خود را برای گوگل‌نت آماده کنید

شاید گوگل در نظر داشته باشد، دسترسی به اینترنت(با امواج وای- فای) را در آمریکا برای همگان مقدور سازد، این احتمال هم می‌رود که دارای نوعی از فناوری با قابلیت روانه کردن آگهیهای بازرگانی به منطقه سکونت کاربر باشد.
این نگهبان دنیای اطلاعات می‌تواند به یکی از بزرگترین آی‌اس‌پی‌ها و همچنین یکی از از بزرگترین فروشندگان آگهی در سراسر جهان تبدیل شود. این کار دور از ذهن به نظر می‌رسد ، اما گوگل چگونه به آن خواهد پرداخت؟ اول از همه، در آمریکا یک شبکه ملی باند پهن ایجاد خواهد کرد که می‌توانیم آن را گوگل نت بنامیم.با این کار گوگل می‌تواند به رقیبی جدی برای بزرگترین تهیه‌کنندگان سرویسهای اینترنتی در ایالات متحده تبدیل شود.
یکی از کارکنان شرکت تله‌کام، به بیزینس 2 خبر داده است که گوگل در حال حاضر مشغول ایجاد چنین شبکه‌ای است. گوگل در سال گذشته به‌آهستگی هزاران مایل کابل نوری در آمریکا را از عمده‌فروشانی مانند اباونت خریداری نموده است. همچنین شرکتهایی با قدرت اتصال بسیار سریع را نیز به خدمت گرفته است. چنین خریدهای بزرگی در میان شرکتهای اینترنتی بی‌سابقه بوده است.
دلیل قانع‌کننده دیگر در مورد این حرکت گوگل، این است که قصد دارد شبکه‌ای برای خود راه‌اندازی کند تا از این طریق در هر ماه، میلیونها دلار صرفه‌جویی نماید.توجیه این امر به این صورت است:هر وقت که یک کاربر ، یک جستجو را روی گوگل انجام می‌دهد، داده‌ها را از یک شبکه- که متعلق به تهیه‌کننده سرویسهای اینترنتی مانند کام‌کست است- منتقل می‌شود که این شبکه با سرورهای گوگل از طریق شرکتی مانند اباونت فاصله میان پیوند برقرار می‌کند. هنگامی که اباونت فاصله بین گوگل و کام‌کست را می‌پوشاند، گوگل باید بابت هر هر مگابایت 60 دلار پرداخت کند.
با راه‌اندازی سرویسهای باند پهن، این هزینه‌ها افزایش می‌یابند. شبکه‌های بزرگ مانند ای‌تی اند تی، این هزینه‌ها انتقال را کاهش می‌دهند. گوگل با حذف واسطه‌هایی همچون اباونت می‌تواند در جهت کاهش هزینه‌ها ، ترافیک را مستقیما با تهیه‌کنندگان سرویسهای اینترنتی تقسیم کند.
با این اوصاف فکر می‌کنید به محض راه‌اندازی گوگل‌نت مصرف‌کنندگان چگونه به‌صورت رایگان اتصال برقرار خواهند نمود؟ یکی از ارزانترین راهها برای گوگل ، پوشش دادن شهرهای بزرگ با امواج وای- فای است.شواهد به‌دست آنده توسط بیزینس 2 حاکی از آن است که این شرکت دقیقا در نظر دارد چنین کاری انجام دهد.

با پشتیبانی مالی گوگل و همکاری شرکنی به نام”فیوا”، در ماه آوریل یک شبکع وای0فای در منطقه‌ای از سان‌فرانسیسکو راه‌اندازی شد.شرکت فیوا در ایلت‌های کالیفرنیا، فلوریدا، نیویورک و واشنگتن نیز شبکه‌های مشابهی را به‌صورت رایگان تاسیس نموده است. نیتین شاه(مدیر عامل این شرکت) همکاری فیوا را با گوگل تصدیق می کند، ولی از دادن اطلاعات بیشتر خودداری می‌نماید.
علاقه گوگل به این شرکت، از فناوری ویژه آن سرچشمه می‌گیرد.فناوری شرکت مذکور ،قادر به تشخیص مکان هر یک از کاربران وای-فای است و این امر به گوگل اجازه می‌دهد تا آگهیها و نقشه‌های خود را به نحو بهتری عرضه نماید.
با این تفاسیر ،آیا گوگل دسترسی رایگان را به اینترنت برای همگان مهیا خواهد کرد؟
البته این شرکت همیشه در مورد اهداف خود سیاست پنهان‌کاری را در پیش می‌گیرد. نیت تیلور(سخنگوی گوگل) می‌گوید:”ما به خاطر اینکه فیوا در تلاش است تا در سان‌فرانسیسکو وای-فای رایگان راه‌اندازی نماید، از آن پشتیبانی می‌نماییم.این با اهداف گوگل در سامان بخشی به اطلاعات موجود در جهان، و در دسترس گذاشتن آنها، در یک راستا قرار دارد.” او سپس می‌گوید:گدر حال حاضر برنامه جانبی خاصی برای آینده نداریم.”
که برداشت ما این است: امروز سان‌فرانسیسکو، فردا تمام جهان.
منبع: هفته‌نامه عصر ارتباط

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / علائم گرمازدگی / بهترین مودم 5G /خرید عطر و ادکلن /قهوه فوری گانودرما دکتر بیز /جراحی زیبایی /داروخانه آنلاین / آموزش رانندگی با ماشین دنده اتومات / فروشگاه لوازم بهداشتی / آموزش زبان فرانسه / هایلند بیوتی / شیشه اتومبیل / کاهش وزن قطعی با اسلیو معده / دانلود ریمیکس های جدید /بهترین جراح اسلیو معده در تهران / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل /لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت /جراح تیروئید / پزشکا /موتور فن کویل / نرم افزار حسابداری / مقاله بازار / شیشه اتومبیل /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /سایت نوید /کلاه کاسکت /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /

نظرات بسته شده است.