آنچه تمام متخصصین ژنیکولوژی درمورد تخت ژنیکولوژی باید بدانند!

0
رپورتاژ

همانطور که می‌دانید، یکی از تجهیزاتی که توسط متخصصین ژنیکولوژی، مورد استفاده قرار می‌گیرد، تخت ژنیکولوژی است. تختی که آن را با نام‌های صندلی ژنیکولوژی، تخت معاینه زنان یا تخت ژنیکو نیز می‌شناسند. در این صفحه، به نکاتی پیرامون تخت ژنیکولوژی می‌پردازیم که ندانستن آنها موجب انتخاب نادرست تجهیزات پزشکی مورداستفاده متخصصین زنان و زایمان می‌شود و ضررهای زیادی را در پی دارد. همچنین در انتهای این صفحه، به معرفی شرکتی می‌پردازیم که نخستین و تنها دارنده مجوز تولید تخت ژنیکولوژی از اداره کل تجهیزات پزشکی است. تا انتهای صفحه همراه باشید.

 

قیمت تخت ژنیکولوژی

تخت ژنیکولوژی، از خوب به عالی!

در سالیان نه چندان دور، تجهیزات مورد استفاده پزشکان ، عمدتاً از نوع مکانیکی و دستی بودند. به عنوان مثال، تخت ژنیکولوژی مورد استفاده پزشکان زنان و زایمان، از نوع تخت ژنیکولوژی مکانیکی بود. به این معنی که زمانیکه بیماران و مراجعین، برروی تخت مستقر می‌شدند، پزشکان برای تغییر زاویه و تخت حالت تخت، مجبور بودند با استفاده از اهرم‌های دستی و تکیه‌گاه‌ها، تخت را در وضعیت دلخواه خود یا بیمار قرار دهند.

مکانیکی بودن تخت‌ها موجب می‌شد تا علاوه بر مشقتی که برای بیماران و پزشکان جهت تغییر حالت و زاویه تخت متحمل می‌شدند، استهلاک تخت نیز بالاتر برود و به صورت دوره‌ای، نیازمند سرویس و روغنکاری لولاهای تخت شود.

 

تخت ژنیکولوژی مکانیکی

تولیدکنندگان تخت ژنیکولوژی، برای حل این معضلات، دو راه در پیش پای خود می‌دیدند. یک اینکه در تولید تخت‌های مکانیکی از بهترین متریال و مواد اولیه استفاده کنند تا از این مشکلات بکاهند. اتفاقاً تا حد بسیار زیادی نیز موفق بودند. و دوم اینکه، با استفاده از موتورهای الکتریکی، تخت را اصطلاحاً برقی کرده و ریموت‌های دستی و پایی را جایگزین تکیه‌گاه‌ها و اهرم‌ها کنند. همینجا بود که تخت ژنیکولوژی برقی ، ساخته و متولد شد.

تخت ژنیکولوژی برقی، مورد علاقه پزشکان و بیماران!

تخت ژنیکولوژی برقی، مجهز به موتورهای الکتریکی بود و استفاده از ریموت‌های کنترلگر، تغییر زاویه و حالت تخت را برای پزشکان، به فرآیندی دلچسب تبدیل کرده بود. اما پس از مدتی، یک مشکل اساسی بوجود آمد و آن هم خرابی موتورها بود. متاسفانه تولیدکنندگانی بودند که از موتورهای الکتریکی بی‌کیفیتی استفاده می‌کردند و این موتورها پس از مدتی، خراب می‌شدند و پزشکان با تختی روبرو می‌شدند که دیگر تغییر حالت هم نمی‌داد و عملاً بلااستفاده می‌شد.

 

تخت ژنیکولوژی برقی

برای حل این مشکل چه راه حلی وجود داشت؟! بله. استفاده از موتورهای برقی و الکتریکی باکیفیت در تولید تخت ژنیکولوژی. ویژگی آن موتورها چه بود؟

5 نکته که باید در هنگام خرید تخت ژنیکولوژی، حتما به آن دقت کرد

قبل از آنکه به ویژگی‌های موتورهای الکتریکی بپردازیم، بهتر است به مواد اولیه و متریال دیگری که در تولید تخت ژنیکولوژی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اشاره کنیم.

1- به استحکام بدنه فلزی تخت‌ها توجه کنید

بدنه تخت ژنیکولوژی باید از جنس فلز سخت و مستحکم باشد تا درصورت تکان‌خوردن‌های ناگهانی بیمار، تخت تکان نخورد. تکان‌نخوردن تخت، هم به تمرکز متخصص کمک می‌کند و هم خیال بیمار، بابت امنیتی که بر روی تخت دارد، آسوده می‌شود.

