2017) و “Tenet” (2020) ظاهر می شود. او همچنین به کار بشردوستانه خود ادامه داده و به عنوان سفیر اعتماد شاهزاده ، خیریه ای که از جوانان در انگلیس حمایت می کند ، خدمت کرده است.

به طور کلی ، حرفه مایکل کین بیش از شش دهه به طول انجامید و تأثیر وی بر صنعت فیلم بسیار زیاد بوده است. وی به طور گسترده ای به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران نسل خود شناخته می شود ، و کمک های وی در سینما وی را در پانتئون افسانه های صفحه نمایش به دست آورده است.

مایکل کین همچنین به دلیل صدای و لهجه متمایز خود شناخته شده است ، که باعث شده است که وی یک انتخاب محبوب برای کار صداگذاری باشد. او صدای خود را به فیلم های بی شماری از جمله “اتومبیل 2” (2011) ، “فیلم لگو بتمن” (2017) و “شرلوک گنومس” (2018) وام داده است.

کین همچنین الهام بخش بسیاری از بازیگران بوده است که برخی حتی از سبک و لهجه او تقلید می کنند. او شناخته شده است که به بازیگران تازه وارد مشاوره می دهد و اغلب بر اهمیت کار سخت و فداکاری تأکید می کند.

در سال 2018 ، کین مستندی با عنوان “My Generation” منتشر کرد که به بررسی انقلاب فرهنگی که در دهه 1960 در انگلیس رخ داد ، با خود کین در طول دهه به عنوان راهنما خدمت کرد. این مستند مصاحبه هایی را با سایر چهره های قابل توجه این دوره از جمله پل مک کارتی و Twiggy نشان داده است.

میراث کین به عنوان یک بازیگر و نماد فرهنگی با افتخارات و جوایز بی شماری از جمله ستاره ای در پیاده روی هالیوود از شهرت ، کمک هزینه تحصیلی از موسسه فیلم بریتانیا و یک جایزه موفقیت در طول زندگی از جوایز فیلم اروپایی شناخته شده است.

علیرغم موفقیت خود ، کین در طول حرفه خود فروتن و پایه و اساس باقی مانده است و اغلب موفقیت خود را برای سخت کوشی و شانس اعتبار می دهد. او همچنان به حضور فعال در صنعت فیلم و چهره محبوب در فرهنگ عامه می پردازد.

مایکل کین علاوه بر بسیاری از نقش های فیلم و تلویزیونی خود ، چندین کتاب نیز نوشت. علاوه بر زندگی نامه خود “همه چیز چیست؟” (1992) ، او همچنین دو رمان با نام “فیل به هالیوود” (2010) و “دمیدن درهای خونین” (2018) نوشت ، که هر دو توسط منتقدین مورد استقبال قرار گرفتند.

کین همچنین در سیاست فعالیت کرده است و در دهه 1980 برای حزب کارگر فعالیت می کند و از دلایل زیادی مربوط به عدالت اجتماعی و حقوق بشر حمایت می کند.

در سال 2020 ، کین در فیلم “Twist” بازی کرد ، یک بازخوانی مدرن از “الیور پیچ و تاب” چارلز دیکنز که در آن کین نقش Fagin را ایفا کرد. این فیلم همچنین در نقش عنوان ، Rafferty Law ، پسر Jude Law را بازی کرد.

علی رغم حضور در اواخر دهه 80 ، مایکل کین همچنان به کار در صنعت فیلم ادامه داده است و هیچ نشانه ای از کند شدن نشان نمی دهد. حرفه ای قابل توجه وی و محبوبیت ماندگار وی ، وی را نه تنها در انگلیس بلکه در سراسر جهان به چهره محبوب تبدیل کرده است.

