درگذشت استیو جابز : مرگ مرشد دنیای «سیلیکون ولی»

رسانه‌های دنیا دقایقی پیش (بامداد پنج‌شنبه به وقت ما – هنگام ارسال این نوشته) اعلام کردند که استیو جابز درگذشته است.

در اعلامیه مختصری که از سوی اپل منتشر شده است، آمده است:

اپل یک نابغه خلاق و رؤیایی را از دست داده است و دنیا دچار فقدان یک انسان شگفت‌انگیز شده است.

آنهایی از ما که بخت کافی برای شناخت و کار با استیو جابز را داشتند، یک دوست عزیز و مربی مشتاق را از دست داده‌اند.

استیو از خود شرکتی به جای گذارد که فقط خود او می‌توانست، ایجادش کند و روح او برای همیشه در مؤسسه اپل خواهد بود.

در هنگام مرگ دوستان و خانواده جابز در کنارش بودند و او با آرامش درگذشت.


به عنوان یک وبلاگ‌نویس و یک مشتری محصولات اپل، درگذشت جابز در این ساعات بامداد غم‌زده‌ام کرده است.

اطلاع من از این خبر به واسطه یکی از محصولات اپل صورت گرفت: آی‌پد، تبلت پرتابل و فوق‌العاده‌ای که حتی در هنگام خواب در کنارم است و صبح، زمانی که زودتر از همیشه از بیدار شدم و تصمیم گرفتم برای گذشت دقایق خبرها را مرور کنم، با ناباوری و در حالی که آرزو می‌کردم که خبر درست نباشد، خبر فوت جابز را در صدر اخباری دیدم که دقایقی پیش منتشر شده بود.

شما حتی اگر یک کاربر ایرانی محصولات اپل باشد و نتوانید از همه قابلیت‌های محصولات اپل استفاده کنید و حتی اگر کاربر هیچ محصول اپل نباشید، تأثیر جابز در زندگی‌تان بایستی کم یا بی محسوس باشد.

آی‌فون و آی‌پد و آی‌پاد و مک و iOS و فروشگاه محصولات اپل، شیوه زندگی و نگرش را در این چند ساله تغییر داده‌اند. مدیریت و تأثیرات جابز بر اپل، نحوه سرگرم شدن، تعامل ما با کامپیوتر، خرید محصولات موسیقیایی و دسترسی ما را به اخبار تغییر داده است.

حتی اگر کاربر محصولات اپل نباشید، باز هم تأثیر جابز از طریق ایجاد حس رقابت و دادن ایده به شرکت‌های رقیب، باز هم در زندگی شما رخ می‌نماید. به راستی بدون آی‌پد، شاهد مطرح شدن چیزی به نام تبلت بودیم و این همه تبلت متنوع را در بازار مشاهده می‌کردیم؟

اما تأثیر جابز بر کسانی که در زندگی‌نامه او تعمق کرده‌اند و همواره سخنرانی‌ها او را دنبال کرده‌اند، از این هم والاتر است.

من در این چند ساله ساعت‌های مدیدی سخنرانی‌ها جابز را با دقت تماشا کرده‌ام و در حرکات و شیوه ارائه محتوای او دقت کرده‌ام، همیشه در خیال حتی ملبس به لباس‌های محبوب جابز، خود را در حال سخنرانی به سبک و سیاق او دیده‌ام و آرزو کرده‌ام که قدرت ومهارتی به مانند جابز، در برقراری ارتباط مؤثر حتی در نشست‌های کوچک داشته باشم.

از سوی دیگر، مداقه در زندگی و کار جابز ما را با تجلی عملی بسیاری از مفاهیم انتزاعی آشنا کرده است: خودباوری، پشتکار، شهامت، عشق به کار و ایده‌پردازی و شاید بهتر باشد بگویم رؤیاسازی.

بله! جابز یک رؤیاساز به تمام عیار بود، او که فرزند یک مهاجر سوری و مادری امریکایی بود، از همان ابتدا، زندگی ساده‌ای را در پیش رو نداشت. حتی مادر و پدر بیولوژیک‌اش، او را نخواستند و بزرگ کردن او را یک خانواده مهربان دیگر قبول کرد.

اما جابز به رغم این آغاز نه چندان خوب، افکار بزرگی در سرمی‌پروراند.

