ویندوز 8: فرار مایکروسافت به سمت پیروزی؟

34

دیروز در جریان همایشی در آناهیم Anaheim کالیفرنیا، مایکروسافت نسخه توسعه‌ای با developer ویندوز 8 را رونمایی کرد و از تعداد زیادی از ویژگی‌ها و جزئیات مربوط به ویندوز آینده، آشکار شد.

مایکروسافت بعد از فروش 450 میلون نسخه از ویندوز 7، ویندوزی که فعلا کاربران آن بیشتر از ویندوز ایکس پی است، به موفقیت این سیستم‌عامل چشم دوخته است.

ویندوز 8، ویندوزی خواهد بود که از لحاظ مصرف منابع سیستم بسیار بهینه عمل خواهد کرد. بنابراین اگر شما در سیستم خود 16 گیگ حافظه، یک گیم رم و پردازنده با فرکانس یک گیگاهرتز یا بیشتر دارید و آدم خیلی علاقه‌مندی هستید و می‌خواهید پیش از بقیه از ویندوز 8 سر دربیاورید، دست به کار شوید و نسخه توسعه‌ای این ویندوز را دانلود کنید.

بدیهی است که نسخه توسعه‌ای به درد یک کاربر معمولی نمی‌خورد و خالی از باگ هم نیست و به جز آزمایش، کاربری عادی آن توصیه نمی‌شود.

نسخه توسعه‌ای، در سه نسخه متفاوت برای دانلود قرار داده شده است: نسخه‌ای که ابزارهای توسعه‌ای را دارد، نسخه فقط نمایشی و نسخه‌ای که قابلیت اجرا در سیستم‌های 32 بیتی را هم دارد.

برای دانلود نسخه‌ توسعه‌ای ویندوز 8 به اینجا بروید.

هنوز معلوم نیست که ویندوز 8، نگارش‌هایی مثل نگارش خانگی، Professional یا Ultimate را داشته باشد یا نه، ولی چیزی که مسلم است این است که نسخه جداگانه تبلت یا مدیاسنتر برای ویندوز 8 نخواهیم داشت و همان نسخه‌ای پی‌سی در تبلت‌ها هم قابل اجراست.

ممکن است تصور کنید که ویندوز 8 پاسخ عجولانه مایکروسافت به پدیده‌ای به نام آی‌پد باشد، به این ترتیب که مایکروسافت در صدد برآمده باشد با افزودن رابط کاربری لمسی، استفاده از ویندوز 8 را در تبلت‌ها هم ممکن کند. اما وقتی بدانیم که کار طراحی ویندوز 8، همزمان با عرضه ویندوز 7 و قبل از ورود آی‌پد، شروع شده است و زمانی که متوجه ویژگی‌های ویندوز 8 بشویم، نظر ما تا حد زیادی تفاوت خواهد کرد.

در اینجا تعدادی از ویژگی‌ها و نکاتی که در مورد ویندوز 8 نظرم را به خود جلب کرده است، برایتان فهرست می‌کنم:

یک ویندوز ابری: 542 میلیون نفر، هر ماه از سرویس‌های لایو مایکروسافت استفاده می‌کنند، این تعداد کاربر می‌تواند سرمایه‌ بزرگی برای هر شرکتی محسوب می‌شود. در ویندوز 8،  کاربر کافی است یک بار در سرویس لایو مایکروسافت «لاگ این» کند، پس از آن اطلاعات سرویس‌های لایو بی‌دردسر وارد ویندوز او می‌شوند و به نوعی سرویس‌های لایو با ویندوز او ادغام و همزمان‌ می‌شوند. با ویندوز 8، شما وارد ابرها می‌شوید! و به اطلاعات ضروری خود چه با تبلت، چه با پی‌سی‌های مختلف به صورت ابری دسترسی خواهید داشت.