متاسفانه تولیدکنندگانی هستند که برای افزایش میزان سود در تولید، از فلز سبک جهت تولید تخت ژنیکولوژی استفاده می‌کنند و این اتفاق، در نهایت تجربه تلخی را برای پزشکان در استفاده از تخت ژنیکولوژی، رقم می‌زند.

 

تخت برقی ژنیکولوژی

2- به کاور بدنه دستگاه توجه کنید

بدنه فلزی تخت ژنیکولوژی، خصوصاً در تخت‌های برقی، می‌بایست با یک کاور پوشانده شود تا ظاهر زمخت فلزی بدنه، در ظاهر قابل رویت نباشد. موردی که اهمیت دارد، جنس این کاور است. بهترین کاور موجود در بازار مواد اولیه برای بدنه، ABS فشرده است. ABS فشرده باکیفیت، ترک نمی‌خورد، تغییر حالت نمی‌دهد، تغییر رنگ نمی‌دهد و طول عمر تخت را بالاتر می‌برد.

گاهاً در تخت‌های ژنیکولوژی موجود در بازار، تخت‌هایی مشاهده می‌شود که جنس کاور آن‌ها از مواد بازیافتی است و پس از مدتی، بدنه‌ی تخت به رنگ زرد تغییر رنگ می‌دهد و در اثر حداقل فشار نیز، شکسته یا ترک‌خورده می‌شود.

همچنین رنگی که برروی کاور بدنه، زده می‌شود، بهتر است از رنگ‌های پزشکی مثل الکترواستاتیک آنتی‌باکتریال باشد. این رنگ، علاوه بر اینکه به هیچ عنوان تغییر حالت نمی‌دهد، امکان شستشوی بدنه را نیز بدون هیچگونه ایجاد مشکلی، به تیم درمان می‌دهد.

بنابراین دومین نکته‌ای که باید به آن اهتمام ورزید، جنس بدنه و رنگ آن است که عدم توجه به آن، تخت برقی ژنیکولوژی شما را پس از مدتی، تختی کهنه نشان می‌دهد.

3- فوم سرد باکیفیت و چرم مصنوعی تخت را فراموش نکنید

در قسمت نشیمن تخت ژنیکولوژی، باید از فوم‌های سرد باکیفیت کار شده باشد. فوم سرد، علاوه بر نرمی بالا، قابلیت ارتجاعی بالایی دارد و در اثر مدت زمان زیادی که بیمار روی تخت قرار می‌گیرد، تغییر حالت نداده و بلافاصله به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. فوم سرد، راحتی بسیار زیادی را برای مراجعین به ارمغان می‌آورد و بیماران پس از مدتی، احساس درد و کوفتگی در قسمت نشیمن خود حس نخواهندکرد.

قابل تصور است که استفاده از فوم‌ها و مواد اولیه بی‌کیفیت در قسمت نشیمن تخت ژنیکولوژی، قطعا تجربه‌ی سختی را برای مراجعین به همراه دارد.

روکشی که روی این فوم تعبیه می‌شود، عمدتاً از نوع چرم مصنوعی است. روکش چرم مصنوعی تخت ژنیکولوژی باید به اندازه‌ای مرغوب باشد که در اثر استفاده زیاد، ساییدگی، ترک‌خوردگی و رنگ‌پریدگی نداشته باشد و حالت ظاهری خود را حفظ کند.

استفاده از روکش‌های نامرغوب، علاوه بر کاهش طول عمر تختف چهره کلینیک یا مطب پزشکان را بشدت زشت می‌کند. بنابراین در هنگام خرید تخت ژنیکولوژی، حتما به جنس فوم و روکش فوم توجه ویژه داشته باشید تا انتخاب مطمئنی داشته باشید.

 

تولیدکننده تخت ژنیکولوژی

4- موتور برقی، موتور برقی و موتور برقی تخت ژنیکولوژی

در خرید و استفاده از تخت ژنیکولوژی برقی، شاید مهمترین نکته، توجه به کیفیت و اصالت موتورهای برقی است. موتورهای الکتریکی مورداستفاده در تخت‌های ژنیکولوژی موجود در بازار، از انواع مختلفی هستند و این مساله، کار پزشکان را در تشخیص و انتخاب تخت ژنیکولوژی بسیار سخت می‌کند.

