۲۶ دسامبر سال ۱۹۸۲: رایانه‌های شخصی، به عنوان شخصیت برجسته سال انتخاب شدند!

سنت انتخاب یک فرد به عنوان مرد سال از سوی مجله تایم از سال ۱۹۲۷، شروع شد، در این سال، چارلز لیندبرگ به عنوان مرد سال انتخاب شد.

انتخاب کاربران محتواساز اینترنت به عنوان شخصیت سال در سال گذشته، انتخاب هوشمندانه و جالبی بود. اما خوب است بدانید که دو بار هم، اجسام بی‌جان از سوی نویسندگان تایم، به عنوان شخصیت سال انتخاب شده‌اند.

در سال ۱۹۸۲، رایانه‌های شخصی مرد، یا بهتر بگویم ماشین برگزیده سال شدند. در سال ۱۹۸۸، کره زمین، عنوان شخصیت برگزیده سال را از آن خود کرد.

مقاله آن زمان تایم که خبر از انتخاب رایانه‌های شخصی می‌داد، نشان‌دهنده آگاهی نویسندگان تایم از توان رایانه‌های شخصی در حیات مدرن انسان‌ها می‌داد. در سال ۱۹۸۳، حدود ۸۰ درصد آمریکایی‌های انتظار داشتند که در آینده نزدیک کامپیوترها مانند دستگاه‌های تلویزیون و ماشین‌های ظرفشویی مبدل به لوازم عادی خانه‌ها شوند.

رایانه‌های ابتدایی سال ۱۹۸۲ می توانستند کارهایی چشمگیری انجام دهند، کارهایی که پیش از آن تنها از عهده پردازنده‌های بزرگ ادارات و شرکت‌ها برمی‌آمد. با رواج تراشه‌های سیلیکونی، اندازه کامپیوترها بسیار کوچک شد و آنها به خانه‌ها راه یافتند.

در سال ۱۹۸۰، ۷۲۴ هزار رایانه شخصی در امریکا فروخته شد. سال بعد فروش به ۱.۴ میلیون دستگاه رسید و در سال ۱۹۸۲ فروش مجددا دو برابر شد.

در سال ۱۹۸۲ کامپیوتر توانست رقبای انسانی قدرتمندی مانند رونالد ریگان و مارگارت تاچر را شکست دهد و ماشین برتر سال شود.

منبع

 
1 نظر
  1. رضا.ر می گوید

    خیلی جالبه که مرد سال کامپیوتر انتخاب شده !!!
    واقعا هم انتخاب درست و به جایی بوده.
    الآن در حدود این ۲۶ سال بیشترین پیشرفت رو در تمام زمینه ها کامپیوتر داشته و تقریبا از تمام علوم دیگه جلو زده، پس کاملا درست وبه جا بوده که مسئولین Time همچین انتخاب و آینده نگری داشتن.

نظرات بسته شده است.