ویندوزی که همه را برنامه‌نویس می‌کند!: برنامه‌نویسی که با جاوااسکریپت یا HTML5 بتواند برنامه بنویسد، می‌تواند از اجرا شدن برنامه‌هایش هم در پی‌سی، هم در تبلت و هم در ویندوز فون‌ها مطمئن باشد.

ویندوزی کم‌مصرف و سریع و سازگار با سخت‌افزارهای مختلف: ویندوز 8 هم به وسیله پردازنده‌های اینتل و هم پردازنده‌های ARM که ما بیشتر آنها را در تبلت‌ها و گوشی‌های موبایل می‌بینیم قابل اجراست. زمان بوت اندکی دارد و زمان اجرای برنامه‌ها، تأخیر بسیار کمی را حتی نسبت به اندروید یا سیستم WEB OS شاهد خواهیم بود.
ویندوز جدید پشتبانی خوبی از USB 3.0 می‌کند و به خوبی از چند مانیتور پشتیبانی می‌کند و می‌شود یک تصویر بک‌گراند را در چند مانیتور داشت.
ویندوز 8، حتی از تراشه‌های NFC‌هم پشتیبانی می‌کند و به این وسیله می‌شود از راه نزدیک، فایل رد و بدل کرد یا امور مالی انجام داد.

یک «تاسک منیجر» تحول‌یافته و همچنین قابلیت ری‌ست و ری‌فرش کردن پی‌سی هم از ویژگی‌های ویندوز 8 هستند.

ویندوزی که به جز کیبورد و ماوس، بقیه را هم به رسمیت می‌شناسد: با ویندوز 8 علاوه بر کیبورد و ماوس، می‌شود با لمس، صدا، قلم و حتی حرکات ارتباط برقرار کرد.

استایل و اپ‌های مترو: در ونیدوز 8، استایلی به نام «مترو» و برنامه‌هایی موسوم به «مترو» خواهیم داشت، در استایل مترو، خبری از نمای دسکتاپ معمول نیست و ما صفحه‌ای را خواهیم دیدم که در آن برنامه‌های مترو به صورت ظاهری مربع‌هایی با ابعاد بزرگ و فونت‌های درشت در حال اجرا هستند. این برنامه‌ها، ربطی به برنامه‌های روتین ویندوز یا برنامه‌های مبتنی بر .NET یا برنامه‌های ویندوز فون ندارند.

برنامه‌های مترو، ویژگی‌های مشترکی دارند، آنها خیلی سبک هستند و یک عملکرد پایه را انجام می‌دهند، این برنامه‌های غالبا اسنادی که نیاز به ذخیره کردن داشته باشند، تولید نمی‌کنند.

تا حدی این برنامه‌های مثل اپ‌های موبایل می‌مانند، مثلا اپ فیدخوان ویندوز 8 را در نظر بگیرید، این اپ خیلی ساده است و آخرین اخبار را می‌توانید با مرور کنید، خبری از اجزای اضافه، مثل منو هم در آن نیست.

البته نگران برنامه‌های محبوبتان نباشید، اکثر برنامه‌هایی که در ویندوز 7 اجرا می‌شوند، در ویندوز 8 هم می‌توانند اجرا شوند.

وقتی شما وارد ویندوز 8 می‌شوید، دسکتاپ معمول را در وهله اول نمی‌بینید، بلکه استارت اسکرین را می‌بینید. دوستانی که گجت‌های مبتنی بر اندروید دارند یا گوشی ویندوز 7 دارند، شاید تا حدی بتوانند استارت اسکرین را تصور کنند.

نوار وظیفه یا تاسک بار، در ویندوز 8، تا حد زیادی شبیه ویندوز 7 است، ولی دکمه استارت دیگر منوی استارت را بالا نمی‌آورد، بلکه باعث برگشت به برنامه‌های مترو و استارت اسکرین می‌شود.

البته شما اگر مایل هستید که برنامه‌های مترو و دسکتاپ روتین را در کنار هم ببینید، دو راه دارید، یا از دو نمایشگر استفاده کنید و با رفاه بیشتر هر دو قلمرو را تحت سلطه بگیرید، یا در گوشه سمت راست، قلمرو دیگر  را در یک چهارم عرض مانیتور در نظر بگیرید.

