واقعیت مجازی در سال ۲۰۲۰

سال پیش نشریه فوربس، مسابقه‌ای ترتیب داده بود و در آن خواسته بود که طراحان، روزنامه‌نگاران و کارشناسان، آینده دنیای فناوری را پیشبینی کنند. نتیجه این کار را می‌توانید در این صفحه و در قالب عکس‌های خیالی از آینده، همراه با توضیحات بخوانید.

در آینده نه تنها کامپیوتر، به هر گوشه و کناری از زندگی شما نفوذ خواهد کرد، بلکه اصلا جزئی از خود شما خواهد شد. فناوری در آینده نحوه خرید فروش، مسافرت و مراقبت‌های بهداشتی را تغییر خواهد داد و در نحوه تعامل اعضای جامعه تغییراتی ایجاد خواهد کرد.

در آینده گوشی‌ها و عینک‌هایی که از فناوری واقعیت مجازی، استفاده می‌کنند، نحوه خرید و فروش را تغییر خواهند داد. دیگر نیازی نیست که فروشگاه‌های بزرگ ویترین‌های بزرگی در کنار خیابان‌ها داشته باشند، در واقع کل خیابان‌ها مبدل به ویترین آنها خواهند شد. چرا که مثلا خانمی که از لباس یک رهگذر خوشش آمده، می‌تواند بلافاصله مارک و قیمت آن را چک کند و اگر تمایل داشت، در همان لحظه برای خودش سفارش دهد!

باز هم به کمک واقعیت مجازی، وقتی در رستوران یا یک فست‌فود فروشی نشسته‌اید، می‌توانید ببینید که عملا با خوردن آن وعده غذایی چقدر کالری، پروتئین، کربوهیدرات و چربی به بدن می‌رسانید.

و اصلا شاید واقعیت مجازی، شبکه‌های اجتماعی روتین را تغییر دهد و مثلا وقتی در کافی‌شاپی نشسته‌اید، وقتی از ورای عینک یا لنز چشمی مخصوص خود نگاه می‌کنید، همچین چیزی ببینید!

نظرات

 1. رفته رفته از ترسناک بودن آینده مطمئن میشوم

 2. جالب بود، و البته خیلی غریب!
  احساس می کنم دیگر اینقدر پیشرفت اتفاق جالبی نباشد، همین الان داریم توی دنیای مجازی و میان کلی گجت گم می شویم و دیگر از آن روابط دوستانه حقیقی خبری نیست؛ پس وای به حال ۱۰ سال دیگه…

 3. سلام
  هیجیان قبل از داشتن یک چیز … اون زمان هم کاملا عادی و بدون جذابیت زیاد خواهد بود . یادتون هست اوایل موبایل و گوشی ها با امکانات جدید چقدر جذاب بودن؟ الان همگی عادین ! اصلا امکانات جدید و رشد گوشی ها برامون طبیعی شده. اگر مدل بهتر نیاد تعجب میکنیم. زندگی بشر رو به فناوری مطلق پیش میره. خدا رو شکر که میتونیم امیدوار باشیم تا ۵۰ سال دیگه که دوره پیری ماست چیزهای جدید زیادی خواهیم دید . من که خوشحالم …. امیدوارم فناوری ما رو به جاهای قشنگتر برسونه مثلا از طبیعت و زندگی خودمون جدا نشیم….. امیدوارم …. مطلب قشنگی بود. سایت اصلی رو دیدم . اون هم جالب بود …. ممنون و کامیاب باشید.

 4. بسیار جالب بود. اصلا چنین روزی دور از انتظار نیست. البته ده سال بعد شاید هنوز خیلی زود باشد. من آن پیشرفتی را که مثلا از ۱۹۹۰ تا ۲۰۰۰ دیدم بین ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰ ندیدم. شاید هم اشتباه می کنم…
  باید به روزی فکر کنیم که از سال ۲۰۱۰ برای کوچکترها بگوییم که چه امکانات محدودی داشتیم!!!

 5. سلام
  افزونه “ارسال سریع نظر” را چگونه و کجا می توانم پیدا کنم؟

 6. سلام
  هیچ چیزی به طور مطلق خوب یا بد نیست.اما فکر نمی کنم بتونم چنین دنیایی رو وارد زندگیم کنم.

 7. یعنی واقعا یه روز دنیا این شکلی می شه! چه شود!

 8. عجب!! ولی حیف که ما تو ایران هنوز از ماشین واسه دور زدن تو ایران زمین!! از ایرانسل واسه مزاحم شدن!! از آب لوله کشی واسه شستن کف پارکینگ!! استفاده میکنیم و البته هزاران مثال فاجعه تر!
  ما فرهنگ این یکیو هرگز پیدا نمیکنیم….

 9. وقتی ما بچه بودیم می رفتیم توی خیابون و برای خودمون دوست پیدا می کردیم. معمولاً اول با هم کتک کاری می کردیم و بعد دوست جان جانی می شدیم. امروز دوست پیدا کردن هم مجازی شده. دیگه از صفا و صمیمیت و یکرنگی خبری نیست. عشق تبدیل شده به علاقه به ماشین و خونه و پول. رفاقت داره کم کم از بین میره و رنگ می بازه. ما که سالهای خوب غیر مجازی رو دیدیم به کجا رسیدیم که شما که از اول مجازی زندگی کردین برسین. خدا به دادتون برسه. دلم براتون خیلی می سوزه

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.