به کارگیری محصولات اپل در آموزش پزشکی

6

از دانشگاه لیدز خبر می‌رسد که قرار شده به دانشجویان پزشکی سال چهارم و پنجم این دانشگاه، آیفون به صورت قرضی داده شود. ماهیت گوشی آیفون، در فراهم آوردن امکان تماس مداوم و همچنین اپلیکیشن‌های خوب این گوشی هوشمند، آن را مبدل به یک وسیله جذاب اموزشی کرده است.

بر این اساس، به ۵۲۰ دانشجو، آیفون‌های ۳GS شانزده گیگی به منظور آموزش داده خواهد شد. تکست‌بوک‌های پزشکی و اپلیکیشن‌های پزشکی، پیش از تحویل به دانشجوها در این گوشی‌ها نصب خواهند شد.

به علاوه این دانشگاه، اینترنت پهن‌باند نامحدود در اختیار دانشجویانش قرار خواهد داد.

اما این اولین بار نیست که یک دانشگاه پزشکی، تصمیم گرفته است که گجت‌های شرکت اپل را به صورت گسترده مورد استفاده قرار دهد. چندی پیش، دانشگاه اوهایو هم یک برنامه آموزشی با استفاده از ای‌پاد تاچ را شروع کرد و ترجیح داد به جای PDA که قبلا در برنامه‌های آموزشی‌اش استفاده می‌کرد، از این گجت استفاده نماید.

استفاده روزافزون از آی‌پد برای دسترسی به اطلاعات و همچنین ارزیابی بیماران و توضیح دادن روندهای پزشکی به بیماران هم مدتهاست شروع شده است.

منبع


 
6 نظرات
 1. بنيامين می گوید

  چه جالب شده کار پزشکی …

 2. saeed می گوید

  الآن به لوگوتون دقت کردم. اثری از تکنولوژی توش دیده نمیشه. اگه اون میوهه حداقل یه سی دی بود یا اون گوشی پزشکیه، هدفون تکنولوژی تر می شد.

  1. علیرضا مجیدی می گوید

   وبلاگ من یک لوگو نداره! به تناسب هر بخش لوگوی متفاوت داره!

 3. سهند می گوید

  یعنی میشه دکتر یه روزی این خبر رو در مورد یکی از دانشگاههای خودمون بشنویم؟!
  چقدر خوب میشه…

 4. دکتر ریتالین می گوید

  خدایا منو بُکُش!!

 5. مهدی می گوید

  اپل شده مثل زبل خان، همه جا پیداش می شه!!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.