بازسازی دندان های پوسیده و آسیب دیده

0
رپورتاژ

بر اثر مرور زمان  بافت دندان ها بر اثر عدم مراقبت کافی و یا  گذشت زمان  دچار پوسیدگی شده لثه تحلیل می رود و ممکن است ساختمان آن به کلی از بین رود، دندانپزشکان  با روش ها و ابزارهای  مختلفی سعی در ترمیم و بازسازی دندانه ها می کنند

امروزه ایمپلنت های دندانی در میان اکثر مردم به جایگزینی محبوب برای دندان مصنوعی تبدیل شده اند. با این وجود، اکثر مردم معتقدند که قرار دادن ایمپلنت دردناک و ترسناک است.

همچنین بسیاری فکر می کنند که قرار دادن یک پیچ تیتانیومی در لثه زمان بهبود طولانی خواهد داشت در حالی که خالی ماندن جای دندان از دست رفته خود ریسک عفونت بیشتری را به همراه دارد. با این حال، علیرغم آنچه ممکن است باور داشته باشید، روش کاشت دندان حداقل درد را بهمراه دارد.

چه زمانی به ایمپلنت دندان نیاز داریم؟

ایمپلنت‌  دندان را می‌توان برای پر کردن جای خالی یک دندان، چند دندان و یا همه دندان‌های یک فک استفاده کرد. هدف از جایگزینی دندان‌های از دست رفته در دندانپزشکی، بازگرداندن زیبایی و عملکرد به دهان است.

به طور کلی برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته سه روش وجود دارد:

  1. دندان مصنوعی متحرک که ممکن است شامل ست کامل دندان مصنوعی فک و یا دندان مصنوعی نیمه ( پارسیل) باشد
  2. بریج دندان (بریج ثابت)
  3. ایمپلنت دندان

از بین سه گزینه موجود، دندان مصنوعی متحرک ارزانترین گزینه است بنابراین طیف گسترده‌ تری از افراد می‌توانند از آن استفاده کنند و از طرفی به علت هزینه پایین خیلی سریع تر می‌توان آن را فراهم نمود.

اما از نظر محبوبیت ضعیفترین گزینه است چرا که این پروتز مصنوعی هنگام غذا خوردن یا صحبت کردن ممکن است تکان خورده و یا بلغزد یا حتی از دهان بیرون بیفتد. به علاوه دندان مصنوعی بر حس چشایی و حس دریافتی از غذا تأثیر می‌گذارد.

بریج دندان گزینه محدودتری در مقایسه با دندان مصنوعی معمولی می‌باشد و برای افرادی که نمی‌توانند ایمپلنت بکارند، گزینه قابل قبولی است. مهمترین اشکال بریج دندان وابستگی آن به دندان‌های پیرامون و بهره ‌گیری از سلامت آنها می‌باشد به طوری که ممکن است پس از مدتی دندان‌های مجاور که بریج به آنها وصل شده است، دچار مشکل شوند.

اما ایمپلنت دندان نه تنها سلامت دندان‌های مجاور را به خطر نمی‌اندازد بلکه برای سلامت آنها نیز مفید است چرا که مانع تحلیل رفتن استخوان زیرین می‌شود.

 

اهمیت بازسازی استخوان فک در جایگزینی دندانهای از دست رفته

 

پیوند استخوان علاوه بر این که از تحلیل رفتن استخوان جلوگیری کرده و آن را کند مینماید، به شما امکان میدهد بهترین روش جایگزینی دندانهای از دست رفته یعنی ایمپلنت دندان را انتخاب کنید. کاشت دندان در سالهای اخیر محبوبیت زیادی داشته است چرا که از نظر زیبایی کاملا شبیه دندان واقعی است، از نظر استحکام و مقاومت بی نظیر است و از نظر دوام طول عمر بالا و حتی مادام العمر دارد و هیچ مشکل یا محدودیتی برای دندانهای دیگر ایجاد نمیکند.

اما برای کاشت ایمپلنت دندان باید تراکم و حجم استخوان به اندازه ای باشد که بتواند ایمپلنت را پشتیبانی کند تا ایمپلنت طول عمر زیادی داشته و موفقیت آمیز باشد. با بازسازی استخوان از طریق پیوند میتوان در محل دندان از دست رفته، استخوان را تقویت کرد تا آمادگی نگه داشتن ایمپلنت را داشته باشد.

فیلم بازسازی دندان های پوسیده و آسیب دیده

 

 

بازسازی دندانها مزایای بی شماری دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

  • بهبود گفتار

بسیاری از افراد وسوسه می شوند تا به دلیل قابلیت جابجایی و درد کمتر زمان نصب، از پروتز های مصنوعی استفاده کنند اما باید در نظر داشته باشند که چگونه روی فعالیت های اصلی دهان مانند خوردن و صحبت کردن تأثیر می‌گذارند چرا که به راحتی در دهان می لغزند. در صورتیکه با قرار دادن ایمپلنت این اتفاق نمی افتد چرا که ایمپلنت ها بصورت ایمن در فک افراد پیچ می شوند و متناسب و شبیه دندان های طبیعی هستند.

  • غذا خوردن راحت تر

با ایمپلنت های دندانی، شما این شانس را دارید که انواع غذا های مورد علاقه خود را بدون نگرانی بخورید و گاز بگیرید و طعم کاملی از غذا ها را بچشید.