ویندوزی که فروشگاه برنامه دارد: فروشگاه برنامه‌های ویندوز 8 هم برنامه‌های «مترو» و هم برنامه‌های روتین را داراست.

Charmها: یک ویژگی کلیدی ویندوز 8 همین charm‌ است. فلسفه ایجاد charm این است که امکانات مانند جستجو، اشتراک یا تنظیم برنامه را بشود با یک منوی واحد در برنامه‌های مختلف اجرا کرد.

برای دسترسی به این قسمت کافی است، انگشت را در حاشیه سمت راست صفحه بگذارید و دست را قدری به سمت چپ بکشید یا ماوس را به همی حاشیه ببرید و کمی تأمل کنید (بدون کلیک)، این طوری charm‌ باز می‌شود.

وقتی این قسمت باز شد، در هر برنامه‌ای که باشید، چه یک ویرایشگر متن باشد و چه مرورگر اینترنتی، می‌توانید پنج عمل زیر را انجام بدهید:
جستجو، اشتراک، استارت، دسترسی به ابزار و تنظیمات

charm، قابلیت‌های یکسانی را به برنامه‌های مختلف می‌دهد و از آشفتگی کاربران می‌کاهد.

نسخه لمسی اینترنت اکسپلورر 10 در ویندوز 8: این مرورگر علاوه بر ویژگی‌های لمسی ارتقا یافته، تغییرات دیگری هم پیدا کرده است، مثلا نوار آدرس به زیر سفحه منتقل شده است. ویژگی دیگر این است که صفحه وقتی کار خاصی با ان نداریم و فقط در حال خواندنش هستیم، حالت فول اسکرین دارد، در نتیجه در گجت‌هایی با ابعاد کم صفحه نمایش، می‌توان از همه اندازه صفحه به صورت بهینه استفاده کرد.

لاگ‌این کردن با پسورد تصویری: یک ویژگی جالب ویندوز 8 این است که شما می‌توایند با لمس ویژه یک عکس، وارد ویندوز شوید. در حالت معمول ما از پسوردهایی که رشته‌هایی از کاراکترها هستند، برای تولید پسورد استفاده می‌کنیم، اما در ویندوز 8 می‌توانیم با لمس یک عکس به صورتی مشخص، وارد ویندوز شویم.

فرض کنید که عکس برادرتان را به این صورت لمس کنید: دو چشم را با یک خط افقی به هم مرتبط کنید، نوک بینی را لمس کنید و یک لبخند مجازی روی جهره او بکشید. همین توالی لمس، می‌تواند پسورد شما در ویندوز 8 شود.

تعامل برنامه‌های غریبه با هم: در ویندوز 8، می‌توان برنامه‌ها را با هم آشنا کرد و آنها را به تعامل با هم واداشت. این کار از طریق نوشتن APIهایی برای هر برنامه ممکن می‌شود که به برنامه‌های دیگر اجازه ادغام عملکرد در قسمت‌هایی از برنامه می‌دهند.

ویندوز 8، یک ضد ‌ویروس توکار در خود سیستم‌عامل دارد.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

سری جدیدی از عکس‌های جذاب مقایسه‌ای زمان قدیم و جدید مکان‌ها و شهرها

عکس‌های «قبل و بعد» یا عکس‌های یک مکان بعد از گذشت زمان مدید، به چند دلیل جالب از آب درمی‌آیند:دگرگونی دیداری: انسان‌ها به طور طبیعی به سمت تغییرات و دگرگونی‌های بصری گرایش دارند. عکس‌های قبل و بعد تصویری واضح و قابل توجه از پیشرفت،…

حداقل مجازات کسانی که این چیزها را طراحی کرده‌اند، زندان است!