نه! تصور نکنید که جابز هیچگاه در زندگی‌اش دچار تزلزل و سختی در مسیر راهش نشد، زمانی او به عرفان هندی علاقه‌مند شد، زمانی محترمانه عذرش را از اپل خواستند، در آغاز کار او باید در برابر ابرشرکت‌های آن زمان قد علم می‌کرد و خودی نشان می‌داد، در چند سال اخیر هم او در برابر یک بیماری دشوار با شهامت مقاومت کرد و تا آخرین ساعاتی که توانی در بدن داشت، کار را رها نکرد.

برق چشمان استیو، شوق نمایان در حرف‌هایش، نحوه گام برداشتن‌هایش در همایش‌ها و اعتماد به نفس فوق‌العاده و شیوه مدیریت موفق‌اش، را هیچگاه فراموش نخواهیم کرد.

آیا ما به مانند استیو می‌توانیم به ایده‌ها و آرزوهای ذهنی خود وفادار بمانیم؟ آیا رؤیاسازی، تخیل، ابتکار و مفهوم‌سازی در اعماق سلول‌های خاکستری مغز ما، هنوز مجالی برای خودنمایی دارند؟ یا اینکه ترس از جبر جغرافیایی و واهمه از دشواری عملی کردن ایده‌ها و ایده‌آل‌ها چنان دیوارهای بلندی و رسوخ‌ناپذیری هستند که حتی به ما اجازه فکر کردن به یک مبارزه جانانه در زندگی‌مان را نمی‌دهند.

همه تلاش ما باید این باشد که وقتی به انتهای کار نزدیک می‌شویم بتوانیم به مانند جابز با رضایت به پشت سر و مسیری که پیموده‌ایم نگاه کنیم و به جای دریغ و افسوس، به مانند آن ترانه زیبای فرانک سیناترا با خود بگوییم که من در زندگی راه و مسیر خود را رفته‌ام و علیرغم فراز و نشیب‌ها، مبارزه شخصی خود را کرده‌ام.


واکنش شخصیت‌های مهم به مرگ جابز:

باراک اوباما در بیانه‌ای در مورد درگذشت جابز نوشته است: “او با ساختن یکی از موفق‌ترین شرکت های جهان از پارکینگ خانه اش، روحیه خلاق آمریکایی را به نمایش گذاشت. او با شخصی کردن کامپیوترها و قرار دادن اینترنت در جیب ما، انقلاب اطلاعات را نه تنها قابل دسترسی بلکه شهودی و لذت بخش کرد…. استیو دوست داشت بگوید هر روز را طوری زندگی می کند که انگار آخرین روز زندگی اش است. به همین خاطر، او زندگی را دگرگون کرد، بعضی صنایع را از نو تعریف کرد، و به یکی از نادرترین دستاوردها در تاریخ بشر دست یافت: او شیوه دیدن جهان برای هر یک از ما را عوض کرد.”

“جهان یک انسان صاحب بینش را از دست داده است. و شاید هیچ تعریفی بالاتر از این نباشد که بخش بزرگی از جهان از طریق دستگاهی که او اختراع کرد از درگذشت او آگاه شد.”

بیل گیتس در بیانه‌ای نوشته است که او و جابز نخستین بار ۳۰ سال پیش یکدیگر را ملاقات کردند و در بیش از نیمی از عمرشان با هم همکار و رقیب و دوست بوده‌اند. دنیا به ندرت شخصی را شاهد بوده است که به مانند جابز بر او تأثیرگذار بوده باشد و این تأثیرات را نسل‌های متعددی حس خواهند کرد.

استیو بالمر، رئیس مایکروسافت هم با خانواده و اعضای اپل و همچنین همه اشخاصی که تأثیرات مثبت جابز را در زندگی‌شان حس کرده‌اند، ابراز همدردی کرده است.

لری پیج، یکی از بنیان‌گذارن گوگل هم نوشته است که جابز مرد بزرگی با دستاوردهای باورنکردنی و هوشمندی شگفت‌انگیز بود. پیج نوشته است که تمرکز جابز بر ارتقای تجربه کاربری، همیشه الهام‌بخش او بوده است. او ضمن همدردی با خانواده جابز و اعضای اپل، از مهربانی جابز با او هنگامی که اورئیس گوگل شد، یاد کرده است.

