زندگینامه سر مایکل کین، هنرپیشه نامدار سینمای دنیا و حقایقی از زندگی‌اش

0

سر مایکل کین  ، بازیگر انگلیسی است که به دلیل فعالیت برجسته خود در فیلم ، تلویزیون و صحنه شناخته شده است. وی در 14 مارس 1933 در لندن ، انگلیس متولد شد.

کین فعالیت بازیگری خود را در دهه 50 آغاز کرد و در دهه 1960 به دلیل نقش های خود در فیلم هایی مانند “آلفی” (1966) و “پرونده ipcress” (1965) برجسته شد. او در طول حرفه خود در بیش از 130 فیلم ظاهر شده است ، از جمله نقش های قابل توجه در “Zulu” (1964) ، “کار ایتالیایی” (1969) ، “Get Carter” (1971) ، “Trilogy Dark Knight” (2005-2012) ، و “پرستیژ” (2006).

کین بخاطر عملکرد خود در “هانا و خواهرانش” (1986) و “قوانین خانه سرو” (1999) ، از جمله دو جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش مکمل او ، از جمله دو جایزه اسکار برای بهترین بازیگر نقش اول مرد دریافت کرده است. وی همچنین به دلیل نقش خود در “آموزش ریتا” (1983) برای بهترین بازیگر نقش اول مرد معرفی شد.

علاوه بر کار فیلم خود ، کین نیز در چندین برنامه تلویزیونی و روی صحنه ظاهر شده است ، از جمله نقش وی در تولید West End “The Misanthrope” (1996) و تولید برادوی “Sleuth” (2007).

کین در سال 1992 به عنوان فرمانده سفارش امپراتوری انگلیس (CBE) منصوب شد و در سال 2000 به دلیل مشارکت وی در هنرها شوالیه شد. او همچنین چندین کتاب نوشت ، از جمله زندگی نامه خود “این همه چیز چیست؟” (1992).

مایکل کین به عنوان موریس جوزف میکلویه جونیور در منطقه روتهیته لندن متولد شد. پدرش یک بازار ماهی بود و مادرش چارلدی بود. کین در فقر بزرگ شد و در طول جنگ جهانی دوم از لندن تخلیه شد.

پس از ترک مدرسه ، کین در طول جنگ کره در ارتش انگلیس خدمت کرد. پس از خدمت سربازی ، او بازیگری را دنبال کرد و کار خود را در تئاتر رپرتوری آغاز کرد. او پس از دیدن یک مارکی برای فیلم “The Caine Mutiny” نام خود را در سال 1954 به مایکل کین تغییر داد.

نقش موفقیت آمیز کین در دهه 1960 با تصویرگری از آلفی در فیلم با همین نام به دست آمد. وی در طول دهه های بعد به طور پیوسته در فیلم کار کرد و در طیف وسیعی از ژانرها از جمله درام ، تریلرها ، کمدی ها و فیلم های اکشن بازی کرد.

علاوه بر حرفه فیلم موفق خود ، کین به طور فعال در بشردوستانه شرکت کرده و از تعدادی از سازمان های خیریه پشتیبانی کرده است. وی همچنین طرفدار دلایل زیست محیطی بوده و حامی کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل 2015 بود.

کین از سال 1973 با همسرش شکیرا باکش ازدواج کرده است و این زوج یک دختر با هم دارند. او همچنین پدر یک دختر از یک رابطه قبلی است.

مایکل کین به طور گسترده ای به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران نسل خود شناخته می شود و یک علامت غیرقابل توصیف در دنیای سینما به جا گذاشته است.

در طول حرفه خود ، مایکل کین با برخی از نمادین ترین فیلمسازان در تمام دوران همکاری داشته است ، از جمله کریستوفر نولان ، وودی آلن ، استنلی کوبریک و برایان د پالما.

نقش کین به عنوان آلفرد پنیورث در سه گانه “The Dark Knight” کریستوفر نولان ، وی را در دهه 2000 به رسمیت شناخت و او را با نسل جدیدی از فیلمبرداران معرفی کرد. او همچنین با نولان در فیلم های دیگر ، مانند “شروع” (2010) و “Interstellar” (2014) همکاری کرد.

کین با تعدادی از جوایز معتبر شناخته شده است ، از جمله دو جایزه BAFTA برای بهترین بازیگر نقش اول زن در نقش اصلی برای “آموزش ریتا” (1983) و “قوانین خانه سرو” (1999) و یک جایزه گلدن گلوب برای بهترین بازیگر نقش اول زن نقش پشتیبان “صدای کوچک” (1998).

