بهترین فیلم های با موضوع سفر در زمان به همراه خلاصه و بازیگران

0

فیلم‌های سفر در زمان همیشه یک ژانر محبوب بوده‌اند که عناصر علمی تخیلی، ماجراجویی، و اغلب رگه‌های عاشقانه را با هم ترکیب می‌کنند. در اینجا تعدادی از بهترین فیلم‌های سفر در زمان به همراه خلاصه‌ای کوتاه و شخصیت‌های قابل توجه آورده شده است:

بازگشت به آینده (1985)

خلاصه داستان: مارتی مک فلای، یک دانش‌آموز دبیرستانی، به طور تصادفی با استفاده از یک دلورین سفر در زمان که توسط دوست عجیبش، داک براون، ساخته شده، به سال 1955 بازگردانده می‌شود. در گذشته، مارتی باید مطمئن شود که والدینش با هم آشنا می‌شوند و عاشق هم می‌شوند، در حالی که از تغییر آینده جلوگیری می‌کند.

شخصیت‌های برجسته: مارتی مک فلای (مایکل جی فاکس)، داک براون (کریستوفر لوید)، لورین بینز (لی تامپسون)

ترمیناتور (1984)

خلاصه داستان: در آینده‌ای پسا آخرالزمانی، یک قاتل سایبورگ، معروف به ترمیناتور، در زمان به عقب فرستاده می‌شود تا سارا کانر، مادر رهبر مقاومت آینده را بکشد. یک سرباز انسانی به نام کایل ریس نیز برای محافظت از سارا و تضمین بقای بشریت بازگردانده می‌شود.

شخصیت‌های برجسته: سارا کانر (لیندا همیلتون)، ترمیناتور (آرنولد شوارتزنگر)، کایل ریس (مایکل بین)

روز گراند هاگ (1993)

خلاصه داستان: فیل کانرز، یک هواشناس، خود را در یک حلقه زمانی گیر افتاده می‌بیند و همان روز را بار‌ها و بار‌ها تکرار می‌کند – روز مهم گراندهاگ. همانطور که او همان اتفاقات را مکرراً تجربه می‌کند، یاد می‌گیرد که فرد بهتری شود و عشق پیدا کند.

شخصیت‌های برجسته: فیل کانرز (بیل موری)، ریتا هانسون (اندی مک داول)

12 میمون (1995)

خلاصه داستان : در آینده‌ای که توسط یک ویروس کشنده ویران شده است، یک محکوم به نام جیمز کول در زمان به عقب فرستاده می‌شود تا اطلاعاتی در مورد ویروس و منشا آن جمع‌آوری کند. همانطور که او در گذشته حرکت می‌کند، با گروهی از دانشمندان، بیماران روانی و زنی مرموز روبرو می‌شود که ممکن است کلید نجات بشریت را در دست داشته باشد.

شخصیت‌های برجسته: جیمز کول (بروس ویلیس)، دکتر کاترین ریلی (مادلین استو)

همسر مسافر زمان (2009)

خلاصه داستان : هنری دی تامبل از یک اختلال ژنتیکی نادر رنج می‌برد که باعث می‌شود ناخواسته به زمان سفر کند. این فیلم رابطه او با کلر آبشایر را دنبال می‌کند که ابتدا در کودکی با او آشنا می‌شود و در نهایت همسرش می‌شود و چالش‌های داستان عشق نامتعارف آن‌ها را دنبال می‌کند.

شخصیت‌های برجسته: هنری دی تامبل (اریک بانا)، کلر آبشایر (ریچل مک آدامز)

لوپر (2012)

خلاصه داستان: در آینده‌ای که سفر در زمان اختراع شده اما غیرقانونی است، سازمان‌های جنایتکار از آن برای فرستادن مردم به گذشته استفاده می‌کنند تا توسط قاتلان اجیر شده به نام “لوپر” کشته شوند. جو، یک لوپر، متوجه می‌شود که آخرین هدف او، خود آینده‌اش است که منجر به یک سری اتفاقات غیرمنتظره می‌شود.

شخصیت‌های برجسته: جو (جوزف گوردون-لویت، بروس ویلیس)، سارا (امیلی بلانت)

لبه فردا (2014)

خلاصه داستان : سرگرد ویلیام کیج پس از کشته شدن در نبرد در یک جنگ علیه یک نژاد بیگانه، خود را گرفتار یک حلقه زمانی می‌بیند. با تکرار مکرر همان روز، او با یک سرباز ماهر به نام ریتا وراتاسکی متحد می‌شود تا ماهرتر شود و سعی کند در حین تغییر مسیر جنگ، حلقه را بشکند.