در سالهای اخیر ، مایکل کین نیز به عنوان مدافع استفاده از فناوری در فیلم سازی تبدیل شده است. در سال 2017 ، او در جشنواره بین المللی خلاقیت کن لونز صحبت کرد ، جایی که در مورد استفاده از واقعیت مجازی و سایر تکنیک های برش در تولید فیلم بحث کرد.

کین همچنین یک منتقد صریح از عدم تنوع در صنعت فیلم ، به ویژه از نظر نمایندگی زنان و افراد رنگی بوده است. در سال 2020 ، وی نامه ای آزاد به همراه سایر بازیگران انگلیس امضا کرد که خواستار تنوع بیشتر در این صنعت بودند.

در طول حرفه خود ، کین به عنوان یک بازیگر ، همه کاره بودن قابل توجهی را نشان داده و بین ژانرها و نقش ها یکپارچه حرکت می کند. توانایی او در زندگی شخصیت های پیچیده با عمق و ظرافت ، او را تحسین انتقادی گسترده و مکانی در بین بزرگترین بازیگران تمام دوران به دست آورده است.

فراتر از استعداد او به عنوان بازیگر ، جذابیت ، شوخ طبعی و فروتنی کین او را به مخاطبان در سراسر جهان سوق داده است. او الهام بخش بسیاری از افراد ، نمادی واقعی از سینما و فرهنگ عامه است.

در سال ۲۰۲۱، مایکل کین در فیلم درام «پرفروش‌ترین‌ها» به کارگردانی لینا روسلر بازی کرد. در این فیلم، کین نقش نویسنده‌ای منزوی را بازی می‌کرد که می‌پذیرد با یک ویراستار جوان با بازی اوبری پلازا به یک تور کتاب برود. این فیلم نقدهای مثبتی دریافت کرد و منتقدان عملکرد کین را تحسین کردند.

کین همچنین در مورد زندگی شخصی خود، از جمله مبارزاتش با اعتیاد به الکل در اوایل زندگی حرفه ای خود، علنی کرده است. او برای چندین دهه در ترک بوده و با صراحت از از مسیر خود برای مبارزه با الکل صحبت کرده است.

کین علاوه بر کار خود در فیلم، در چندین تلاش خلاقانه دیگر نیز شرکت داشته است. او سال‌ها مجموعه‌دار آثار هنری بوده است و در سال ۲۰۲۱ نمایشگاهی را با عنوان «نمایشگاه هنری نسل من مایکل کین» در آکادمی سلطنتی هنر لندن برگزار کرد که در آن آثار برخی از تأثیرگذارترین هنرمندان بریتانیایی دهه ۱۹۶۰ به نمایش گذاشته شد. .

مایکل کین در طول زندگی حرفه‌ای خود، بهترین بازیگری بریتانیا را تجسم کرده است و هوش، شوخ طبعی و عمق را به بازی‌های خود آورده است. آثار او الهام‌بخش نسل‌های بازیگران و فیلم‌سازان بوده است و کمک‌های او به سینما و فرهنگ عامه جایگاه او را به عنوان نماد واقعی صنعت سرگرمی تثبیت کرده است.

در سال 2022، مایکل کین برای بازی در فیلم آینده «پسر» The Son به کارگردانی فلوریان زلر و با بازی هیو جکمن انتخاب شد. این فیلم اقتباسی از نمایشنامه زلر به همین نام است و بر رابطه پدر و پسر تمرکز دارد و به خاطر آن برنده اسکار بهترین هنرپیشه مرد شد.

کین همچنین مدافع دلایلی است که به آنها علاقه دارد، از جمله تغییرات آب و هوایی. در سال 2021، او مستند “2040: The Regeneration” را روایت کرد که راه حل هایی برای چالش های زیست محیطی پیش روی سیاره را بررسی می کند.

مایکل کین برای قدردانی از کمک هایش به صنعت فیلم، جایزه قلب افتخاری سارایوو را در جشنواره فیلم سارایوو در سال 2021 دریافت کرد. این جایزه به افرادی اعطا می شود که سهم برجسته ای در هنر سینما داشته باشند.