علاوه بر کارهای بازیگری خود ، کین نیز در موسیقی در موسیقی بازی کرده است و آلبومی با عنوان “Cained” را در سال 1999 منتشر کرده است که وی را به نمایش در می آورد.

در سالهای اخیر ، کین به کار خود در فیلم ادامه داده و در فیلم هایی مانند “Going in Style” (2017) و “Tenet” (2020) ظاهر می شود. او همچنین به کار بشردوستانه خود ادامه داده و به عنوان سفیر اعتماد شاهزاده ، خیریه ای که از جوانان در انگلیس حمایت می کند ، خدمت کرده است.

به طور کلی ، حرفه مایکل کین بیش از شش دهه به طول انجامید و تأثیر وی بر صنعت فیلم بسیار زیاد بوده است. وی به طور گسترده ای به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران نسل خود شناخته می شود ، و کمک های وی در سینما وی را در پانتئون افسانه های صفحه نمایش به دست آورده است.

مایکل کین همچنین به دلیل صدای و لهجه متمایز خود شناخته شده است ، که باعث شده است که وی یک انتخاب محبوب برای کار صداگذاری باشد. او صدای خود را به فیلم های بی شماری از جمله “اتومبیل 2” (2011) ، “فیلم لگو بتمن” (2017) و “شرلوک گنومس” (2018) وام داده است.

کین همچنین الهام بخش بسیاری از بازیگران بوده است که برخی حتی از سبک و لهجه او تقلید می کنند. او شناخته شده است که به بازیگران تازه وارد مشاوره می دهد و اغلب بر اهمیت کار سخت و فداکاری تأکید می کند.

در سال 2018 ، کین مستندی با عنوان “My Generation” منتشر کرد که به بررسی انقلاب فرهنگی که در دهه 1960 در انگلیس رخ داد ، با خود کین در طول دهه به عنوان راهنما خدمت کرد. این مستند مصاحبه هایی را با سایر چهره های قابل توجه این دوره از جمله پل مک کارتی و Twiggy نشان داده است.

میراث کین به عنوان یک بازیگر و نماد فرهنگی با افتخارات و جوایز بی شماری از جمله ستاره ای در پیاده روی هالیوود از شهرت ، کمک هزینه تحصیلی از موسسه فیلم بریتانیا و یک جایزه موفقیت در طول زندگی از جوایز فیلم اروپایی شناخته شده است.

علیرغم موفقیت خود ، کین در طول حرفه خود فروتن و پایه و اساس باقی مانده است و اغلب موفقیت خود را برای سخت کوشی و شانس اعتبار می دهد. او همچنان به حضور فعال در صنعت فیلم و چهره محبوب در فرهنگ عامه می پردازد.

مایکل کین علاوه بر بسیاری از نقش های فیلم و تلویزیونی خود ، چندین کتاب نیز نوشت. علاوه بر زندگی نامه خود “همه چیز چیست؟” (1992) ، او همچنین دو رمان با نام “فیل به هالیوود” (2010) و “دمیدن درهای خونین” (2018) نوشت ، که هر دو توسط منتقدین مورد استقبال قرار گرفتند.

کین همچنین در سیاست فعالیت کرده است و در دهه 1980 برای حزب کارگر فعالیت می کند و از دلایل زیادی مربوط به عدالت اجتماعی و حقوق بشر حمایت می کند.

در سال 2020 ، کین در فیلم “Twist” بازی کرد ، یک بازخوانی مدرن از “الیور پیچ و تاب” چارلز دیکنز که در آن کین نقش Fagin را ایفا کرد. این فیلم همچنین در نقش عنوان ، Rafferty Law ، پسر Jude Law را بازی کرد.

علی رغم حضور در اواخر دهه 80 ، مایکل کین همچنان به کار در صنعت فیلم ادامه داده است و هیچ نشانه ای از کند شدن نشان نمی دهد. حرفه ای قابل توجه وی و محبوبیت ماندگار وی ، وی را نه تنها در انگلیس بلکه در سراسر جهان به چهره محبوب تبدیل کرده است.

