کلاهبرداری نیجریه‌ای یا کلاهبرداری ۴۱۹

43

حتما برایتان پیش آمده که ایمیل‌هایی با محتوای عجیب و غریب دریافت کرده باشید، مثلا با این مضمون: یک مرد ثروتمند اهل آقریقا که دچار سرطان شده، قصد دارد ارثیه هنگفت خود را به صورت تصادفی به چند نفر ببخشد. ارسال‌کننده ایمیل در مقام وکیل این مرد، با این ایمیل با شما تماس می‌گیرد و از شما می‌خواهد چند هزار دلار به او پرداخت کنید تا بتوانید ظرف مدت کوتاهی به ثروت چند میلیون دلاری برسید.

هر وقت چنین ایمیل‌هایی می گرفتم با خودم می گفتم، فرستنده‌های چنین میل‌هایی چه حوصله و صبری دارند، آخر مگر ممکن است که کسی به این سادگی دم به تله بدهد و پول برایشان واریز کند. اما خبری که امروز خواندم نظرم را عوض کرد:

یک مرد اهل «لیمینگتون»، فریب ایمیلهای را خورد و 150 هزار دلار به خود و خانواده اش، زیان وارد آورد، کارش را به عنوان یک راننده بارکش از دست داد و دوستانش، ترکش کردند! این مرد «جان رمپل» نام دارد، او تازه بعد از مدتی طولانی و پیمودن مسافت‌هایی طولانی، متوجه شده است که چنین ارثیه‌ای وجود خارجی ندارد و فریب خورده است.

او برای جور کردن مجموعا 150 هزار دلار مجبور شده بود، 55 هزار دلار از عمویش در مکزیک قرض کند، 60 هزار دلار هم از والدینش بگیرد تا هزینه‌های انتقال ارثیه 12.8 میلیون دلار را بپردازد!

او در جولای 2007، ایمیلی از شخصی که خود را وکیل «دیوید رمپل» معرفی کرده بود دریافت کرده بود، این وکیل‌نما ادعا کرده بود که موکل او در بمب‌گذاری 2005 لندن مرده است و 12.8 میلیون دلار پول از خود باقی گذاشته است، و از آنجا که فرزندی ندارد، قبلا از او درخواست کرده بود که پول‌ها به جان رمپل برسد! دزدان اینترنتی در مرحله اول 2500 دلار از او پول خوساتند تا صرف انجام کارهای قانونی شود، وقتی پول پرداخت شد، در چند نوبت با ارسال مدارک جعلی از او به تدریج مبالغ دیگری گرفته شد.

ساده‌لوحی رمپل، دزدان را آماده کرد که ترفند دیگری را روی او پیاده کنند. انها از سوی یک سازمان دولتی نامعلوم به او ایمیل زدند که مالیات بر ارثش بالغ بر 250 هزار دلار می‌شود. رمپل نگران شد و با وکیل جعلی تماس گرفت و وکیل به او گفت که می تواند با مذاکراتی مالیات را به 25 هزار دلار تقلیل دهد!

رمپل برای تهیه این 25 هزار دلار دست به دامان عمو و دوستانش شد. دزدان دفعه بعد از او 120 هزار دلار خواستند، رمپل با بدبختی و با سفر به چند کشور و با قرض کردن از هر دوست و آشنایی که می‌شناخت، این مبلغ را هم پرداخت کرد! اما دست آخر، یک روز متوجه شد که دیگر تماسی در کار نیست و فریب خورده است.

این دزدان ایمیلی روزانه حدود 30 هزار ایمیل ارسال می‌کنند، فقط به امید اینکه به یکی دو تا از آنها پاسخ داده شود.

به این نوع دزدی اینترنتی اصطلاحا Scam گفته می‌شود، Scam انواع مختلفی دارد، «نامه نیجریه‌ای» مشهورترین نوع ان است. به نامه نیجریه‌ای، کلاهبرداری 419 هم گفته می‌شود. 419 به بندی از قانون جزایی نیجریه‌ای اشاره دارد که این جرم در ان تعریف شده است.