اما پل الن، یکی از ینیان‌گذران مایکروسافت نوشته است که جابز یکی پیشگامان بی‌همتا دنیای فناوری بود و شخصی بود که می‌دانست چگونه محصولات بزرگ بسازد.

مایکل دل، رئیس شرکت دل نوشته است که امروز دنیا یک رهبر رؤیایی دنیای فناوری و یک افسانه نمادین، و خود او یک دوست را از دست داده است. میراث استیو را نسل‌های زیادی به یاد خواهند آورد.

مارک زاکربرگ نوشته است که: استیو! از تو به عنوان یک معلم و یک دوست متشکرم. از تو به خاطر نشان دادن شیوه‌ تغییر دنیا به وسیله محصولاتت، سپاسگزارم.

مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک، نوشته است: امشب، دنیا نابغه‌ای را از دست داده است که از او به مانند ادیسون و اینشیتن یاد خواهد شد. در طی چهار دهه پیش، استیو جابز توانایی دیدن آینده را داشت. او نوشته است که تأثیر جابز ورای گوشی‌های هوشمند یا آی‌پد است، او دانش و توانمندی شکل دادن مجدد به چهره تمدن را داشت.

اریک اشمیت، عضو هیئت مدیره گوگل نوشته است که جابز موفق‌ترین رئیس در آمریکا در طی ۲۵ سال گذشته بوده است. او به صورت بی‌نظیری، دریافت‌های یک هنرمند را با بصیرت یک مهندش در هم‌آمیخت تا یک شرکت استثنایی را بنا کند. ا یکی از بزرگ‌ترین رهبران آمریکا در طول تاریخ بود.

احتمال تکمیل این خبر وجود دارد.

نظرات

 1. وای!….
  واقعا ناراحت شدم.
  ….

 2. روحش شاد یادش گرامی
  حیف شد جهان یک از بهترین ها از دست داد

 3. روحش شاد
  متاثر شدم .
  مرگ همیشه تلخ و تاثیذ گذاره
  حال اگر این مورد درباره یک چنین فردی اتفاق بی افته تا چند روز در ذهنم اثرگذاره .
  روحش شاد

 4. نوشته بسیار زیبایی بود، فراتر از یک خبر . خیلی سریع و احساسی و در عین حال منطقی خبر را بازتاب دادین و در موردش ابراز نظر کردین. فکر کنم اولین وبلاگ فارسی بودین که خبر را بازتاب داد. چطور در این فرصت کوتاه این همه مطلب نوشتین، آدم فکر می‌کنه از شب قبل اطلاع به صورت اختصاصی بهتون اطلاع دادن.

 5. عزا عزاست امروز، روز عزاست امروز، یک پزشک بلاگر، صاحب عزاست امروز

 6. منم الان خبر رو از ماهواره شنیدم؛ اصلا باورم نشد. شکه شدم. درست یه روز بعد از معرفی آیفون جدید. واقعا ناراحت کنندست؛ روحش شاد 🙁

 7. تازه یه هفته پیش آی‌پد خریده بودم و متوجه فوق العاده بودنش شده بودم. استیو همیشه در قلب منی. از نوشته زیبا و عمیق شما هم متشکرم.

 8. در این گوشه دنیا هم تلاش‌گر و رؤیاساز کم نیست، اما جبر جغرافیایی کم دیواری نیست‌ها!

  • جبر جغرافیایی دیوار بلندی است اما به خاطر داشته باش که یک رویا ساز دیوارها را نمی بیند. دیوارها را ما می سازیم با دیدنشان. وقتی دیوارها را نبینی دیگر وجود نخواهند داشت. حقیقتی خارج از آنچه تو می بینی وجود ندارد.

 9. استیو نمونه بارز امریکن دریم بود. به امید اینکه بتونیم تک تکون ایرانین دریم را هم معرفی کنیم و به ایده‌پردازهامون اجازه ظهور بدیم. ممنون به خاطر پسست. آیا در ایران هم وقتی بزرگی از دنیا می‌ره، این طوری به یادش می‌افتیم؟

 10. جناب مجیدی ، آیا آی‌پد شما وقتی خبرهای جنجالی اعلام می‌شه، به صورت خودکار زنگ می‌زنه؟! آیا اپ خاصی دارین؟ بگین ما هم بدونیم. اولین وبلاگ فارسی بودی که خبر را نوشتی برامون. اون هم به صورت مشروح. ممنون.

