فهرست کتاب‌هایی که معلومات سیاسی ما را افزایش می‌دهند و در سال‌های اخیر منتشر شده‌اند

0

در اینجا گزیده‌ای از کتاب‌های منتشر شده در سال‌های اخیر را توصیه می‌کنیم که طیف متنوعی از موضوعات سیاسی، ایدئولوژی‌ها و دیدگاه‌ها را پوشش می‌دهند. این کتاب‌ها به مسائل جهانی، نظریه سیاسی و چالش‌های پیش روی جوامع امروزی می‌پردازند.

«راهنمای پوپولیستی برای ۲۰۲۰» نوشته کریستال بال و ساگار انجتی (۲۰۲۰)

کریستال بال و ساگار انجتی، مجریان برنامه Rising on The Hill، چشم انداز سیاسی منتهی به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ ایالات متحده را تحلیل می‌کنند. آن‌ها بینش‌هایی را در مورد ظهور پوپولیسم و تأثیر آن بر سیاست آمریکا ارائه می‌دهند و نارضایتی‌هایی را که به این جنبش دامن میزد، بررسی می‌کنند.

“چگونه دموکراسی‌ها می‌میرند” نوشته استیون لویتسکی و دانیل زیبلات (۲۰۱۸)

لویتسکی و زیبلات به بررسی فرسایش هنجار‌های دموکراتیک و عواملی که به زوال دموکراسی‌ها در سراسر جهان کمک می‌کنند، می‌پردازند. نویسندگان با تکیه بر نمونه‌های تاریخی و مطالعات موردی معاصر استدلال می‌کنند که فروپاشی ظریف نهاد‌ها تهدیدی مهم برای حکومت‌داری دموکراتیک است.

“جاده‌های ابریشم جدید: حال و آینده جهان” نوشته پیتر فرانکوپان (۲۰۱۸)

فرانکوپان دیدگاهی جهانی درباره ژئوپلیتیک ارائه می‌دهد و تمرکز را از غرب به شرق تغییر می‌دهد. او با بررسی به هم پیوستگی کشور‌ها از طریق تجارت، زیرساخت‌ها و فرهنگ، به بررسی چگونگی ظهور آسیا در تغییر نظم جهانی و تأثیرگذاری بر پویایی سیاسی می‌پردازد.

«آغوش ذهن آمریکایی: چگونه نیات خوب و‌ایده‌های بد نسلی را برای شکست راه‌اندازی می‌کنند» نوشته گرگ لوکیانوف و جاناتانهایت (۲۰۱۸)

لوکیانوف و هاید در مورد چالش‌های پیش روی آزادی بیان و تنوع فکری در محوطه‌های دانشگاهی بحث می‌کنند. آن‌ها بررسی می‌کنند که چگونه برخی از اعمال با نیت خوب ممکن است به فرهنگ شکنندگی و انطباق ایدئولوژیک در بین نسل جوان کمک کند.

“عصر سرمایه داری نظارتی: مبارزه برای آینده انسانی در مرز جدید قدرت” اثر شوشانا زوبوف (۲۰۱۹)

زوبوف تأثیر سرمایه داری نظارتی بر جامعه را بررسی می‌کند و چگونگی جمع‌آوری و استفاده شرکت‌های فناوری از داده‌های شخصی را بررسی می‌کند. او در مورد پیامد‌های حریم خصوصی فردی، دموکراسی، و پویایی قدرت بین شرکت‌ها و شهروندان بحث می‌کند.

“خطر پنجم” اثر مایکل لوئیس (۲۰۱۸)

لوئیس خوانندگان را به داخل دولت ایالات متحده می‌برد و عواقب بالقوه نادیده گرفتن عملکرد‌های حیاتی که انجام می‌دهد را برجسته می‌کند. او از طریق مصاحبه با مقامات دولتی، خطرات مرتبط با تصمیم‌گیری ناآگاهانه و کم ارزش دانستن تخصص را روشن می‌کند.