تاریخچه نامه نیجریه‌ای به سال‌های اولیه دهه 1980 برمی‌گردد، زمانی که اقتصاد متکی به نفت نیجریه رو به افول بود. در این زمان چند دانشجوی نیجریه‌ای شروع به فریب تجار برای سرمایه‌گذاری در مناطق نفتی نیجریه کردند. در آن سال‌ها البته خبری از ایمیل نبود و کارها با تلفن، فکس و نامه انجام می‌شد. ایمیل کار این فریب‌کارهای اینترنتی را بسیار آسان و ارزان کرد.

نوع مشهور دیگر Scam ، به زندانی اسپانیایی مشهور است. در این ایمیل‌ها ادعا می‌شود که یک زندانی ثروتمند گرفتار در زندان، می‌خواهد ثروتش را به گیرنده ایمیل ببخشد، ولی نیاز به مبلغی پول برای رشوه دادن به زندان‌بان‌ها دارد!

بسیاری از گروه‌های حرفه‌ای که این نوع کلاهبرداری را انجام می‌دهند، حرفه ای هستند و اگر کسی بخواهد تلفن و فکس موجود در میل‌ها را چک کند، می‌بیند که همه چیز درست است، حتی تلفن‌های ادارات دولتی را هم در شماره‌های تماس آنها می‌توان پیدا کرد.

بر اساس نتایج نحقیق که در سال 2006 منتشر شد، تنها در انگلیس، سالانه قربانیان، 150 میلیون دلار از دست می‌دهند، متوسط مبلغی که هر قربانی پرداخت می‌کند، 31 هزار دلار است.

زیان Scam ، همیشه منحصر به خسارت مالی نیست، تا به حال موارد متعددی از قتل، آدم‌ربایی و دزدی به وسیله این دزدان گزارش شده است. حتی در مواردی خود قربانیان Scam، هم برای تأمین پول کلاهبردارها مجبور به دزدی شده‌اند.

منبع: ویکی‌پدیا و windsorstar


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

عکس‌های بی‌نظیر از آبشارهای رنگارنگ دریاچه‌های پلیتویس در کرواسی و مقایسه آنها با فصل یخ‌زده

نوشته: تاماس دومبورا توثمن چهار سال پیش در فصل زمستان از دریاچه‌های پلیتویس بازدید کردم و از دنیای زیبا و یخ زده آنها با آبشارهای یخی و مناظر سفید عکس گرفتم.اخیراً دوباره به این دریاچه‌ها بازگشته‌ام تا از همان منظره خیره‌کننده عکس…

چرا بسیاری از ساختمان‌های تاریخی در بریتانیا دارای پنجره‌های آجرکوبی شده هستند؟

زمانی در بریتانیای کبیر داشتن پنجره در خانه‌ها و ساختمان‌ها بسیار گران از آب درمی‌آمد! چرا؟!چون در سال ۱۶۹۶ با وضع مالیات بر پنجره که بسیار در جامعه منفور بود، وضعیت تغییر کرد. در این زمان مالیات بر صاحبان املاک را بر اساس تعداد…

خانه‌هایی با طراحی عجیب که باید در مورد فلسفه وجودی‌شان فکر کرد!

سلیقه است دیگر. وقتی که کسی پول کافی داشته باشد و تنها حرف و سلیقه خودش برایش مهم باشد و اعتمایی به مد روز و حرف مردم نکند، ممکن است خانه‌اش را عجیب و غریب طراحی کند.البته گاهی این کاربری‌های متفاوت هستند که باعث ایجاد این خانه‌های عجیب…

عکس‌هایی از طراحی‌های داخلی و خارجی بسیار زیبا و بی‌نظیر

طراحی‌های داخلی و خارجی هم این روزها بسیار تکراری شده‌اند و فاکتورهایی مانند هزینه مواد، هزینه طراح و تخیل او و انتظارات سطح پایین کارفرماها از نظر کاربرد یا زیبایی‌شناسی آنها باعث می‌شوند که شاهد طراحی‌های تقریبا همسان در مجموع باشیم.…

در جریان قرار و ملاقات (برای انتخاب همسر) چه آداب معاشرت و نکاتی را باید رعایت کنیم؟

