دوربینی که برای بزرگ‌ترین ساختمان کروی دنیا در لاس وگاس فیلم می‌گیرد، چه دوربینی است؟

0

ساختمان کروی لاوس وگاس در مدت کوتاهی شهرت بسیار زیادی پیدا کرده و ما در شبکه‌های اجتماعی می‌بینیم که وقتی تماشاگران در درون آن ویدئوهای هیجان‌انگیز و بسیار باکیفیتی می‌بینید، چقدر هیجان زده می‌شوند.

اما سوالی که پیش می‌آید این است که این ویدئوها چطور گرفته می‌شوند؟

دارن آرنوفسکی -کارگردان مشهور- می‌گوید برای این کار از دوربین 18K Sphere استفاده می‌شود و برای کار با این دوربین نیاز به 12 نفر است!

ساختمان موسیقی و سرگرمی Sphere در ماه سپتامبر در لاس وگاس افتتاح شد. این ساختمان نمایش، بالاترین وضوح ویدئویی در دنیا را دارد و محتوای آن با استفاده از یک دوربین سینمای پیشرفته 18K ضبط می‌شود.

دارن آرونوفسکی از دوربین فوق‌العاده‌ای برای ساخت فیلم جدیدش، کارت پستال از زمین Postcard From Earth، استفاده کرد که اکنون در Sphere در حال پخش است. فیلم جدید آرنوفسکی یک «معجزه فنی» محسوب می‌شود.

آرونوفسکی در یک حضور اخیر در شوی تلویزیونی Late Night With Seth Meyers، درباره فیلم کارت پستال از زمین، اطلاعاتی در مورد پشت صحنه فیلم داده است. از جمله جزئیات جالبی که آرونوفسکی در مورد آن صحبت می کند این است که دوربین 18K که او استفاده می‌کند به حدود 12 نفر برای کار نیاز دارد. آنها به جابجایی دوربین و پیشگیری از گرم شدن بیش از حد آن کمک می‌کنند.

فیلم آرونوفسکی با رزولوشن 18K در Sphere با سرعت 60 فریم بر ثانیه، بیش از دو برابر سرعت فیلم معمولی 24p، در Sphere پخش می‌شود و حجم آن حدود نیم پتابایت یا حدود 500 ترابایت است. آرونوفسکی توضیح داده که این فیلم حدود 32 گیگابایت داده در ثانیه یا نزدیک به 2000 گیگابایت در دقیقه دیتا دارد!

فراتر از چالش‌های فنی، کار با فناوری‌ای ناآشنا، چالش‌های هنری را نیز به بار می‌آورد. آرنوفسکی در شرایطی روی این فیلم کار می‌کرد که ساختمان Sphere را تا آگوست، یعنی یک ماه قبل از افتتاح، اصلا ندیده بود.

واهمه دیگر او عکس العمل تماشاگران بود که این ترس با دیدن هیجان آنها برطرف شد. او از تعبیر افتادن فک تماشاگران روی زمین استفاده می‌کند! همه خیره شده بودند و به مکان‌های مختلف روی صفحه نمایش اشاره می‌کردند.

ما داریم در مورد یک صفحه نمایش با مساحت 160000 فوت مربع معادل 864 متر مربع با وضوحی بیش از 80 برابر بیشتر از یک تلویزیون با کیفیت بالا صجبت می‌کنیم.

تقریباً 17500 نفر و در شرایطی تا 20000 نفر می‌توانند در ویدئوی مخصوص غوطه‌ور شوند و لذت ببرند.

این دوربین 18K موسوم به Big Sky ، دارای یک سنسور 316 مگاپیکسلی HDR در اندازه سه در سه اینچ است. این افزایش وضوح 40 برابری نسبت به دوربین های 4K است.

آرونوفسکی تنها فیلمساز با استعدادی نخواهد بود که این دوربین را به دست می‌آورد، و دیدن اینکه چگونه هنرمندان تجسمی از دوربین و مکان بی‌نظیر Sphere استفاده می‌کنند، باورنکردنی خواهد بود. کارت پستال از زمین به مدت دو سال به طور انحصاری در Sphere پخش خواهد شد.

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.