نبض توییتر در دست چه کسانی است؟

2

این سؤال خوب و قابل بحثی است که توجه محققان را هم به خود جلب کرده است.

قضیه از این قرار است که پژوهشگران دانشگاه Northwestern فناوری جدیدی ابداع کرده‌اند که با کمک آن می‌توانند کل توییت‌های یک روز را تحلیل کنند تا دریابند چه کسانی، در مورد هر موضوع داغ، تأثیرگذارترین کاربران توییتر در روز بوده‌اند.

شاید فکر کنید، فقط کاربرانی که بیشترین تعداد دنبال‌کننده را دارند یا کسانی که مشهور هستند، تأثیرگذار به حساب می‌آیند. اما واقعیت این نیست و خیلی وقت‌ها، افرادی که حساب‌شده توییت می‌کنند، تأثیرگذارتر از کاربران شناخته‌شده‌تر هستند.

سایت Puls of tweeters با استفاده از الگوریتم‌های داده‌کاوی، تحلیل شبکه و تحلیل احساسات، عملا کاربران با اهمیت‌تر را تشخیص می‌دهد.

کافی است موضوعات داغ روز را وارد کنید تا این کاربران تأثیرگذار به شما معرفی شوند. البته در تست‌هایی که من انجام دادم، کلیدواژه‌های فارسی، نتیجه‌ای در بر نداشتند.

حالا ممکن است بپرسید که این سایت عملا چه فایده‌ای دارد؟

ادعا می‌شود که توییتر منبع خوبی برای رسیدن به خبرها و نظرات لحظه‌ای است. حالا تصور کنید که شما می‌خواهید کاربرانی را که در مورد یک موضوع مهم، توییت می‌کنند، پیدا کنید و دنبال کنید. اما مشخص است که در صورت جستجوی یک موضوع داغ، هزاران کاربر را پیدا می‌کنید که خیلی از آنها، خبر مهمی منتشر نمی‌کنند و صرفا خبرهای خبرگزاری‌ها را بازنشر می‌کنند. با استفاده از این سایت می‌توانید کاربرانی را پیدا کنید که ارزش دنبال کردن را دارند.

مثلا فرض کنید که می‌خواهید کاربرانی را پیدا کنید که در مورد گلکسی تبلت، توییت می‌کنند یا کاربران تأثیرگذار طرفدار بارسلونا را پیدا کنید! در این صورت این سایت به شما بسیار کمک خواهد کرد.

 
2 نظرات
  1. misssdandelion می گوید

    جالبه من جدبدنا خیلی به توییتر علاقه مند شدم

  2. عمار می گوید

    سلام و خسته نباشید. من هر روزه با خواندن وبلاگ شما با دنیای فناوری ارتباط برقرار می کنم.
    خواستم موضوعی را مطرح کنم که اگر جوابی برایش بیابید شاید بدرد خیلی از کاربران بخورد:
    چگونه ایبوک های (بخصوص جاوا) موبایل را در رایانه شخصی بخوانیم و پرینت بگیریم؟؟؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.