توسط یک زوج چینی صورت گرفت: فروش سه فرزند برای انجام بازی‌های آنلاین!

9

یک زوج جوان چینی، هر سه فرزند را برای اینکه پول لازم برای انجام بازی‌های آنلاین در کافی‌نت‌ها را به دست آورند، فروختند. این مسئله را یک روزنامه چینی گزارش داده است و abc News و سپس گیزمودو آن را بازنشر کرده‌اند.

بر اساس خبر روزنامه سانژیانگ سیتی نیوز، این زوج نخستین بار در سال ۲۰۰۷، یکدیگر را در یک کافی‌نت ملاقات کردند و علاقه مفرط‌شان به بازی‌های آنلاین آنها را به هم علاقه‌مند کرد. یک سال بعد آنها که در آن زمان کمتر از ۲۱ سال، سن داشتند، صاحب نخستین فرزند شدند که یک پسر بود، اما آنها چند روز بعد از تولد فرزندشان، علاقه اصلی خود را از سر گرفتند، آنها او را در خانه تنها می‌گذاشتند و به کافی‌نت‌ای که در ۳۰ کیلومتری خانه‌شان بود، می‌رفتند و بازی می‌کردند.

در سال ۲۰۰۹، این زوج که «لی لین» و «لی جووان» نام دارند، صاحب دومین فرزند خود شدند که یک نوزاد دختر بود. اما در این زمان این فکر به سرشان افتاد این بچه را بفروشند تا پول لازم برای بازی را به دست بیاورند. آنها او را کمتر از پانصد دلار فروختند و همه پول را در زمان کوتاهی خرج کردند. با تمام شدن پول، آنها به این فکر افتادند که بچه اولشان را هم بفروشند، در ازای پسرشان، آنها ۱۰ برابر پول بیشتر طلب کردند و صاحب ۴۶۰۰ دلار، پول شدند.

چندی بعد، آنها صاحب یک پسر دیگر هم شدند و او را هم ۴۶۰۰ دلار فروختند.

اما سرانجام مادر «لی لین» متوجه کاری که پسرش کرده بود، شد و مقامات را در جریان گذاشت.

هنگامی که از این زوج در مورد کارشان سؤال شد، آنها گفتند که که اصلا نمی‌خواستند، بچه‌هایشان را بزرگ کنند، فقط می‌خواستند آنها را در ازای پول بفروشند و در آخر روزنامه سانژیانگ سیتی نیوز نوشته است که این زوج تصور می‌کردند که قانون شکنی نکرده‌اند.


توجه داشته باشید که من صرفا خبری را که این چند روزه در سایت مختلف داغ شده برایتان نقل کرده‌ام. راستش خبر آنقدر عجیب است که باورنکردنی به نظر می‌رسد و آدم به این فکر می‌افتد نکند اصل خبر درست نباشد و یا بزرگنمایی در مورد آن صورت گرفته باشد، شماری از کامنت‌گذاران abc News هم دچار شک و تردید شده‌اند. البته هیچ بعید نیست، خبر درست باشد چرا که ما پیش از این، اخباری از این دست از خاور دور و چین شنیده بودیم. اما باید توجه داشت که هزینه بازی‌های آنلاین در چین خیلی کمتر از این حرف‌هاست و زوج چینی احتمالا با فروش فرزندان خود، هزینه زندگی‌شان را هم درمی‌آوردند.

   
9 نظرات
 1. مرسده می گوید

  !!!!!!

 2. حامد می گوید

  تا اونجا که من میدونم توی چین تک فرزندی قانونه و بیشتر از یکی جریمه داره اونوقتاینا ۳ تا زاییدن هیچکی نفهمیده ۳ تا رو فروختن بازم هیچکی نفهمیده تا مادربزرگه صداش در اومده !!!!!!!!

 3. سعید می گوید

  مگر در چین می شود سه فرزند داشت! مخصوصا که اولی پسره.

 4. سيما می گوید

  چطور می تونه حقیقت داشته باشه ؟در چین هر خانواده فقط حق دارد یک فرزند داشته باشد . و مقررات خیلی سختی هم دارند .

 5. إمادیوف می گوید

  دکتر جان مطلب دیگری نوشتم درباره آندروید و پزشکی. فکر میکنم واسه تون جالب توجه باشه.

 6. محسن می گوید

  خوب به جا اینکه برند کافی نت مثل آدم پولشو میذاشتند میرفتند یه کامپیوتر و اینترنت میگرفتند . اینترنتم که تو چین قیمت ماست مارو داره .

 7. حسین زارعی می گوید

  خیلی جالبه، چینی ها دیگه از انسان و آدم دارن مایه میزارن، خبرش اصلا جای تعجب نداشت، وقتی یه چینی برای آی پد کلیه ش رو میفروشه، بچه که دیگه عددی نیست

 8. ali می گوید

  یا خدا اینا دیگه کین؟

 9. حافظ می گوید

  با توجه به اخباری از این دست که قبلا پخش شده بعید نیست. قتل به خاطر خیانت در امانت مجازی! و ایست قلبی بعد از ۳۰ ساعت بازی بی وقفه.
  دوستی کامنت داده بود که چرا اشتراک اینترنت نخریدن که تو خونه بازی کنن. احتمالا برای این بوده که بچه های آینده شون اگه به فروش نرفتن از درس و مشق نیفتن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.