آداب قرار ملاقات به مجموعه‌ای از رفتار‌ها و انتظارات قابل قبول اجتماعی اشاره دارد که معمولاً هنگام قرار ملاقات رعایت می‌شود. در اینجا چند دستورالعمل کلی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:وقت‌شناس باشید: به موقع برسید یا به طرف دیگر…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت وازلین ساج / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / نهال بادام / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /سپتیک تانک /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /خرید میز تحریر /بهترین جراح بینی در تهران / آموزش تزریق ژل و بوتاکس / دوره های زیبایی برای مامایی / آموزش مزوتراپی، PRP و PRF /کاشت مو / مجتمع فنی تهران /قیمت روکش دندان /Hannover messe 2024 /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / درمان طب / قرص لاغری فایر / لیست قیمت تجهیزات پزشکی / دانلود آهنگ / سریال ایرانی کول دانلود / دانلود فیلم دوبله فارسی /داروخانه اینترنتی آرتان /جارو استخری /میکروبلیدینگ / اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /شیشه اتومبیل /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /توانی نو /چاپ فلش / ثبت برند /حمل بار دریایی از چین /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد / ایمپلنت دندان /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /خرید از آمازون /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /تولید محتوا /دانلود نرم افزار /
43 نظرات
 1. علی مصلحی می گوید

  چه جالب، معمولا از 30.000 نفر فقط یک نفر ترسو پیدا بشه همه چیز حل می شه!
  دکتر اسمش بد در رفته ها! شغل خوبیه! در عرض یک روز می توانی 150.000 دلار در بیاری

 2. Ali می گوید

  جدیدا تو مسنجرها هم با آدم دوست میشن و این کارو میکنن

 3. آشین می گوید

  انتخاب خوبی بود. مرسی.
  نامه نیجریه ای به نظرم خیلی حرفه ای تر از زندان اسپانیایی. و اینکه Jigsaw در فیلم اره می گفت:
  If you can anticipate the humans mind.you leave no choice to them!

 4. آشین می گوید

  راستی: من می خواستم پادکست جوانی بدون چوانی رو براتون mail بزنم.آدرس ایمیلتون رو مطمئن نیستم.

 5. ميم می گوید

  اوه! من روزی شصت تا ازین ایمیلها میگیرم!
  آخه دیگه اگه قرار باشه آدم باور کنه نباید شصت تا بفرستن که!
  تو ایران هم چند نفری رو شنیده بودم فریب خورده بودند!
  خیلی خنده داره بعضی آدما فکر میکنن انقدر خوش شانسن!!!

 6. الهام می گوید

  ای بابا مگه یه آدم چقدر میتونه ساده لوح باشه. ولی تصورش هم وحشتناکه. چه بلایی سر خودش آورده

 7. علی آزاد می گوید

  در صفه 118 کتاب سینوهه آمده است:”و آنگاه متوجه شدم که چگونه حماقت نوع بشر پایانی ندارد و در هر دوره ای میتوان از نادانی و خرافه پرستی مردم سوء استفاده کرد”.

 8. فرشید می گوید

  جالبه! منم هر روز از این ایمیلها دارم. یک تجربه هم دارم که البته خوشبختانه به خیر گذشت.

  چند سال پیش که تازه زبان یاد میگرفتم، یک آشنایی اومد و نامه ای اینچنین از یک خانم آورد که مضمونش بی شباهت به همین نامه های الان نبود. نامه رو ترجمه کردیم و جواب براِ اون خانم فرستادیم. دو سه تا نامه دیگه و بعد قرار شد این دوست ما بره دوبی برای صرف هزینه و گرفتن ارثیه.

  هشیاری که این دوست ما به خرج داد و نتیجتاً از ادامه کار منصرف، این بود که از طرف خواست تا براش یه مقدار هزینه سفر ارسال کنه تا هم حسن نیتش ثابت شه و هم دوست ما بتونه بره دوبی. خب میشه کاملاً حدس زد آخرش چی شد. هیچ ایمیلی نیومد.

  شاید یکی از مطالبی که اصلا توی محتوای فارسی بهش اشاره نشده بود، همینی بود که شما نوشتی. خیلی ها هستن که کلی مدارک و کپی چک میارن که آره اسم ما توی قرعه کشی Lottery فلان برنامه برنده شده و حالا میخوان چکی که به نام ما نوشته شده رو بدن و فقط منتظر ارسال چند دلار (چند صد دلار) هزینه پستی و مالیات و این حرفا هستند. قول نخورین.