مایکل کین در 89 سالگی یکی از محبوب ترین و محبوب ترین بازیگران نسل خود باقی مانده است. محبوبیت همیشگی او گواهی بر استعداد، تطبیق پذیری و فداکاری او به حرفه اش است. همانطور که او به کار در فیلم و سایر تلاش های خلاقانه ادامه می دهد، میراث او به عنوان نماد واقعی سینما و فرهنگ عامه تضمین شده است.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

بهترین کتاب های علمی تخیلی برای پرورش تخیل شما |۶۴ اثر خواندنی

تهیه فهرستی از آثار علمی تخیلی که در ایران ترجمه و منتشر شده باشند و محبوب باشند، دشوار است. کلا وقتی فهرست می‌کنیم هدف ما ترغیب خواننده به بیشتر خواندن است و نه اینکه ادعا کنیم چیز کاملی درست کرده‌ایم.پس این شما و شماری از محبوب‌ترین…

داستان قهرمانانه خواهران میرابال، فعالان دومینیکنی که به سرنگونی یک دیکتاتور کمک کردند

خواهران میرابال: پاتریا، مینروا و ماریا ترزا که در خانواده‌ای کشاورز از طبقه متوسط به دنیا آمدند، در جمهوری دومینیکن زندگی نسبتاً راحتی داشتند.اما با به قدرت رسیدن رافائل تروخیو، دیکتاتور خشن، در سال ۱۹۳۰، زنجیره‌ای از حوادث به راه…

چگونه با بدشانسی کنار بیاییم + گالری عکس از انواع بدشانسی‌ها!

کنار آمدن با بدشانسی یا شرایط ناگوار می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما چندین استراتژی وجود دارد که می‌تواند به ما برای کنار آمدن با این شرایط کمک کند:احساسات بعد رخداد را بپذیرید: طبیعی است که هنگام مواجهه با بدشانسی احساس ناامیدی،…

آخرین «نمونه» مقاوم – هر یک از اینها، آخرین چیزهای سالم به جا مانده در طول تاریخ هستند

از برخی جنبه‌های تاریخی چیزهای قالب توجهی به جا مانده، مثلا هزاران سکه از یک دوره تاریخ یا ده‌ها زره یا شمشیر یا کتاب‌های پوستی فراوان. اما برخی چیزها هم آنقدر نادر از بلایایی طبیعی و فساد و آتش‌سوزی‌های در امان مانده‌اند که تبدیل به آخرین…

نمونه‌هایی از بازسازی و دکوراسیون جدید خانه که می‌توانند الگویی برای ما باشند

به سبب نوع معماری، خانه‌های ما معمولا خیلی زود دمده یا به اصطلاح کلنگی می‌شوند. شرکت‌‌های بازسازی خانه مدتی است بسیار زیاد شده‌اند.اما شک و تردید زیادی در مورد میزان کارایی بسیاری از آنها وجود دارد. برخی از آنها اصلا به تقویم کاری متعهد…

تصور کنید که این شخصیت‌های مشهور سینمایی توسط بازیگر مشهور دیگری بازی می‌شدند – پاسخ میدجرنی

در حاشیه فیلم‌های بزرگ همیشه می‌خوانیم که قرار بوده که نقص اصلی یا یک نقش فرعی مهم را کس دیگری بازی کند و آن بازیگر به سبب اینکه فیلم را کم‌اهمیت تلقی کرده یا درگیر پروژه دیگری بوده یا مثلا دست‌آخر ترجیح کارگردان، هرگز به نقش رسیده است.…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF / خرید نهال گردو / کاشت مو / مجتمع فنی تهران /دندانپزشکی شبانه روزی /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /محصولات بهداشتی ایرانی / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /لیزر فوتونا /داروخانه تینا /خدمات فیزیوتراپی /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5