  • بهبود و زیبایی ظاهر

صورت بدون دندان ممکن است گود رفته و افتاده به نظر برسد. ایمپلنت های دندانی مجموعه کاملی از دندان های شبیه دندان های طبیعی خود را به شما هدیه می‌دهند.

  • بهبود اعتماد به نفس

ایمپلنت های دندانی احساس و ظاهری مانند دندان های طبیعی دارند. آن ها لبخندی طبیعی به شما می دهند که به افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند.

  • استخوان ها را سالم نگه می دارد

فضا های خالی، که با از دست دادن دندان باقی مانده، می تواند باعث زوال و از دست دادن استخوان فک شود. خوشبختانه، این ایمپلنت ها با تحریک رشد استخوان، استخوان طبیعی را حفظ کرده و از تحلیل استخوان جلوگیری می کنند.

مراحل بازسازی کامل دهان با ایمپلنت های دندانی :

مرحله اول : آماده سازی

روند آماده شدن برای ایمپلنت دندان به نیازهای منحصر به فرد هر بیمار بستگی دارد و ممکن است شامل درمان های ترمیمی، درمان پریودنتال یا پیوند استخوان برای تقویت فک باشد.

هنگامی که بیمار برای انجام درمان ایمپلنت دندان آماده شد، دندانپزشک برنامه درمانی را برای او مشخص می کند. سپس با استفاده از قالب گیری و یا تصویر برداری دیجیتالی از دهان، تعداد ایمپلنت مورد نیاز برای بازسازی کامل فک مشخص خواهد شد.

بسته به شرایط فرد می توان از ۲ تا ۸ ایمپلنت به عنوان پایه پروتز هر فک استفاده کرد. محل قرارگیری ایمپلنت ها به گونه ای ترسیم می شود که به طور کامل از ترمیم های دندانی که بعداً در درمان قرار خواهند گرفت، پشتیبانی کنند.

مرحله دوم : انجام جراحی

مرحله دوم درمان بازسازی کامل فک، قرار دادن پایه ایمپلنت های دندانی با جراحی در فک است. این پایه ها پیچ های کوچک تیتانیومی یا سرامیکی هستند. این کار در مطب انجام می شود.

یک سوراخ کوچک در خط لثه بالای محل هر ایمپلنت دندان ایجاد می شود و ایمپلنت در استخوان فک قرار می گیرد. هنگامی که ایمپلنت ها در جای خود قرار گرفتند، برش ها بسته می شوند و بهبودی شروع می شود.

مدت زمان بهبودی و جوش خوردن این پایه های ایمپلنت چهار تا شش ماه طول می کشد. در طول این مدت، ایمپلنت های دندانی با بافت های طبیعی فک در فرآیندی به نام استئو اینتگریشن ( osseointegration) ترکیب می شوند.

مرحله سوم: قرار دادن ترمیم

مرحله نهایی درمان ایمپلنت دندان، قرار دادن پروتز های کامل است. این ترمیم ها به پایه های فلزی کوچکی که بالای ایمپلنت دندان قرار گرفته و از خط لثه بیرون زده (اباتمنت) می چسبد.

هنگامی که آن ها در جای خود قرار گرفتند، درست مانند دندان های طبیعی عمل می کنند. آن ها عملکرد های دهان را بازیابی می کنند، ظاهر لبخند را بهبود می بخشند و قدرت دهان را افزایش می دهند.

مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو:

در مرکز ما درمانهای فوق تخصصی ایمپلنت دندان مثل ایمپلنت فوری ، بازسازی های سه بعدی استخوان فک ، ایمپلنت دیجیتالی، ایمپلنت فوری یکروزه ، سینوس لیفت با استفاده از بهترین برندهای ایمپلنت دنیا ، و مواد درجه یک پودر استخوان انجام میشود.

دکتر عزیز گشاده رو ، متخصص ایمپلنت و پروتزهای دندانی هستند و استاد دانشگاه شهید بهشتی تهران( بهترین دانشکده دندانپزشکی ایران) میباشد.دکتر عزیز گشاده رو رتبه اول بورد تخصصی کشور هم در بخش عملی و هم بخش کتبی میباشد.

در مرکز تخصصی ایمپلنت دکتر عزیز گشاده رو بهترین برندهای ایمپلنت دنیا در سریعترین زمان ، بدون درد و بدون خونریزی انجام میشود.

‏با توجه به رزومه و سابقه کاری و علمی دکتر عزیز گشاده رو که سابقه بیش از 20.000 درمان موفق ایمپلنت را دارند، به جرات میتوان ایشان را بهترین متخصص ایمپلنت تهران نامید.

نمونه درمان های بازسازی دندان دکتر عزیز گشاده رو

 

برای دیدن نمونه درمان های بیشتر دکتر عزیز گشاده رو به وب سایت ایشان به آدرس    www.drgoshaderoo.com  مراجعه بفرمایید .

آدرس اینستاگرام دکتر عزیز گشاده رو  instagram.com/Dr_aziz_goshaderoo

شماره تماس های مطب دکتر عزیز گشاده رو :

09120411399  موبایل و واتساپ کلینیک

021-26606157

26606531-021

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.