 9. علی می گوید

  پلیس بین الملل واقعا قرار نیست هیچ کاری برای scam ها بکنه؟ هر بار که ایمیلم رو چک میکنم پر از این هرزنامه هاست. برام عجیبه که چرا هیچ ارگان مسئولی هیچ کاری بر ضد این شیادی ها نمیکنه.

 10. hosiya می گوید

  یکی از دوستان من هم می گفت که تماس گرفته بود و همه ی اسامی و شماره تلفن ها درست بوده!

 11. يك خبرنگار درپيت می گوید

  ممنون از مطلب جالبتون، الآن نمونه وطنی‌اش رو هم داریم؛ این ایمیلی هست که برای من اومده:

  (مقداد مطیع شرع ساکن تبریز هستم چون النگوی دخترم را برای فارکس فروختم الان نیاز به 30 هزار تومان دارم . خواهشمندم هر نفر 300 ریال به حساب سیبای بنده 0100757651003
  واریز کنه!!!!!!!! 1000 نفر میشه 30هزار تومان. خداوند یک در دنیا صد درآخرت به شما عطا کند…..
  مقداد مطیع شرع )

 12. سهیل می گوید

  دکتر یه مقاله مفصل در مورد Global Warming بنویس
  دلیلش اینه که سایت شما خواننده زیاد داره
  Tales Along This Road

 13. حميد می گوید

  من خودم یکی از قربانیان این ایمیل ها بودم که حدود 2000 دلار را از دست دادم داستان طولانی دارد نمی خواهم اینجا بنویسم فقط این ر ا بگم آنها 2 سال با من تماس د اشتند تا بتوانند 2000 دلار سر من کلاه بگذازند انها دارای صبر و تحمل طولانی هستند می د انند که زود به نتیجه نمی ر سند اما انچنان تلاش می کنند که برسند به هر حال دوستان مواظب باشید انها اگر به زبان انگلیسی تسلط کافی دارید بسیار مراقب باشید چون با انالیز کردن بعضی داده هایی که خودتان نا آگاهانه در اختیار انها می گذارید اقدام به کلاه برداری می کنند

 14. نرم افزار می گوید

  توی کلوب هم من شنیدم از این کارها می کنند.از توضیحات بیشتر معذورم.

 15. سجاد می گوید

  محض اطلاع جناب دکتر باید عرض کنم رکورد گول خوردن در این کلاهبرداری متعلق به یه خانمه که 400هزار دلار پول بالای این قضیه داده.
  منبع http://timesonline.typepad.com/technology/2008/11/this-woman-sent.html

 16. Abolfazl می گوید

  من در سال 1998 بک نامه دریافت از نیجریه دریافت کرم وتا سرحد پرداخت وجه هم پیشرفتم حتی جک بانکی هم برایم فاکس کردند

 17. amir می گوید

  سلام
  من یه مطلب دو بخشی در مورد سریال لاست در وبلاگم نوشتم ( 1- در مورد سریال 2- فرضیه های من در مورد سیزن 5 )
  خیلی خوشحال میشم که به وبلاگ کوچک من بیاین و نگاهی بهش بندازین
  با تشکر

 18. دلمه می گوید

  دکتر جان به این سایت برو
  نمونه های کاملی از سکم ها رو داره
  http://www.commerce.wa.gov.au/ConsumerProtection/scamnet/content/pages/full_list.html

 19. ایده می گوید

  چه دردناک واسه کسی که این همه خودش رو به آب و آتیش زد
  و آخرش تنها موند
  و چیزی نصیبش نشد

 20. کیناز می گوید

  یک بار به من یک ایمیل زده شد که شما برنده فلان مقدار دلار پول شده اید ، لطفا هزینه ارسال جایزه را که x دلار است به حسابی در فلان بانک واریز کنید تا جایزه برای شما ارسال شود.
  من هم کم نیاوردم برای طرف ( با زبان دست و پا شکسته ای که بلدیم) ایمیلی با این مضمون که هرچی هزینه میشه ، من راضیم از جایزه بردار و بقیه اش را برایم بفرست.