 11. من و خانواده ام عمیقاً متاثر شدیم، برایش به رسم مسلمانی خودمان فاتحه می خوانیم. ای کاش پسرم محمد بتواند راهش را ادامه بدهد. (آخه از بچه های علامه حلیه و امسال قراره در المپیاد کامپیوتر شرکت کنه) برایش دعا کنید.

  • عزیزم به دعا نیاز نداره به پشتکار نیاز داره
   تازه المپیادی شدن عامل موفقیت نیست.چون خیلی ها المپیادی شدند و هیچ کاری نکردند.
   استیو جابز متعدد از کالج ها بیرون رفت ولی غمگین نشد و با پشتکار رویاهایش را عملی کرد.اما امیدوارم به موفقیت برسید

 12. ” … بخش بزرگی از جهان از طریق دستگاهی که او اختراع کرد از مرگش مطلع شدند ” یکیشون هم منم، واقعا ناراحت کننده هست، روحش شاد ! 

 13. سلام
  واقعا متاسف شدم

 14. خوب یادمه اون روزی رو که تو همشهری جوان خبر اومدن آی پد رو خوندم،‏ باورم نمی شد اون مرد لاغر ساده پوش تو تصویر مدیر اپل باشه که تصمیم به تغییر دنیا به شیوه خودش گرفته! گر چه از اون لحظه تا حالا هنوز درارزوی داشتن آی پدم،‏ گر چه حتی صدای جابز رو نشنیدم ،‏ اما واقعا این خبر شوکه ام کرد و ناراحت.‏ جابز تو تصویر همیشه برای من پر از انرژی خواهد ماند و نگاهش همچنان قدرتمند و بی ریا! اینجا اون ور دنیا ایران اینه جابر‏(‏:

 15. یکی از بدترین آغازها برای سر صبح!

  واقعا ناراحت شدم. چقدر جابز زود رفت…

 16. روحش شاد و نامش جاویدان باد

 17. با اینکه دشمن شماره یک شرکت های انحصار طلبی مثل اپل هستم و از این شرکت اصلا خوشم نمیاد ولی مرگ یک انسان اصلا خوشایند نیست مخصوصا کسی که رهبری شرکتش به نوعی امکان رقابت رو در دنیای فن آوری فراهم میکرد….
  به تمام طرفدارای اپل تسلیت میگم .

 18. چی بگم!!! فقط سکوت…………

 19. وای اگر نبود چقدر دنیا عقب میافتاد شاید این همه سیستم عامل موبایل ایجاد نمی شد
  شاید آندروید اصلا به وجود نمی آمد
  شاید سیمبین محبوب ترین سیستم عامل موبایل بود
  شاید همچنان باید از اینترنت کامپیوتر استفاده می کردیم
  شاید این همه اپ گوناگون وجود نداشت
  او کسی بود که قطعا دنیا بدون او به این شاید ها نمی رسید.واقعا ناراحت شدم
  استیو جابز قطعا بهشتی است

 20. اولین بار که درباره استیو جابز خوندم، تو مجله دانشمند بود، شماره فروردین ۸۹، که یه آی پد گرفته بود دستش و داشت به جهان معرفیش می کرد. هرچند هیچ وقت سخنرانیهاش رو نشنیدم و محصولاتش رو نخریدم، اما ازش خوشم میومد؛ به خاطر اینکه در نظرم یه مرد با اراده و خلاق بود. دیروز که پستتون رو درباره همایش اپل خوندم و دیدم که جای استیو جابز اونجا خالی بوده، یادم اومد که از اپل کنار کشیده و داره با سرطان دست و پنجه نرم می کنه. اما اصلا فکر نمی کردم که فردا خبر مرگش رو بخونم…
  روحش شاد و قرین آرامش

 21. پاسخ: استیو جابز، مردی که سیب گاز زده را به دنیا اهدا کرد! « دل زده
 22. آدم بزرگی بود. من هیچ نوع ارتباطی حتی با محصولات شرکتش هم نداشتم. ولی همیشه برام قابل ستایش و قابل احترام بود. رحمت خدا حتما شامل روح گرانقدرش خواهد شد…