در سالهای اخیر ، مایکل کین نیز به عنوان مدافع استفاده از فناوری در فیلم سازی تبدیل شده است. در سال 2017 ، او در جشنواره بین المللی خلاقیت کن لونز صحبت کرد ، جایی که در مورد استفاده از واقعیت مجازی و سایر تکنیک های برش در تولید فیلم بحث کرد.

کین همچنین یک منتقد صریح از عدم تنوع در صنعت فیلم ، به ویژه از نظر نمایندگی زنان و افراد رنگی بوده است. در سال 2020 ، وی نامه ای آزاد به همراه سایر بازیگران انگلیس امضا کرد که خواستار تنوع بیشتر در این صنعت بودند.

در طول حرفه خود ، کین به عنوان یک بازیگر ، همه کاره بودن قابل توجهی را نشان داده و بین ژانرها و نقش ها یکپارچه حرکت می کند. توانایی او در زندگی شخصیت های پیچیده با عمق و ظرافت ، او را تحسین انتقادی گسترده و مکانی در بین بزرگترین بازیگران تمام دوران به دست آورده است.

فراتر از استعداد او به عنوان بازیگر ، جذابیت ، شوخ طبعی و فروتنی کین او را به مخاطبان در سراسر جهان سوق داده است. او الهام بخش بسیاری از افراد ، نمادی واقعی از سینما و فرهنگ عامه است.

در سال ۲۰۲۱، مایکل کین در فیلم درام «پرفروش‌ترین‌ها» به کارگردانی لینا روسلر بازی کرد. در این فیلم، کین نقش نویسنده‌ای منزوی را بازی می‌کرد که می‌پذیرد با یک ویراستار جوان با بازی اوبری پلازا به یک تور کتاب برود. این فیلم نقدهای مثبتی دریافت کرد و منتقدان عملکرد کین را تحسین کردند.

کین همچنین در مورد زندگی شخصی خود، از جمله مبارزاتش با اعتیاد به الکل در اوایل زندگی حرفه ای خود، علنی کرده است. او برای چندین دهه در ترک بوده و با صراحت از از مسیر خود برای مبارزه با الکل صحبت کرده است.

کین علاوه بر کار خود در فیلم، در چندین تلاش خلاقانه دیگر نیز شرکت داشته است. او سال‌ها مجموعه‌دار آثار هنری بوده است و در سال ۲۰۲۱ نمایشگاهی را با عنوان «نمایشگاه هنری نسل من مایکل کین» در آکادمی سلطنتی هنر لندن برگزار کرد که در آن آثار برخی از تأثیرگذارترین هنرمندان بریتانیایی دهه ۱۹۶۰ به نمایش گذاشته شد. .

مایکل کین در طول زندگی حرفه‌ای خود، بهترین بازیگری بریتانیا را تجسم کرده است و هوش، شوخ طبعی و عمق را به بازی‌های خود آورده است. آثار او الهام‌بخش نسل‌های بازیگران و فیلم‌سازان بوده است و کمک‌های او به سینما و فرهنگ عامه جایگاه او را به عنوان نماد واقعی صنعت سرگرمی تثبیت کرده است.

در سال 2022، مایکل کین برای بازی در فیلم آینده «پسر» The Son به کارگردانی فلوریان زلر و با بازی هیو جکمن انتخاب شد. این فیلم اقتباسی از نمایشنامه زلر به همین نام است و بر رابطه پدر و پسر تمرکز دارد و به خاطر آن برنده اسکار بهترین هنرپیشه مرد شد.

کین همچنین مدافع دلایلی است که به آنها علاقه دارد، از جمله تغییرات آب و هوایی. در سال 2021، او مستند “2040: The Regeneration” را روایت کرد که راه حل هایی برای چالش های زیست محیطی پیش روی سیاره را بررسی می کند.

مایکل کین برای قدردانی از کمک هایش به صنعت فیلم، جایزه قلب افتخاری سارایوو را در جشنواره فیلم سارایوو در سال 2021 دریافت کرد. این جایزه به افرادی اعطا می شود که سهم برجسته ای در هنر سینما داشته باشند.

مایکل کین در 89 سالگی یکی از محبوب ترین و محبوب ترین بازیگران نسل خود باقی مانده است. محبوبیت همیشگی او گواهی بر استعداد، تطبیق پذیری و فداکاری او به حرفه اش است. همانطور که او به کار در فیلم و سایر تلاش های خلاقانه ادامه می دهد، میراث او به عنوان نماد واقعی سینما و فرهنگ عامه تضمین شده است.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.