طراحی خوب در هر عرصه‌ای چه فضای وب، معماری، وسایل خانگی و صنعتی و گجت‌ها مهم است. یک طراح باید بتواند خود را جای کاربران نهایی بگذارد و حدس بزند که در استفاده از وسیله یال محل چه مشکلاتی پیش خواهد آمد یا در شرایط مختلف و با گذشت زمان چه…

اگر قرار بود در طراحی بدنه و اجزای داخلی خودروها، فرهنگ و هنر هر کشور در نظر گرفته می‌شد

طراحی خودرو فرآیند پیچیده ای است که شامل عوامل مختلفی است تا اطمینان حاصل شود که محصول نهایی& ایمن، کارآمد , زیباست و نیازها و خواسته های مصرف کنندگان را برآورده می کند. فاکتورهای زیر برای مثال موثرند:ایمنی: ایمنی در طراحی خودرو از…

بازیگران سریال به‌یادماندنی «آفیس» را در قالب تصویری گیم GTA یا سریال گیم آو ترونز ببینید!

سریال دفتر یا "The Office" یک سریال کمدی تلویزیونی محبوب آمریکایی بود که از سال 2005 تا 2013 پخش شد. این سریال توسط گرگ دانیلز ساخته شد و توسط ریکی جرویز و استفان مرچنت که در اصل نسخه بریتانیایی سریال را ایجاد کرده بودند، توسعه یافت. سریال…

این عکس‌ها راهنما و ایده‌ای برای شما برای تبدیل اشیای کهنه و دورریز به چیزهای جدید هستند

صرفه جویی «واقعا» یک هنر است. خیلی وقت‌ها ما به بهانه تغییر دکوراسیون یا قدیمی شدن چیزی یا نامتناسب شدن چیزی با وسایل تازه به سادگی دورش می‌اندازیم یا باقیمتی بسیاری نازل به سمساری می‌دهیم.البته این سال‌ها به خاطر فشارهای اقتصادی -چنان…

چگونه با بدشانسی کنار بیاییم + گالری عکس از انواع بدشانسی‌ها!

کنار آمدن با بدشانسی یا شرایط ناگوار می‌تواند چالش برانگیز باشد، اما چندین استراتژی وجود دارد که می‌تواند به ما برای کنار آمدن با این شرایط کمک کند:احساسات بعد رخداد را بپذیرید: طبیعی است که هنگام مواجهه با بدشانسی احساس ناامیدی،…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /خرید دستگاه تصفیه آب /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو /قیمت روکش دندان /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
34 نظرات
 1. هنردوست می گوید

  اوه لعنتی عجب چیزیه. حیف که احتمالا با رم دو گیگ و گرافیک بدون دایوایکس نمی‌تونه کار کنه .

  1. مهران می گوید

   میشه بپرسم منظورتون از “دایوایکس” چیه؟
   شاید دایرکت ایکس 11 رو میخواستین بگید؟..؟..

 2. علیرضا می گوید

  هر چی هست از نسخه قبلی بهتره به نظر من.

 3. اللهیار می گوید

  منفجر شدم ، مثل همیشه مفید

 4. اشکان افشار می گوید

  مطمئنا ویندوز خوبی خواهد بود. بی صبرانه منتظر ورژن نهایی این ویندوز هستم.
  قسمتی که نظرم رو به خودش جلب کرد «IE10» بود. جالبه که Address Bar این مرورگر قسمت پایین اش هست!

  1. محمد می گوید

   البته احتمالا فقط توی Metro Style به اون شکل هست و در حالت کلاسیک بشکل قبلیه. هر چند در تصویری که از حالت کلاسیک وجود داره من Address Bar نمی بینم…

 5. سعید می گوید

  بوی تحول میاد :دی

 6. arash می گوید

  vase kasaii ke windows phone 7 daran hich surprisi nadare hamechish hamon wp7 hast

