کی، کجا بازی می‌کند؟

1

دیگر کمتر کسی پیدا می‌شود که دو سه سریال تلویزیونی را به صورت مرتب دنبال نکند. بعضی‌ها از ماها البته حرفه‌ای‌تر هستیم به این صورت که بی‌وقفه، هفت هشت سریال را مرتب تعقیب می‌کنیم و به محض آمدن قسمت جدید سریال، آن را دانلود و تماشا می‌کنیم. گاهی هم کار به جایی می‌رسد که داستان سریال‌ها را با هم اشتباه می‌کنیم!

یکی از مسائل و مشکلاتی که مشتقان سریال‌ها دارند این است که بعد از مدتی تماشای سریال‌های مختلف، به بعضی از بازیگران علاقه پیدا می‌کنند و می‌خواهند بدانند که آنها در چه سریال‌های دیگری بازی کرده‌اند. برای این دسته خیلی جالب است که به صورت کلی بدانند، بازیگرهای سریال‌ها در تلویزیون‌های غربی چقدر نقش در سریال‌ها برای خود دست و پا می‌کنند و در آن واحد در چند سریال شرکت می‌کنند.

شبکه HBO، یکی از شبکه‌های است که سریال‌ها و مینی‌سریال‌های خوش‌ساخت و جذابی می‌سازد. مثلا خود من از سریال‌های Brodwalk empire، Game of thrones، Sopranos یا Generation kill خوشم می‌آید.

سام شوبه و دنی ساویتسزکی، در یک کار پژوهشی یک نمودار اطلاعاتی یا اینفوگرافی تعاملی بسیار جالب درست کرده‌اند.

این اینفوگرافی نشان می‌دهد که شبکه HBO تا چه میزان در سریال‌های موفق خود از بازیگرهایش، استفاده مجدد می‌کند.

این اینفوگرافی با استفاده از PaperJS، underscore.js و JQuery درست شده است.

شما کافی است روی یک سریال کلیک کنید، تا بازیگرانش را ببینید و بعد می‌توانید با کلیک بر روی یک بازیگر، ببینید در چه سریال‌های دیگری بازی کرده است.

برای دیدن این اینفوگرافی تعاملی به اینجا بروید.


   
1 نظر
  1. احمد می گوید

    چه کار جالبی انجام دادن.
    واقعا کارشون درسته هم با سریال ساختنشون و هم با این کار پژوهشی.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.