شخصیت‌های برجسته: سرگرد ویلیام کیج (تام کروز)، ریتا وراتاسکی (امیلی بلانت)

این فیلم‌ها طیف متنوعی از داستان‌های سفر در زمان را نشان می‌دهند که هر کدام دارای پیچش‌های منحصربه‌فرد و شخصیت‌های به یاد ماندنی خود هستند. از سفر در زمان و روایت‌های پیچیده‌ای که این فیلم‌ها ارائه می‌دهند لذت ببرید!

Primer (2004)

خلاصه داستان: چهار دوست به طور تصادفی ماشین زمان را در گاراژ خود اختراع می‌کنند. همانطور که آن‌ها عمیق‌تر به پیچیدگی‌های سفر در زمان می‌پردازند، زندگی آن‌ها به طور فزاینده‌ای پیچیده و در هم تنیده می‌شود که منجر به عواقب غیرمنتظره می‌شود.

شخصیت‌های برجسته: آرون (شین کاروت)، آبه (دیوید سالیوان)

جرایم زمانی (2007)

خلاصه داستان: هکتور، یک مرد معمولی، به طور تصادفی به ماشین زمان برخورد می‌کند و در حلقه‌ای از حوادث گرفتار می‌شود که شامل یک زن مرموز، یک مرد نقابدار و دوپلگانگر خودش می‌شود. همانطور که او تلاش می‌کند تا خط زمانی را باز کند، متوجه میزان خطرات ناشی از سفر در زمان می‌شود.

شخصیت‌های برجسته: هکتور (کارا الژالده)، دختر (باربارا گوناگا)

درباره زمان (2013)

خلاصه داستان: تیم لیک متوجه می‌شود که مردان خانواده او توانایی سفر در زمان را دارند. او تصمیم می‌گیرد از این قدرت تازه کشف شده برای بهبود زندگی عاشقانه خود استفاده کند، اما به زودی متوجه می‌شود که تغییر گذشته می‌تواند عواقب غیر قابل پیش‌بینی داشته باشد.

شخصیت‌های برجسته: تیم لیک (دامنال گلیسون)، مری (ریچل مک آدامز)، پدر تیم (بیل نای)

Predestination (2014)

خلاصه داستان : یک مامور موقت برای جلوگیری از جنایات آینده، مجموعه‌ای پیچیده از ماموریت‌های سفر در زمان را آغاز می‌کند. در آخرین مأموریت خود، او باید گریزناپذیرترین هدف خود را دنبال کند – تروریستی که به “بمب افکن فیزل” معروف است – در حالی که با اسرار شخصی از گذشته خود روبرو می‌شود.

شخصیت‌های برجسته: بارکیپ (اتان هاوک)، مادر مجرد (سارا اسنوک)

Avengers: Endgame (2019)

خلاصه داستان: پس از اتفاقات ویرانگر Avengers: Infinity War، ابرقهرمانان بازمانده قصد دارند با استفاده از سفر در زمان، اقدامات ابرشرور تانوس را برعکس کنند. آن‌ها مأموریتی را برای بازیابی سنگ‌های بی نهایت از نقاط مختلف تاریخ آغاز می‌کنند، در حالی که با چالش‌های شخصی خود روبرو می‌شوند.

شخصیت‌های برجسته: مرد آهنی (رابرت داونی جونیور)، کاپیتان آمریکا (کریس ایوانز)، ثور (کریس همسورث)، بیوه سیاه (اسکارلت جوهانسون)، هالک (مارک روفالو) و غیره.

راهزنان زمان (1981)

خلاصه داستان : پسر جوانی به نام کوین به گروهی از کوتوله‌های سفر در زمان می‌پیوندد تا در دوره‌های مختلف تاریخی ماجراجویی کنند. در طول راه، آن‌ها با چهره‌های معروف روبرو می‌شوند و با موجودی شیطانی که به دنبال کنترل زمان خود است، روبرو می‌شوند.

شخصیت‌های برجسته: کوین (کریگ وارناک)، رندال (دیوید راپاپورت)، ایول (دیوید وارنر)

ماجراجویی عالی بیل و تد (1989)

خلاصه داستان : دو تنبل دبیرستانی، بیل و تد، در یک باجه تلفن در زمان سفر می‌کنند تا شخصیت‌های تاریخی را برای ارائه تاریخ خود جمع کنند. در طول راه، آن‌ها با شخصیت‌های مشهور روبرو می‌شوند، در مورد تاریخ یاد می‌کنند و سعی می‌کنند از تغییر آینده جلوگیری کنند.

