بی‌بی‌سی به بینندگان خود، امکان کم کردن صدای گزارشگران ورزشی را داد!

4

ظاهرا تحمل نکردن صدای گزارشگران چیزی نیست که فقط محدود به مملکت ما باشد، در ولایت فرنگ هم کسانی هم هستند که ترجیح می‌دهند صدای خود زمین ورزشی و همهمه تماشاگران را گوش کنند و کمتر به صدای گزارشگر توجه کنند.

از آنجا که سلیقه تماشاگران رویدادهای ورزشی با هم متفاوت است، بی‌بی‌سی در یک طرح آزمایشی به بینندگان آنلاینش امکان داده است که به دلخواه توازنی بین صدای جمعیت و صدای گزارشگر برقرار کنند.

برای نخستین بار این کار در جریان پخش مسابقات تنیس ویمبلدون عملی می‌شود، بینندگان می‌توانند با دانلود کردن یک پخش‌کننده ویژه به نام NetMix میزان صدای گزارشگر، صدای جمعیت، داور و  صدای ورزشکاران را کم و زیاد کنند.

بینندگان بعد از تجربه این کار، می‌توانند با پر کردن یک پرسشنامه، بازخورد لازم را بدهند و نظر خود را ابراز کنند.

حالا تصور کنید که این طرح برای بینندگان ایرانی عملی می‌شد، در این صورت ما نه می‌توانستیم صدای گزارشگر را از بیم صداهای تشویق‌های پرشور تماشاگران کم کنیم، و نه قادر بودیم به صورت مستمر صدای گزارشگر را تحمل کنیم. هنگام پخش فوتبال‌های خارجی هم که اصولا صدای پخش‌شده، صدای اصل نیست و صدای ضبط‌شده نامربوط است!

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات
4 نظرات
 1. پویا می گوید

  توی ایران که مخصوصا صدای هیاهوی تماشاچیها رو کم میکنند و گزارشگرها هم در لحنشان هیجان کافی رو ندارند متاسفانه. برای همین من بازیهای فیفا ورلدکاپ و یوفا چمپینز رو مجبورم از کانالهای خارجی نگاه کنم. مثلا درمورد تجربه خودم عرض کنم که فیفا ورلدکاپ رو از تلویزیون ترکیه و با اضافه کردن صدای گزارشگر انگلیسی بی بی سی که از طریق اینترنت پخش میشد تماشا میکردم و کلی لذت بردم!

 2. اصغرزاده می گوید

  حیف که در ایران نمیشه از این امکان استفاده کرد. مخصوصاً اگر می‌شد بازیها را بدون صدای خیابانی نگاه کرد بسیار دلچسبتر بود.

 3. هادی می گوید

  سلام
  اول از همه تشکر واسه این همه مطلب خوب و مفید
  یه سوال هم دارم
  چجوری می شه آخر هر پست اشتراک فید وبلاگ رو گذاشت که تو گوگل ریدر هم نشون بده؟
  همونطور که خودتون هم گذاشتین
  تو بلاگر میدونم که باید داخل پست تمپلیت گذاشتش
  اما کدش رو نمیدونم
  ممنون

 4. علی می گوید

  آخیش! بالاخره میشه از جیغ جیغ‌های بی‌ربط فردوسی‌پور خلاص شد!

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.