«جاده به سوی تهدید آزادی: روسیه، اروپا، آمریکا» اثر تیموتی اسنایدر (۲۰۱۸)

اسنایدر ظهور اقتدارگرایی در روسیه و تأثیر آن بر سیاست جهانی را بررسی می‌کند. او تشابهاتی بین تاکتیک‌های به کار گرفته شده توسط روسیه و چالش‌های پیش روی دموکراسی‌ها در اروپا و ایالات متحده ترسیم می‌کند و تحلیلی هشیارکننده از فضای سیاسی کنونی ارائه می‌دهد.

«چگونه یک ضد نژادپرست باشیم» اثر ایبرام ایکس کندی (۲۰۱۹)

کندی خوانندگان را به چالش می‌کشد تا با حمایت از ضد نژادپرستی فعال در رویکرد خود نسبت به نژادپرستی تجدید نظر کنند. او مفهوم ضد نژادپرستی بودن را به عنوان تعهدی مادام العمر به درک و مبارزه با نژادپرستی سیستماتیک در همه اشکال آن بررسی می‌کند.

«راهروی باریک: دولت‌ها، جوامع و سرنوشت آزادی» نوشته دارون آسم اوغلو و جیمز‌ای رابینسون (۲۰۱۹)

Acemoglu و Robinson بر اساس کار قبلی خود (\”Why Nations Fail\”) به بررسی تعادل ظریف بین قدرت دولتی و آزادی فردی می‌پردازند. آن‌ها استدلال می‌کنند که یک راهرو باریک، که در آن دولت‌ها به اندازه کافی قوی هستند تا نظم را حفظ کنند اما آنقدر قوی نیستند که بتوانند آزادی را سرکوب کنند، برای شکوفایی جوامع ضروری است.

“پایان تاریخ و آخرین انسان” اثر فرانسیس فوکویاما (۱۹۹۲)

اگرچه در سال‌های اخیر منتشر نشده است، اما آثار فوکویاما همچنان مرتبط هستند. او این‌ایده را بررسی می‌کند که لیبرال دموکراسی ممکن است نشان دهنده نقطه پایانی تکامل ایدئولوژیک بشریت باشد. بینش فوکویاما زمینه‌ای تاریخی برای درک چالش‌های سیاسی معاصر فراهم می‌کند.

“آینده آسیایی است” ساخته پاراگ خانا (۲۰۱۹)

خانا اهمیت ژئوپلیتیکی و اقتصادی آسیا را در قرن بیست و یکم تحلیل می‌کند. او استدلال می‌کند که آسیا فقط مجموعه‌ای از ملت‌های جداگانه نیست، بلکه منطقه‌ای متصل و یکپارچه است که نقشی محوری در شکل‌دهی آینده جهان ایفا خواهد کرد.

«مردم در برابر دموکراسی: چرا آزادی ما در خطر است و چگونه آن را نجات دهیم» اثر یاشا مونک (۲۰۱۸)

مونک چالش‌های پیش روی دموکراسی‌های لیبرال، از جمله ظهور جنبش‌های پوپولیستی و فرسایش هنجار‌های دموکراتیک را بررسی می‌کند. او راه‌هایی را برای تقویت نهاد‌های دموکراتیک و مقابله با تهدیدات ناشی از نیرو‌های غیرلیبرال پیشنهاد می‌کند.

«هویت: تقاضای کرامت و سیاست رنجش» اثر فرانسیس فوکویاما (۲۰۱۸)

فوکویاما به بررسی نقش هویت در سیاست معاصر می‌پردازد و بررسی می‌کند که چگونه تقاضا برای به رسمیت شناختن و منزلت بر پویایی‌های اجتماعی و سیاسی تأثیر می‌گذارد. او به چالش‌های ناشی از سیاست هویت و تأثیر آن بر نظم لیبرال دموکراتیک می‌پردازد.

“ستون سوم: چگونه بازار‌ها و دولت جامعه را پشت سر می‌گذارند” نوشته راغورام راجان (۲۰۱۹)

راجان رابطه بین بازار‌ها، دولت و جوامع را بررسی می‌کند و استدلال می‌کند که تعادل بین این سه ستون برای یک جامعه سالم ضروری است. او پیامد‌های بی‌توجهی به جوامع محلی را مورد بحث قرار می‌دهد و راه‌هایی را برای مقابله با چالش‌های اقتصادی و اجتماعی پیشنهاد می‌کند.