  1. bardia می گوید

   @کیناز, damet garm

 21. علي می گوید

  برای من یک نامه اومد که توی لاتاری (همون بخت ازماییی ) 250 هزار دلار برنده شدم.ازم مدارک خواستن و سوییفت کد یک بانک در ایران تا برام پول رو به اون حساب بریزن .من مدارک رو فرستادم والان هم پول توی حسابم توی ولک بانک اندونزی هست هر کست تونست راهی نشونم بده که به این پول برسم نصفشو بهش میدم

  1. kamyar می گوید

   @علی, Give me USD 2000 to give you the answer!!!

   1. علي می گوید

    @kamyar,

    1. علي می گوید

     @علی, شماره حسابت رو بده چشم شاید هم یورو بفرستم برات البته اگه مشکلی نداشته باشی

  2. farnppsh می گوید

   سلام
   برای منم یه ایمیل اومده که فلان قدر پول برنده شدی،اما ازم پولی نمیخوان برای پستش. ققط گفتن وارد سایت بانک شو تا ما پول رو تا 48ساعت دیگه براتون بفرستیم. ولی شما یه کاری کن ، به بانک مورد نظر در کشوری که پول به حسابتون ریخته زنگ بزنید یا از طریق اینترنت ارتباط برقرار کنید و برای خودتون یه حساب ارضی 10یا 20دلاری باز کنید و بگید بانک کشور مربوطه به این حساب براتون پول رو بریزه.
   راستی اگر پول به دستتون رسید (الوعده وفا).

 22. علي می گوید

  این هم برگه ای که ثابت میکنه پول توی حسابم هست
  http://0942171578.40sotoon.net/photos/album/1/photo/1.html
  سنگ مفت گنجشک مفت /فقط ببینید چقدر تمیز کار کردن

 23. دکتر پرتقالی می گوید

  احتمالا” این دزدان محترم با این روش دزدی خارق العادشون خون ایرتنی تو رگهاشون نیست?

 24. Gabriel می گوید

  اصلا نمی تونم فکر کنم همچین آدمای احمقی تو دنیا وجود دارن. خودش که احمقه هیچ، اطرافیاش بدتر از خودش

 25. علی اصغر می گوید

  نمونه ی دیگه اش، ایمیلیه که می گه شما برنده ی 100 هزار دلار این ماه ما شدین، بعد که میری پولتو بگیری می بینی باید عضو کلابشون باشی، و برای عضویت هم باید 8 دلار بدی!
  جالبیش اینه که به یکی از کسایی که این میل واسش اومده بود هر چی گفتم قبول نمی کرد، تازه 11 هزار تومن هم پول VPN داده بود که بتونه با e-gold ، اون 8 دلار رو بده!!

 26. yAhYa می گوید

  واقعاً آدام باید اینقدر ساده لوح واشه
  نوبره والا
  من که اصلاً ایمیلهایی که برام اسماشون آشنا نیستن باز نمی کنم

 27. حسام می گوید

  نوعی کلاه برداری ایمیلی هم هست که میگه تنها با باز کزدن حسابی در فلان بانک ارث به شما می رسه (انواع داستان مختلف) وقتی شما حساب رو باز می کنید. با مشخصات خودتان ولی کلاه بردار هم به حساب شما دسترسی دارد (با هزار جنگولک بازی) و با کار کردن با خساب شما، شایسته دریافت وام می شود و وام می گیرد و اقساطش با شماست! پس مواظب اطلاعاتی که فاش می کنید باشید. البته این شامل حال افراد ساکن ایران نمی شود، چون حسابی برایشان باز نمی شود!

 28. احمد ر فتح الهی می گوید

  سلا م . نه بابا از ما لرها ساده تر هم توی این دنیا زیاده . من با نظر بالا (یحیی) موافقم .خدا حافظ

 29. عليرضا می گوید

  بر و بچ سلام! من یکبار حال یکیشونو شدید گرفتم. خرش کردم و 250 دلار برام فرستاد که مثلا حسن نیستشو ثابت کنه.
  منم بعدش براش یک عکس از خودم اونجایی که نباید بفرستم فرستادم و حسابی تریپ نژاد پرستی و اینا اومدم. یارو پشت تلفن قسم میخورد میاد تو خود ایران میکشدم!!
  عجب شمپرت هایی هستن.