 23. پاسخ: گوگل هم برای استیو جابز سالگرد گرفت - علی آبادی هستم
 24. پاسخ: خبر فوری : درگذشت استیو جابز : مرگ مرشد دنیای «سیلیکون ولی» | مجله اینترنتی نودایران
 25. سلام خدمت شما! خبر خیلی ناراحت کننده ای بود. بدلیل اهمیت خبر، با ذکر منبع و نام نویسنده بهمراه لینک به مطلب در مجله اینترنتی نودایران بازنشر گردید.
  http://nodiran.com/steve-jobs-dies-at-56/

 26. احمدی نژاد پیغام نداده !؟

 27. استیو عزیز هیچ وقت تورا فراموش نخواهیم کرد .

  نمیدونم از ناراحتی چی بگم 🙁

 28. پیشرفت های دنیای امروز رو بدون استیو جابز تصور کنید

  واقعا غیر قابل تصوره!

  چه شخصیتی رو از دست دادیم

 29. ای بابا ..آخه چرا این جور آدما باید زود بمیرن و یه سری آدمای بی مصرف عمر نوح داشته باشند….روحش شاد.

 30. روحت شاد باد استیو

 31. وقتى در خبرها خبر مرک جابز را شنیدم برایم باور کردنى نبود .تحسینش مى کنم که به شکلى زیست که بعد از رفتنش همکان به نیکى از او یاد میکنند .
  بعد از شنیدن این خبر به سراغ بلاک شما امدم و افرین بر همت شما که به این سرعت و با این کیفیت خبر را منعکس کردید.

 32. من وافعا متاسف شدم .
  تا مدت ها کسی نمی تونه جای خالیشو پر کنه .

 33. اولین خبری بود که امروز بعد از آنلاین شدن خوندم. انتظار خوندن هر چیزی رو داشتم غیر از این مورد. خیلی ناراحت شدم 🙁

 34. من خیلی ناراحتم

  نمی دونم چی بگم

  خدا رحمتش کناد

 35. تو ارشیوم این ویدیو بود!روزی که استیو جابز،اولین مکینتاش رو معرفی میکنه!!راستش این رو برای کل دانشگاهمون نشون دادم. باورتون بشه یا نشه،لحظه ای که برای اولین بار در تاریخ،کامپیوتر حرف میزنه،منم مثل تمام اون متخصصین و مهندسین توی سالن،کف میزنم و مو به تنم سیخ میشه!!
  http://www.youtube.com/watch?v=LyTPDaC4mPc

 36. خیلی حالم گرفته اس.
  خدا بیامرزش.

 37. *
  * @@ * * * * * * @@ *
  * * * * * * * *
  ***********************************
  @@
  تــــــســــــــــلـــــــــــــیــت

 38. واقعا خبر بدی بود امیدوارم همیشه در آرامش باشه چون خدمت های زیادی به بشریت کرد

 39. خیلی ناراحت شدم، روحش شاد.

 40. خدای من هنوز شوک هستم. تیتر خبرتون رو خوندم چند لحظه مات موندم. جابز انسان بزرگی بود. خداوند او را غریق لطف و رحمت خود قرار دهد.

 41. فکر نکنم بعد از فوت امام تو ۲۲ سال پیش، مرگ هیچ کسی چنین جماعت عظیمی رو متاثر کرده باشه.

 42. خیلی ناراحت شدم. خدایش بیامرزد…

 43. منم وقتی امروز با ایمیلم تو یاهو sing in شدم این خبر رو دیدم واقعا تاسف باره ای کاش کسی که لیاقتشو داره جانشین استیو شه. تازه باهاش آشنا شده بودم باید بگم واقعا مرگش ناراحتم کرد.((رحش شاد و یادش گرامی باد))

 44. واقعا من هم اولین خبر را در msn دیدم مستقیما وارد سایت اپل شدم خیلی ناراحت شدم واقعا جای تاسف است چنین انسانهای بزرگی از دنیا بروند یاد آنروزها که چه قشنگ محصولات را تبلیغ می کرد من واقعا عاشق محصولات اپل هستم محصولاتی که هیچ وقت کهنه نمی شوند

  دلم می خواد گریه کنم……………….

