کاوشگر ماه ژاپنی زنده شد و شروع به گرفتن عکس کرده است

0

ده روز پس از فرود نرم ماه‌نشین تاریخ ساز ژاپنی برای بررسی ماه بر سطح قمر زمین، (SLIM) زندگی دوباره پیدا کرده است. این فرودگر هنگام فرود دقیق خود دچار یک حادثه ناگوار شد و بر روی قسمت دماغه خود فرود آمد. این مطلب، از جهت‌گیری صحیح پنل‌های خورشیدی آن جلوگیری کرد و باعث شد فرودگر با باتری کار کند که طبعا ظرفیت آن محدود بود.

پنل های خورشیدی به سمت غرب جهت گرفته بودند. در زمان فرود این سمت و سو باعث می‌شد که محروم از پرتو خورشید بمانند. اما ژاپنی‌ها امیدوار بودند که چرخش آرام ماه، نور خورشید در نهایت به پنل ها برسد. دیروز هم همینطور شد. SLIM از خواب بیدار شده و حتی یک عکس ارسال کرد. بدون اتلاف وقت، محققان آژانس اکتشافات هوافضای ژاپن (JAXA) ماموریت را از سر گرفتند.

هدف اولیه این ماه‌نشین فرود نرم دقیق و دقیق با خطای حداکثر ۱۰۰ متر از یک منطقه هدف خاص بود. در مقایسه، محل فرود مورد انتظار برای آپولو 11 یک بیضی به ابعاد 20 کیلومتر در 5 کیلومتر بود. به نظر می رسد SLIM توانست با خطای فقط ۵۵ متر از هدف بر روی ماه بنشیند که بی نظیر بود.

علیرغم فرود تقریبا واژگون، SLIM دو ماه نورد کوچک خود را به کار گرفت – یکی از آنها تصویری از SLIM واژگون را گرفت و دیگری این عکس را ارسال کرد. اکنون که که دیگر تولید برق از پنل‌ها شروع شده و نیازی به استفاده از باتری نیست، SLIM از دوربین‌های خود برای مطالعه صخره‌های جالب نزدیک فرودگر استفاده می‌کند.

شش مورد شناسایی شده اند و نام آنها از نژادهای سگ گرفته شده است:  پودل، شیبا اینو، بولداگ، آکیتا اینو، کای کن و سنت برنارد. SLIM تجزیه و تحلیل سنگ پودل را با استفاده از طیف‌سنجی آغاز کرده، تکنیکی که به ما امکان می‌دهد ترکیب یک شیء را بر اساس نور آن بررسی کنیم.

SLIM اکنون تمام تلاش خود را می کند تا زمان از دست رفته را جبران کند و ماموریت علمی خود را قبل از غروب خورشید در آن انجام دهد، یعنی تا زمانی که فرودگر به حالت خواب برگردد و برای شب 14 روزه یخ زده قمری آماده شود.


دیگر پست‌های تازه یک پزشک

پست‌های آرشیوی خواندنی

یک پزشک پلاس

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / درمان سرد مزاجی بانوان / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.