 7. حمید می گوید

  البته عجایب زیادی هست هنوز در مورد ویندوز هست
  مثلا مدعی اند برنامه های وین فون هفت را ران می کند اما اینکه وین فون هفت بر پایه سیلورلایت هست نه اچ تی ام فایو! مثل اینه که بگیم پلت فرم فلش اچ تی ام ال فایو باشه!
  ویندوز هست تغییر بزرگی هست در هسته سیستم عامل و به نظرم در بدو ورود بد انارشیسمی در نرم افزار به وجود میاره
  نسخه تبلتش هم با نسخه پی سی فرق داره البته رابطش فقط
  هسته ظاهراً یکی هست
  در هر حال شما یکی از پوسته ها رو خواهید دید روی پی سی همان ظاهر شبیه وین ۷ و روی تبلت ظاهر جدیدی که اتفاقا اصلا یوزرفرندلی نیست
  به نظرم میکروسافت تا این بالمر مشنگ هست به نوآوری نخواهد رسید

 8. senaps می گوید

  تا دیروز میگفتن که ویستا رو دادن بیرون که فاصله ی بین اکس پی و 7 کمتر بشه!! حالا دارن میگن 8 رو قبل از 7 برنامه ریزی کرده بودن!!

  خوب،از شرکتی که دستگاهی مثل کینکت میسازه،هیچ چیز بعید نیست!!
  امیدورام که کم کم ماکروسافت یادش بیاد که سیستم عامل های دیگه ای که دنبال خوشکلی میرن،به همون اندازه و حتی بیشتر،امن!! هم هستن…
  اینکه برنامه های مترو احتمالا مثل گجت های 7 هستن،خوبه،ولی اینکه برنامه های 8 جاوا اسکریپت باشن،خیلی بده!! یه خورده داره زیادی تحت وب میشه و این یعنی ما ایرانی ها!!(شبکه ملی اینترانت و…!)

  1. مهدی غیاثی می گوید

   تا جایی که یادمه، اول مکینتاش و لینوکس به سمت زیبایی رفتن، بعد ویندوز…
   امنیت هم در 7 خیلی بهتر از قبلی ها است…

 9. نیما می گوید

  قشنگه
  و بهتر به نظر میرسه
  کاش بشه با سیستم های ما راحت ازش استفاده کرد

 10. MMS می گوید

  با این سیستم عامل های جدید، کار کردن با کامپیوتر مثل سابق نیست. الآن کامپیوتر شده مثل فست فود، همه از اون لذت می برند، ولی تقریباً هیچ کس نمی دونه که کامپیوتر واقعاً یعنی چی. مثل ساندویچ حاضری که همه می دونند که چه جوری باید اون رو گاز زد و خورد، ولی کمتر کسی می تونه یک ساندویچ خوب درست کنه.
  تا همین چند سال پیش، بیشتر سیستم عامل ها جوری بودند که وقتی که با اون ها کار می کردی، خیلی زود کنجکاو می شدی که پشت پرده سیستمت چه خبره. خیلی از کسایی که می خواستند کامپیوتر داشته باشند، یک سری قطعات (مثل مادربورد و سی پی یو و …) می خریدند و کامپیوترشون رو خودشون اسمبل می کردند. الآن دیگه این طور نیست. اگر کار سطح بالایی با کامپیوتر نداشته باشی، یک تبلت می خری. اگر هم خیلی آدم فنی ای باشی، یک لپتاپ می خری. هر وقت از رده خارج شد، ردش می کنی و یکی جدیدتر می خری. اگر هم خراب شد، یا گارانتی داره و تعمیر میشه، یا گارانتی نداره و یکی دیگه می خری. دیگر از این که کامپیوترت رو خودت اسمبل کنی، یا هر وقت خراب شد خودت قطعاتش رو تعویض کنی، یا هروقت قدیمی شد خودت قطعاتش رو ارتقاع بدی، یا این که هروقت خواستی کاری رو انجام بدی به فکر نوشتن یک برنامه برای انجام اون کار باشی خبری نیست. فقط سخت افزار آماده + نرم افزار آماده.

  1. هنردوست می گوید

   البته برادر لینوکس برای همین موجوده.