 45. در ترجمه بیانیه سوتی دادید ها!
  Steve leaves behind a company that only he could have built,
  leaves behind نه live مجید جان

 46. واقعا از ته دل ناراحت شدم … کاش کمی هم که شده دیرتر میرفت …

 47. خدا رحمتش کنه انصافا انسانی که برای کل زمین کار انجام داده بود …

 48. خیلی دوسش دارم . نمیتونم باور کنم که دیگه نیست…دلم براش تنگ میشه…

 49. با اینکه طرفدارش نبودم ولی بدون استیو، PC به اینجایی که الان هست نمی رسید!!
  روحش شاد…RIP

 50. خیلی ناراحت شدم.روحش شاد.واقعا اگه ایشون نبودن علم کامپیوتر تا اینجا پیشرفت نمی کرد.

 51. کاشکی یه همچین آدمهایی دیرتر از همه میرفتن ! اما حقیقت تلخ اینه که این آدمها دیرتر از همه میان و زودتر از همه میرن!

 52. بسیار شوکه و ناراحت شدم

 53. وای واقعا شوکه کننده بود روحش شاد فکرش رو بکنید همچین نابغه ای توسط پدر و مادر اصلیش رها شده بود اما بازم به موفقیت رسید! واقعا بعضی افراد برای تغییر جهان به دنیا میان!

 54. be hame dargozashte apple qarnemuna tasliat migam.

 55. با خوندن خبر اشک در چشما جمع شد
  خدا رحمتش کنه

 56. واقعا ناراحت شدم منم از ایپد این خبر رو تو ایمیلم دیدم.
  . واقعا با این خدماتی که به جهان عرضه کرده و این نبوغ و ابتکار بی نظیر در طول تاریخ دنیا یک فرد ارزشمن رو از دست داد.
  امید به شادی و ارامش ابدی اش..  

 57. من همیشه ظاهر ساده و خودمونی استیو جابز لذت میبردم و بجای اینکه اسمشو استیو جابز بخونم وعمو استیو میخوندم

 58. امروز صبح خواب بودم که دوسم اومد خونمون و مک بوکش رو باز کرد رفت سایت اپل و اون صفحه اول رو نشونم داد

  وای که برق از کلم پرید

  الان که نظرات و این اخبار رو دارم میخونم یه ریز از چشام اشک میاد
  کاش نمیرفتی استیو

  به همه دنیا تسلیت میگم

  مخصوصا اونایی که از محصولات استیو استفاده کردن و الان مثل من یه درد بزرگ رو دارن تحمل میکنن

  همیشه در قلب منی
  نمیگم که مثل تو میشم ولی تلاشمو میکنم مثل تو بشم

  دوست دارم استیو

 59. راستش وقتی امروز سایت گوگل رو باز کردم دیدم اون پایین نوشته steve jobs 1955-2011 و وقتی روش کلیک کردم باور کنید خشکم زد. استیو جابز رفته بود. استیو جابز عزیز دیگه نبود… روحش شاد

 60. salam
  khili badeh ke adam i phone 4s ro bebineh va bere!!!

 61. بزرگترین محصولات دیجیتال بدون استیو هیچ هستند ….
  روحش شاد ….

 62. روحش شاد دلم خیلی گرفته جهان یکی از بهترین ها را از دست داد

  دلم میخواد گریه کنم

 63. :((((( vaghan delemoon barat tang mishe Steve jobs .hamishe asheghet bodimo hastimo yadet hamishe to delamun mimone 😡 rohet shad…:( :((

 64. اخه چی بگم؟

  مهم اینه که از دستش دادیم

  امیدوارم اپل بعد استیو باز همون اپل باشه و باز دنیا رو با محصولاتش تکون بده

  امیدوارم تمام شرکتای دنیا نو اوری و خلاقیت رو ضمیمه کارشون کنن

  تا حالا که ۲۰ سال دارم واسه مرگ هیچ بشری حتب فامیل خودم هم گریه نکرده بودم (یا بهتر بگم از ته دل گریه نکرده بودم)
  امروز برای مردی که هزاران کیلومتر ازم دوره و حتی ۱ بار از نزدیک ندیدمش گریم گرفت از ته قلب

  دلم به حال خودم میسوزه چه ارزوهایی که داستم و یکی ازشون ای بود که یه بار از نزدیک ببینمش و باهاش حرف بزنم ولی …
  حیف
  تسلیت به همه دنیا

 65. جای بیل گیتس باز شد !!