موتورهای برقی تایوانی و دانمارکی از بهترین انواع موتورهای برقی هستند اما تشخیص اصالت آنها نیز تاحدودی برای پزشکان و متخصصان، دشوار است. اینجاست که باید به تولیدکننده اعتماد کرد. اما به هر تولیدکننده‌ای نیز نمی‌توان اطمینان نمود!

5- از تولیدکننده بودن فروشنده و از اعتبار تولیدکننده اطمینان حاصل کنید

افراد مختلفی در بازار تجهیزات پزشکی، ادعا دارند که تولیدکننده تجهیزات هستند، اما تعداد کمی از آنها، مجوز تولید تجهیزات پزشکی دارند. معمولاً تولیدکنندگانی که مجوز تولید از اداره تجهیزات پزشکی دارند و همچنین در بازار تجهیزات پزشکی نیز به خوشنامی و محصولات باکیفیت شهره هستند، در تولید محصولات خود از بهترین مواد اولیه استفاده می‌کنند.

جهت خرید تجهیزات پزشکی و خصوصاً تخت ژنیکولوژی مکانیکی یا برقی که در این صفحه در مورد آن صحبت می‌کنیم، می‌بایست از اعتبار تولیدکننده یا فروشنده تخت ژنیکولوژی خود، اطمینان حاصل کنید.

مشاهده مجوزها و گواهینامه‌ها، مدت زمان فعالیت، رضایت مشتریان و همچنین استعلام از آی مد و اداره کل تجهیزات پزشکی، می‌تواند راه حل مناسبی جهت اطمینان از اعتبار فروشنده یا تولیدکننده تخت ژنیکولوژی است.

خرید از فروشنده‌ای که خود تولیدکننده تخت ژنیکولوژی نباشد، علاوه بر تمامی تهدیداتی که شما را نشانه می‌گیرند، شما را از خدمات پس از فروش و گارانتی و ضمانت محصول نیز، محروم می‌کند.

به‌طور کلی، درصورتی که بتواند به نکته شماره 5 توجه ویژه و کافی داشته باشید، می‌توانید از توجه به مابقی نکات چشم‌پوشی کنید و به راحتی خرید خود را انجام دهید، حتی اگر تفاوت قیمتی بین تخت دیگر فروشنده‌ها نیز محسوس باشد!

 

نخستین و تنها تولیدکننده تخت ژنیکولوژی با مجوز تولید از اداره کل تجهیزات پزشکی

در ابتدای این صفحه، قول دادیم که در انتهای مطلب، شما را با یکی از شرکت‌های معتبر تولیدکننده تخت ژنیکولوژی آشنا کنیم.

شرکت تولیدی آراصنعت طب آسیا، با بیش از 23 سال تجربه و سابقه درخشان در امر تولید تخت‌های برقی پزشکی و زیبایی، به عنوان نخستین و تنها شرکتی شناخته می‌شود که برای تولید تخت ژنیکولوژی، از اداره کل تجهیزات پزشکی، مجوز تولید دارد و تخت‌های ژنیکولوژی تولیدشده توسط این شرکت، دارای نشان رسمی استاندارد است.

آراصنعت که به عنوان تولیدکننده انواع تخت زیبایی، تخت دیالیز و شیمی درمانی، تخت معاینه، تخت نمونه گیری، تخت فیشیال، تخت کاشت مو و… شناخته می‌شود، توانسته است که علاوه بر پاسخگویی به نیاز جامعه پزشکان و متخصصان کشورمان ایران، توجه کشورهای همسایه را نیز به تولیدات خود جلب کند و به تمامی کشورهای همسایه، صادرات دارد.

آراصنعت، به گواه پزشکان و متخصصان ایرانی، محبوب‌ترین و معتبرترین برند تولیدکننده تخت‌های برقی پزشکی در کشور محسوب می‌شود و با ارائه 2 سال ضمانت‌نامه و گارانتی شرکتی و تعهد 10 سال خدمات پس از فروش، تمامی دغدغه‌های پزشکان و مشتریان خود را برطرف ساخته است.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده تمامی مشخصات محصولات آراصنعت، آراصنعت را در اینستاگرام، گوگل یا موتورهای جستجوگر، جستجو کنید یا به وبسایت‌های رسمی آراصنعت به نشانی arasanat-avakh.com و ara-sanat.ir مراجعه نمایید.

از شما می‌خواهیم به عنوان متخصص زنان و زایمان درصورتی که تجربه‌ای پیرامون استفاده و خرید تخت ژنیکولوژی دارید ، در قسمت نظرات، آن را با ما به اشتراک بگذارید.

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / هتل کربلا /فروشگاه لوازم بهداشتی /علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.