  2. هنردوست می گوید

   البته باز هم توجه کنین که همه دنبال استفاده از خود کامپیوتر برای خودش نیستن. بعضی‌ها دنبال بهترین عملکرد در کمترین زمان برای انجام کار‌های مختلفشون هستند. شاید ویندوز و مک بدرد برنامه‌نویس‌ها و مهندس‌های آی‌تی نخوره. اما برای مثلا منی که نیاز دارم سریع نرم‌افزار‌های گرافیکی رو نصب کنم خیلی وقت تلف کردنه که یک ساعت بشینم یک سیستم‌عامل کاستومایز کنم.

  3. مهدی غیاثی می گوید

   محمد، حرف هات درسته. ولی اگه قرار باشه هر کس همه چی رو از اولش بدونه، پیشرفت مختل میشه. یه جمله ای بود نمیدونم از کی، شاید نیوتون. می گفتش که من یه آدم هستم که روی دوش غول ها ایستادم و یکم بیشتر رو می بینم. نمی دونم خیلی ربط داره یا نه. ولی واضحه، شما حتی اگه بخوای برنامه نویسی هم بکنی، لزومی نداره هسته ی سیستم عامل رو کامل بشناسی. به خصوص با پلتفرم هایی مثل دات نت و …
   البته الان اگه جواب بدی، بحث انحصار و اینجور چیزا رو وسط میکشی که درست هم هست. ولی باید یکی از اینا انتخاب بشه. یا اینکه خودت سیستم عامل رو کامل بشناسی، یا اینکه این وقت رو صرف کار های دیگه کنی. که من دومی رو ترجیح میدم!

 11. جعفر می گوید

  واقعا رویاییه
  منتظریم

 12. علی می گوید

  با تشکر از شما من یک سوال داشتم
  آیا روی تبلت windows 8 با cpu arm می توان برنامه های سبک ویندوز 7 را اجرا کرد؟

 13. ilya می گوید

  هـــــــــــــــــی وای مــــــــــــن!
  دم مایکروسافت و ویندوز 8 و 1 پزشک و آقای مجیدی و استقلال تهران گـــــــــــرم!

 14. Mohammad می گوید

  Salaam,
  BA ehteramin ke baraye Windows daram, vali kheyli baid midoonam betoone az systeme MAC behtar bashe.

 15. حسین می گوید

  تشکر بابت جامعیت.
  در ضمن من همون کلیک راست رو ترجیح می دم!

  1. منتظر ویندوز 9 ! می گوید

   چرا بعضی از ما عادت داریم از تغییر فرار کنیم !
   حتی اب اگه ساکن بمونه میگنده
   به مایکروسافت به خاطر نواوریش تبریک میگم ولی من به شخصه مدت ها پیش منتظر نواوری در ویندوز بودم به نظرم مایکروسافت دیر عمل کرد
   اپل هم برای پیوستن به پردازش ابری دیر عمل کرد

 16. عليرضا می گوید

  در جواب اون دوستی که گفتن برنامه های ویندوز 8 جاوا اسکریپت شده باید بگم که اصلا اینطور نیست! اون جاوا اسکریپت که احتمالا در کنفرانس شما دیدید تنها واسه دمو بود، زبانهای دیگه همچنان هستند و حتی بهتر از قبل هم ساپورت میشن، مثل سیلورلایت…. اما اینکه چرا جاوا اسکریپت رو پرزنت کردن (اگر برنامه نویس باشی و دقت کرده باشی) دلیلش اینه که در کنار توسعه اچ تی ام ال که الان نسخه پنجمش اومده، مایکروسافت جاوا اسکریپت هم توسعه داده! الان با جاوا اسکریپت کارایی میشه کرد که قبلا اصلا نمیشد!