«زمین غیرقابل سکونت: زندگی پس از تغییرات اقلیمی» اثر دیوید والاس ولز (۲۰۱۹)

در حالی که والاس ولز صرفاً یک کتاب سیاسی نیست، ارزیابی دقیقی از تأثیر تغییر آب و هوا بر روی کره زمین و پیامد‌های سیاسی بالقوه آن ارائه می‌دهد. این کتاب به عنوان زنگ خطری عمل می‌کند و خوانندگان را ترغیب می‌کند که ابعاد سیاسی پرداختن به بحران جهانی آب و هوا را در نظر بگیرند.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

تصور کنید که در یک دنیای تخیلی، هری پاتر را استودیو جیبلی می‌ساخت

استودیو جیبلی یک استودیوی مشهور انیمیشن‌سازی ژاپنی است که به دلیل سبک هنری متمایز، داستان‌سرایی پر از تخیل و انیمیشن‌های هیجان‌انگیزش مشهور است. استودیو جیبلی که توسط هایائو میازاکی و ایسائو تاکاهاتا تأسیس شد، تعدادی از محبوب‌ترین فیلم‌های…

گران‌ترین پشم دنیا معلق به یک لاما است: پشم ویکونا

در اعماق کوه‌های آند پرو، حیوانی می‌چرخد که در سراسر جهان ارزشمند است. به خانواده لاماها تعلق دارد اما Vicuña نامیده می شود که با بدن باریک 1.8 متری بلند و یال درخشانش شناخته می شود. کت پشمی، شفاف و نرم و بی‌تردید گرم، گران‌تر از مرغوب‌ترین…

تجدید خاطره‌ای با وبلاگستان – اسکرین شات‌هایی از برخی از وبلاگ‌های قدیمی خوب

شبکه‌های اجتماعی وبلاگ‌ها را فرونرخیتند. دلایل فروریختن آنها بسیار بیشتر از محبوب شدن شبکه‌های اجتماعی بود:1- بسته شدن ابزارهای رایگان‌های وبلاگ‌نویسی2- نوع نوشتن وبلاگ‌نویس‌ها که هم بسیار انرژی‌بر و وقت‌گیر بود و هم به خاطر…

خرابی چون‌ که از حد بگذرد آباد می‌گردد! – گالری عکس‌های قبل و بعد این مکان‌های زشت یا مخروبه

تماشای مراحل ساخت هنرهای دستی یا دکوراسیون داخلی و خارجی منزل برای بسیاری جالب و لذت‌بخش است. حتی اگر فعلا یارای تجمل باز اقتصادی خرید و بهسازی و نوسازی منزل نداشته باشند یا عملا در کار هنری نباشند.دست‌کم ایده‌ای در ذهنشان می‌ماند که از…

خارج از کادرهای عکس‌های مشهور چه گذشته؟ حالا کاربران می‌خواهد با هوش مصنوعی Generative Fill فتوشاپ…

هوش مصنوعی به سرعت در حال توسعه است و هر روز می بینیم که چقدر توسعه پیدا می‌کند. یکی از پیشرفت‌های تازهاخیراً ابزار جدید AI Generative Fill فتوشاپ بوده است.با کمک آن می‌توان بسیار ساده چیز ناخواسته‌ای را حذف کرد یا اشیایی را اضافه کرد…

تصور دهشت نبرد «واترلو» با هوش مصنوعی میدجرنی

نبرد واترلو، که در ۱۸ ژوئن ۱۸۱۵ رخ داد، یک درگیری نظامی مهم در طول جنگ‌های ناپلئون بود. این جنگ بین ارتش فرانسه به رهبری امپراتور ناپلئون بناپارت و اتحادی از نیرو‌های بریتانیایی، هلندی و پروس به فرماندهی دوک ولینگتون و فیلد مارشال گبهارد…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.