شخصیت‌های قابل توجه: Bill S. Preston, Esq. (الکس وینتر)، تد «تئودور» لوگان (کیانو ریوز)، روفوس (جورج کارلین)

کد منبع (2011)

خلاصه داستان: یک سرباز هشت دقیقه قبل از انفجار قطار در بدن غریبه‌ای از خواب بیدار می‌شود. او باید بار‌ها و بار‌ها با استفاده از فناوری به نام «کد منبع» آن هشت دقیقه را دوباره زنده کند تا بمب افکن را پیدا کند و از یک فاجعه بزرگتر جلوگیری کند.

شخصیت‌های برجسته: کاپیتان کولتر استیونز (جیک جیلنهال)، کریستینا وارن (میشل موناگان)

ورود (2016)

خلاصه داستان: هنگامی که دوازده فضاپیمای بیگانه مرموز روی زمین ظاهر می‌شوند، یک پروفسور زبان‌شناسی به نام لوئیز بنکس وظیفه رمزگشایی زبان آن‌ها را بر عهده دارد. همانطور که او در ارتباطات بیگانه عمیق‌تر می‌شود، شروع به تجربه زمان به روش‌های غیر خطی می‌کند و ماهیت واقعی دیدار آن‌ها را کشف می‌کند.

شخصیت‌های برجسته: لوئیز بنکس (امی آدامز)، ایان دانلی (جرمی رنر)

پالم اسپرینگز (2020)

خلاصه داستان : نایلز و سارا در طی یک عروسی در پالم اسپرینگز خود را در یک حلقه زمانی گرفتار می‌یابند. همانطور که آن‌ها یک روز را بار‌ها و بار‌ها تجربه می‌کنند، ارتباط برقرار می‌کنند و تلاش می‌کنند راهی برای ر‌هایی از حلقه زمان بیابند.

شخصیت‌های برجسته: نایلز (اندی سمبرگ)، سارا (کریستین میلیوتی)

Tenet (2020)

خلاصه داستان : یک مامور بین‌المللی که تنها به عنوان قهرمان داستان شناخته می‌شود، وظیفه دارد با تسلط بر مفهوم “وارونگی زمان” از جنگ جهانی سوم جلوگیری کند. همانطور که او در دنیایی حرکت می‌کند که زمان می‌تواند به عقب برگردد، درگیر ماموریتی با اهمیت جهانی می‌شود.

شخصیت‌های برجسته: قهرمان داستان (جان دیوید واشنگتن)، نیل (رابرت پتینسون)، کت (الیزابت دبیکی)

اثر پروانه‌ای (2004)

خلاصه داستان: ایوان تربورن که دچار خاموشی شده است، متوجه می‌شود که می‌تواند به گذشته خود در زمان سفر کند و وقایع را تغییر دهد. با این حال، هر تغییری که او ایجاد می‌کند، پیامد‌های پیش‌بینی نشده و اغلب فاجعه باری در زمان حال دارد. او باید راهی برای اصلاح گذشته و نجات کسانی که دوستشان دارد پیدا کند.

شخصیت‌های برجسته: ایوان تربورن (اشتون کاچر)، کیلی (امی اسمارت)

نیمه شب در پاریس (2011)

خلاصه داستان: گیل، نویسنده‌ای نوستالژیک، نیمه شب خود را به پاریس دهه 1920 می‌بیند. زمانی که با هنرمندان و نویسندگان مشهور گذشته آشنا می‌شود، عاشق این دوران می‌شود و انتخاب‌های زندگی امروزی خود را زیر سوال می‌برد.

شخصیت‌های برجسته: گیل (اوون ویلسون)، آدریانا (ماریون کوتیار)، ارنست همینگوی (کوری استول)

ماشین زمان جکوزی (2010)

خلاصه داستان: چهار دوست که حوصله زندگی خود را ندارند، از طریق یک جکوزی خراب به گذشته سفر می‌کنند و خود را در دهه 1980 می‌بینند. همانطور که آن‌ها با خود جوانتر روبرو می‌شوند، فرصتی دارند که آینده خود را تغییر دهند، روز‌های شکوه خود را دوباره زنده کنند و درس‌های ارزشمند زندگی را بیاموزند.

شخصیت‌های برجسته: آدام (جان کیوزاک)، لو (راب کوردری)، نیک (کریگ رابینسون)، جیکوب (کلارک دوک)

دانی دارکو (2001)

خلاصه داستان : دانی دارکو، یک نوجوان پریشان، اتفاقات و تصورات عجیبی از خرگوش تهدیدآمیزی به نام فرانک را تجربه می‌کند. همانطور که او اسرار سفر در زمان و پایان قریب الوقوع جهان را کشف می‌کند، به طور فزاینده‌ای در شبکه پیچیده‌ای از سرنوشت و سرنوشت گرفتار می‌شود.

