عکس‌هایی از دوشنبه سیاه بازار در سال ۱۹۸۷ – سقوط بازار سهام جهانی

0
دوشنبه سیاه که در ۱۹ اکتبر ۱۹۸۷ رخ داد، سقوط شدید و ناگهانی بازار سهام جهانی را در بر داشت. در این روز، میانگین صنعتی داوجونز (DJIA) ۵۰۸ واحد سقوط کرد و ۲۲.۶ درصد کاهش یافت که یکی از بزرگترین افت‌های یک روزه در تاریخ محسوب می‌شود. این سقوط به ایالات متحده محدود نشد. بازار‌های سهام در سراسر جهان، از جمله بازار‌های استرالیا، کانادا، هنگ کنگ و اروپا نیز افت قابل توجهی را تجربه کردند.

حجم کل مبادله به قدری زیاد بود که رایانه‌ها و تجهیزات مخابراتی مورد استفاده در آن وقت دچار اضافه بار شد و درخواست‌ها برای یک ساعت یا بیشتر معطل ماند و تراکنش‌های مالی به وقفه افتاد. همچنین برخی از سامانه‌ها نیز خاموش شد. . در آن زمان برآورد می‌شد که بازار افزایش ارزش را در پیش خواهد داشت. پس وحشت سرمایه‌گذاران و رفتار گله‌ای باعث تسریع بیشتر فروش شد. مسائل اقتصادی اساسی مانند ترس از نرخ بهره و کسری تجاری نیز در بی‌ثباتی بازار نقش داشتند.

تأثیر جهانی دوشنبه سیاه عمیق بود و بر سیستم‌های مالی در سراسر جهان تأثیر گذاشت و تغییراتی را در تنظیم بازار و شیوه‌های معاملاتی ایجاد کرد. در پاسخ به این بحران، فدرال رزرو به رهبری رئیس آلن گرینسپن، برای تأمین نقدینگی و آرام کردن بازار‌ها مداخله کرد و به ثبات سیستم مالی کمک کرد. این رویداد منجر به اجرای تغییرات نظارتی، از جمله مکانیسم قطع‌کننده‌ مدار برای توقف موقت معاملات در هنگام کاهش شدید ارزش سهام، با هدف جلوگیری از رویدادهای مشابه در آینده شد.

پیامد‌های دوشنبه سیاه ضرورت تنظیم مؤثر بازار را نشان داد و خطرات مرتبط با سیستم‌های معاملاتی رایانه‌ای را برجسته کرد. همچنین ارتباط متقابل بازار‌های مالی جهانی و پتانسیل گسترش گسترده مشکل را مشهود کرد. این رویداد یک لحظه مهم در تاریخ اقتصادی دنیا بود.

 

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / هتل کربلا /فروشگاه لوازم بهداشتی /علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.