با BookmarkQ، دقیق‌تر لینک بدهید

2

فرقی نمی‌کند که شما یک وبلاگ‌نویس باشید یا کاربر شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر، فیس‌بوک یا گوگل پلاس. در هر صورت، شما هر روز به دفعات به صفحات اینترنتی لینک می‌دهید، برای این کار عنوانی برای لینک انتخاب می‌کنید و بعد آدرس لینک را هم وارد می‌کنید و لینک را وارد وبلاگ یا توییت و نوشته خود در شبکه‌های اجتماعی می‌کنید.

اما لینک دادن خشک و خالی به صفحات وب، خیلی وقت‌ها، نیازهای ما را برآورده نمی‌کند. مثلا:
۱- ممکن است پاراگراف یا جمله خاصی در یک صفحه وب نظرتان را جلب کرده باشد. لینک به کل صفحه، مخاطبان شما را متوجه منظور شما نخواهد کرد.
۲- ممکن است به صفحه شلوغی لینک بدهید و نگران باشید که دیگر کاربران، قسمت مورد نظر را نبینند.
۳- ممکن است دوست داشته باشید که حاشیه‌ای کوتاه در مورد نوشته‌ای که به آن لینک داده‌اید بنویسید ولی راهش را ندانید.

در یک پزشک، پیش از این ابزارهای متنوعی برای برای گریز از این محدودیت به شما معرفی کرده‌ام: Diigo یکی از بهترین ابزارهاست. اما در کنار آن می‌توان از سرویس‌های مشابه مثل SharedCopy یا Awesome Highlighter هم استفاده کرد.

یکی از سرویس‌های دیگری که کار مشابعی می‌کند، BookmarkQ که من به سبب سادگی بسیار، بد ندیدم که آن را هم معرفی کنم. کار با BookmarkQ بسیار ساده است.

– شما باید نخست به اینجا بروید و بوک‌مارکلت این سرویس را بوک‌مارک کنید. برای این کار کافی است ماوس را روی دکمه بوک‌مارک‌لت ببرید ، دکمه را بگیرید و به داخل بوک‌مارک مرورگر خود رها کنید (منظور درگ اند دراپ کردن است.)

– بعد از آن هر وقت عبارت خاصی در یک صفحه نظرتان را به خود جلب کرد، کافی است، آن را های‌لایت کنید و بعد در بوک‌مارک روی BookmarkQ کلیک کنید.

– بعد از لحظاتی، لینکی به شما داده می‌شود. با مراجعه به لینک صفحه مورد نظر را همراه عبارت های‌لایت شده خواهید دید. شما می‌توانید این لینک را به دوستان خود ایمیل بزنید یا به یاری آن توییت کنید.

برای مثال به اینجا بروید.

   
2 نظرات
  1. پرهام می گوید

    سلام
    اگر میشه راجع به این سایت هم توضیح بدید من واردش شدم هیچ چیز نفهمیدم شاید شما بفهمید
    http://www.flowd.com

  2. خواننده ی قدیمی یک پزشک! می گوید

    عالی بود،ممنون

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.