  این موضوع باعث میشه که خیلی چیزای دیگه هم آپدیت بشن! مثلا تمام بروزرها باید واسه این فانکشنهای جدید آپدیت بشن، یا مثلا بعضی از کتابخونه ها مثل جی کوئری باید توسعه داده بشه…

  در کل این رو بگم که من شخصا با محیط کاربری جدید ویندوز (مترو) کار کردم و واقعا روان و راحت هستش، به عنوان یه برنامه نویس خیلی ازش خوشم اومد
  درضمن این رو بدونید که هدف اصلی مایکروسافت یکپارچه سازی سیستم عامل ویندوز در همه پلتفرمهاست، یعنی کامپیوترهای شخصی، تبلت و موبایل به زودی یک سیستم عامل مشترک خواهند داشت و تقریبا در یک سطح توانایی!!!

 17. soroush می گوید

  دم این ماکروسافت گرم گل کاشته.
  اشتیاق زیادی برای امتحان وین 8 دارم

 18. علی می گوید

  من می خواستم ایپد بخرم برای کارای دانشگاه ام خیلی هم برام ضروریه یه بارم خریدم بخاطر نداشتن 3جی فروختم با امدن ویندوز هشت که فکر کنم اولین تبلتش خیلی زود بیاد 7-8 ماه دیگه بیاد می گید چکار کنم این ویندوز وسوسه انگیز ترین و هیجان انگیزترین ویندوز مایکروسافت هست

 19. سجاد می گوید

  دوستان من خیلی این انتقادهای شمارو خوندم. البته بیشتر انتقاد بود تا نظر در مورد ویندوز 8 . به نظر من مایکروسافت بهترینه ، نباید این رو از یاد برد که همه پیشرفتهای امروز بشری رو مدیون شرکتی به نام مایکروسافت هستیم . در مورد روسای مایکروسافت هم نظر ندین چون همه بشریم .شاید در مورد ایکس باکس 360 اشتباههایی داشتن که اونم الان با امکانات دیگه ای که آوردن برطرف شده . این رو بدونیم مایکروسافت همیشه اولینه و اولین هم خواهد بود بقیه شرکتها با تقلید و انجام تغییرات فقط سود این تغییر رو می برن مثل اپل و گوگل . لینوکس که مجزاست و جای خود را دارد و همیشه نو آور بوده .

 20. mohsen sanei می گوید

  خیلی خوبه عاشق آپ دیت شدنم ، اما چه فایده که یک لپ تاپ فوجیتسو دیزل دارم با یک ویندوز ایکس پی اما دوسش دارم همین………….

 21. ehsan می گوید

  ویندوز 8 یعنی اکس باکس 360

 22. نوژن می گوید

  سلام . من بالاخره امروز موفق شدم دانلود کنم این نسخه رو .
  یه سری اشکالاتی به نظرم رسید که کمی ضد حال بود.
  برای کسایی که برای Navigation به منوی استارت عادت دارن خیلی کار کردن با این نسخه سخت خواهد بود . همینطور یک سری اشکالات آزار دهنده هم وجود داره توی این نسخه . مثلا یکیش اینه که شما نمی تونین app ها رو ببندین !‌ برای این کار حتما بایستی از Task Bar کمک بگیرین . یا مثلا قضیه ی Shutdown & Restart که خیلی بد شده.
  واسه خاموش کردن یا ریست کردن سیستم باید هفت خان رستم رو بگذرونین ….
  ولی امیدوارم توی نسخه ی اصلی این اشکالات نباشه .

 23. نرم افزار حسابداری می گوید

  شکل جدید از سیستم عامل

 24. احمدینا می گوید

  مطلب جالبی بود ، باید ویندوز 8 را تست کنم , ممنون

 25. محمد امین می گوید

  به شدت وسوسه بر انگیزه!

 26. prince می گوید

  سلام، اگر امکانش رو داشتید قبل از تست کردن متروی ویندوز ۸ یه سری هم به گنوم ۳ لینوکس بزنید تا بتونید یه مقایسه درست حسابی داشته باشید. شباهت ها بسیارند!(احتمالا برد-برد برای لینوکس و ویندوز)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.