شخصیت‌های برجسته: دانی دارکو (جیک جیلنهال)، فرانک (جیمز دووال)

فرکانس (2000)

خلاصه داستان : در طی یک رویداد معجزه‌آسا، جان سالیوان، افسر پلیس، از طریق یک رادیو حمام با پدر متوفی خود، فرانک، ارتباط برقرار می‌کند. آن‌ها در طول 30 سال با هم کار می‌کنند تا از یک سری قتل جلوگیری کنند و مسیر زندگی خود را تغییر دهند.

شخصیت‌های برجسته: جان سالیوان (جیم کاویزل)، فرانک سالیوان (دنیس کواید)

Timecop (1994)

خلاصه داستان: در آینده‌ای که امکان سفر در زمان وجود دارد، یک مامور کمیسیون اجرای زمان به نام مکس واکر وظیفه دارد از تغییر دادن گذشته توسط مجرمان برای منافع شخصی جلوگیری کند. هنگامی که او توطئه‌ای را که مربوط به گذشته خود است، کشف می‌کند، باید خطرات زمان را برای محافظت از جدول زمانی بررسی کند.

شخصیت‌های برجسته: مکس واکر (ژان کلود ون دام)، ملیسا واکر (می‌ا سارا)

ژاکت (2005)

خلاصه داستان: یک کهنه سرباز جنگ خلیج فارس به نام جک استارکس به اشتباه متهم به قتل شده و به یک موسسه روانی متعهد شده است. تحت درمان‌های تجربی، او خود را به آینده منتقل می‌کند، جایی که باید حقیقت را کشف کند و از یک تراژدی جلوگیری کند.

شخصیت‌های برجسته: جک استارکس (آدرین برودی)، جکی پرایس (کیرا نایتلی)

سوالات متداول درباره سفر در زمان (2009)

خلاصه داستان : سه دوست در سرویس بهداشتی یک میخانه با نشتی زمانی مواجه می‌شوند که به آن‌ها امکان می‌دهد در زمان سفر کنند. همانطور که آن‌ها در زمان به جلو و عقب می‌پرند، با نسخه‌های متعددی از خود مواجه می‌شوند و باید راهی برای اصلاح جدول زمانی قبل از فروپاشی پیدا کنند.

شخصیت‌های برجسته: ری (کریس اوداود)، توبی (مارک ووتن)، کیسی (آنا فارس)

تایم لپس (2014)

خلاصه داستان : سه هم اتاقی دوربینی را کشف می‌کنند که ۲۴ ساعت بعد از آینده عکس می‌گیرد. همانطور که آن‌ها از این وسیله برای منافع شخصی سوء استفاده می‌کنند، به زودی متوجه می‌شوند که اقدامات آن‌ها عواقبی دارد و یک شخصیت مرموز در حال دستکاری وقایع است.

شخصیت‌های برجسته: فین (مت اولری)، کالی (دانیل پانابیکر)، جاسپر (جورج فین)

تله زمان (2017)

خلاصه داستان : گروهی از دانشجویان برای جستجوی استاد گمشده خود وارد غاری دورافتاده می‌شوند و دنیایی پنهان را کشف می‌کنند که زمان در آن متفاوت می‌گذرد. آن‌ها که در یک حلقه زمانی به دام افتاده‌اند، باید قبل از تسلیم شدن در برابر خطرات، راهی برای فرار پیدا کنند.

شخصیت‌های برجسته: تیلور (ریلی مک کلندون)، جکی (برایان هوی)، هاپر (کسیدی گیفورد)


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

با فروپاشی اقتصاد زیمبابوه، مشاوران خرافی در تیک‌تاک مشاوره افزایش سرمایه، راهنمایی معنوی و درمانی می‌کنند و پول زیادی به جیب می‌زنند!

گوگو شومبا روی یک مبل نشسته و از طریق دوربین موبایل‌اش در حال گفتگو است، او دستورالعمل‌های گام به گام را با دقت بیان می‌کند: نمک سبزی که ۳ روز باید خیس بخورد و آن را باید با…

پست‌های آرشیوی خواندنی

یک پزشک پلاس

زندگی من: آنا آخماتووا

ترجمهٔ احمدپوریدر 1889 سال تولد من، چارلی چاپلین به دنیا آمد، «سونات کرتروز» تولستوی منتشر شد، برج ایفل ساخته شد و هیتلر و ظاهرا الیوت هم دیده به جهان گشودند. در تابستان…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.