ببینید: ویدئوی تبلیغی آینده‌نگرانه اپل در سال ۱۹۸۷ که ظهور تبلت، دستیارهای هوشمند صوتی و ویدئو کنفرانس اینترنتی را پیشبینی می‌کرد

در سال ۱۹۸۵، استیو جابز از اپل- همان شرکتی که تإسیس‌اش کرده بود- جدا شد و از این زمان جان اسکالی ریاست اپل را برعهده گرفت.

یکی از مشکلات مدیریتی او تمرکز روی تعداد زیادی ایده و در نتیجه پخش شدن توان اپل و ناتوانی در عرضه پیراسته و موفق محصولات درآمدزا بود.

اما در عین حال در دوره مدیریت او، روی ایده‌های آینده‌نگرانه خیلی جالبی کار می‌شد. در زندگی‌نامه خودنوشت یا همان اتوبیوگرافی او با عنوان اودیسه، با تعدادی از همین ایده‌ها آشنا می‌شویم.

در سال ۱۹۸۷ بر اساس همین ایده‌ها، یک سری ویدئوی مفهومی ساخته شده بود.

در این ویدئوها تصور شده بود که در دهه‌های آینده کار با کامپیوترهای شخصی، چگونه می‌تواند باشد.

در یکی از این ویدئوها تصور شده بود که در سال ۲۰۰۷، یک استاد علوم محیط زیست از دانشگاه برکلی در حال کار با یک تبلت به سبک امروزی است. در این ویدئو او از ویدئوکنفرانس و دستیار صوتی هوشمند استفاده می‌کند. چیزی که یادآور سیری، کورتانا، الکسا، بیکسبی و دستیار صوتی گوگل است.

در این ویدئو می‌بینیم که این استاد در مورد جنگل‌زدایی در حوزه آمازون جستجو می‌کند و روی صفحه لمسی تبلت، برنامه کاری‌اش را سازمان می‌دهد.

این ویدئو البته با شکوه و لعابی که زیاد کاربرپسند باشد، ساخته نشده بود. اما حالا که ویدئو را می‌بینیم متوجه می‌شویم که با مقایسه با شرایط حاضر، چه میزان واقع‌گرایانه بوده و توانسته به خوبی آینده را پیشبینی کند.

آیا ما الان می‌توانیم تصوری از رایانش در دو سه دهه آینده داشته باشیم و آن را به صورت یک ویدئوی چند دقیقه‌ای به نمایش بگذاریم؟

 

قبلی «
بعدی »

نظرات

  1. خدا کنه یوتیوب فیلترش باز بشه که دیگه مجبور نباشیم از آپارات مسخره ویدئوهاتون رو نگاه کنیم. پلیرش به درد عمشون میخوره.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.

اینستاگرام ما را لطفا دنبال کنید!

پیشنهاد می‌کنیم