  1. ali می گوید

   @علیرضا, دمت گرم کلی خندیدم…عجب خری بوده 250$ برات فرستاده …حالا چرا بیشتر نگفتی

 30. سارا می گوید

  جالب بود – داغ دلم رو تازه کردین . پارسال 10 هزار تومان ( مقدارش کم بود ولی همونم وقتی بدونی ازت دزدیدن حرصتو در میاره )بابت لیزینگ خودرو از طریق اینترنت سرم کلاه رفت . البته اون موقع میدونستم به احتمال زیاد کلاه برداریه .

 31. مينو می گوید

  برای من هم این اتفاق افتاد منتها من توی لاتاری کانادا 500000$ برنده شده بودم و میبایست 350$ به عنوان هزینه میپرداختم من هم براشون نوشتم شما 400$ از این پول رو بردارید و بقیه رو واسه من بفرستید . اونها هم دیگه ایمیل نزدند .

 32. معین محمدی می گوید

  راستش من یک بر نزدیک بد گول بخورم
  اینا دیگه خیلی پیشرفته بودن
  یه نامه با پست فرستادن دم خونه که من توی یک لاتاری توی اسپانیا برنده شدم. و کلی هزینه کردم برای ترجمه مدارک و دارالترجمه رسمی و تمبر دادگستری و غیره و ذلک و فکس کردم بهشون. در نهایت تماس گرفتن که 700 دلار بفرست تا پول رو برات بفرستیم.
  که من دیگه زیر بار نرفتم.

 33. امیرعباس می گوید

  دوست من هم یه بار براش از این ایمیل ها اومده بود. یه مبلغی تو لاتری برنده شده بود که باید یه پولی میداد تا اون پول به حسابش واریز بشه. شماره تلفن هم داده بود. دوست من زنگ زده بود نیجریه با اون طرف صحبت هم کرده بود. بعد به من زنگ زد من کلی پشت تلفن بهش خندیدم. روشنش کردم که همش کلاه برداری. دیگه پیگیر قضیه نشد وگرنه می خواست اون پول رو براشون بفرسته

 34. kamyar می گوید

  My dear freinds,

  They may sometimes just ask you to give them your acount number and information., to wire transfer the amount into your account and by using your Data they will block and pick up your money.
  This is what I know but I don’t know how it could be possible.
  If someone knows it, pls let me be informed.

  Good Luck
  Kamyar
  P.S. Bebakhshid man balad nistam farsi taip konam.

 35. بهزاد می گوید

  سلام دوست عزیز به تازگی در سایت دوست یابی یک خانم برام پیغام دوستی گذاشته بود که گفته بود برام ایمیل بفرست و من هم براش ایمیل فرستادم اون هم بعدا عکسهاشو و داستان زندگیشو برام فرستاد و از من هم خواست تا عکس هامو براش بفرستم من هم براش فرستادم خودش تو سنگال بود واونجا پناهنده بود و به همین دلیل نمیتونست ارثیه ای که از پدرش تو نتوست بانک انگلیس براش مونده رو بگیره و میگفت که تو باید کمکم کنی تا پول رو بگیری و مقداری از اون برای من بفرستی تا من بیام ایران و 20% پول رو بدم به تو و باهم ازدواج کنیم آدرس و ایمیل بانک و شماره تلفن و فکس خلاصه من هم به بانک ایمیل زدم و تماس گرفتم دیدم همه چیز درسته بعد بانک گفت که تو باید مراحل قانونی رو طی کنی و به یک وکیل احتیاج داری که ساکن اینجا باشه و نگران نباش که ما خودمون برات ردیف میکنیم بعد این آقا وکیله از من مبلغ 920 پوند انگلیس خواست تا کارامون رو ردیف کنه و من قبول نکردم و به دختره گفتم که شما کلاه بردارین ولی اون میگه که پولش تموم شده و نیاز به کمک فوری داره من دیگه براش ایمیل نفرستادم من حالا با این موضوع درگیر هستم و دوست دارم شما کمکم کنید. ممنون میشم

 36. amir می گوید

  سلام آره واسه منم دقیقا همین پسش اومد.میگه پول بلیط به ایران رو بده تا بیام ایران واسه ازدواج و بعد بتونیم ارث بگیریم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

••4 5