 66. واقعا ناراحت شدم و بمدت چند دقیقه اشک در چشمانم جمع شدم استیو انسانی شریف بود و با اینکه جزو ثروتمندان جهان بود هرگز به تجملات علاقه ا نشان نمیداد.

 67. استیو جابز ، روحت شاد…

 68. I have listened to one of his latest speeches
  He was talking about apple iPad 2 he was introducing the new invention
  His first words were: ‘what is apple I pad 2 ? What we know about it…
  God Bless him. 

 69. خیلی ناراحت شدم ، هر چند من اینخبر را از طریق دوستانم شنیدم ولی برای مطمئن شدن از این ماجرا گفتم سری هم به یک پزشک بزنم و دیدم بله …

 70. نمی دونم چی بگم…شوکه شدم….استیو برای همه و مخصوصا علاقه مندان به تکنولوژی یه اسطوره بود و همیشه در یاد و قلب ما باقی خواهد ماند و فراموش نمی شود.مثل تمام کسانی که در مراسمش بودند فقط میگم:استیو متشکریم.

 71. فکر می کنم با مرگ استیو جابز روند رشد فناوری یه چندسالی کندتر از حالا بشه،واقعا انسان بزرگ و تاثیرگذاری بود،روحش شاد

 72. «مرگ یک واقعیت مفید و هوشمند زندگی است. هیچ کس دوست ندارد که بمیرد حتی آن‌هایی که می‌خواهند بمیرند و به بهشت وارد شوند. ولی با این وجود مرگ واقعیت مشترک در زندگی همه‌ی ماست. شاید مرگ بهترین اختراع زندگی باشد چون مأمور ایجاد تغییر و تحول است. مرگ کهنه‌ها را از میان بر می‌دارد و راه را برای تازه‌ها باز می‌کند.
  یا…دتان باشد که زمان شما محدود است، پس زمانتان را با زندگی کردن در زندگی دیگران هدر ندهید. هیچ وقت در دام غم و غصه نیافتید و هیچ وقت نگذارید که هیاهوی دیگران صدای درونی شما را خاموش کند. و از همه مهمتر این که شجاعت این را داشته باشید که از احساس قلبی تان و ایمانتان پیروی کنید…!»

  سخنرانی استیو جابز بنیانگذار “اپل” در مراسم فارغ‌التحصیلان دانشگاه استنفورد

 73. واااااااااااااای عجب مردی بود- امروز تمام دنیا در غم این بزرگ مرد تاریخ در غم و اندوه فرو رفت.
  من هم به همه این غمو تسلیت می گم

 74. از خوندن خبر خیلی متاثر شدم

  روحش شاد و یادش گرامی باد.

 75. سلام
  تسلیت می گم به دنیای کامپیوتر
  واقعاً دنیای کامپیوتر یه نابغه بسیار با هوش رو از دست داد
  من خبر مرگ استیو رو، توی یاهو دیدم خیلی متأثر شدم.
  گوشی مو بر داشتم به تمامی دوستان کامپیوتری ام اطلاع دادم و تسلیت گفتم…
  امیدوارم امثال استیو جابزهایی که در ایران خودمون کم ندارین بتوننن در دنیای کامپیوتر و به کلی جهان تأثیرگذار باشنن.
  به امید آن روز …

 76. بابا عمو استیو کجا رفتی؟ خیلی حالم بده
  بچه ها اونایی که از اپل استفاده می کنن می دونن چه نابغه ای از این دنیا رفته.
  مطمئن هستم خدا یکی از بهترین جاهای بهشت و برات رزرو کرده.

 77. ایکاش استیو رو خودش یه دکمه Refresh میگذاشت

 78. خدا رحمتش کنه، آیا می دانستید که پدرش سوری و مادرش آمریکایی بود؟

 79. سلام
  من هیچوقت هیچ یک از محصولات اپل رو نداشتم ولی انسانی هستم که استیو جابز رو خیلی دوست دارم و همیشه خبرهاشو دنبال میکردم و اگر صادق باشم باید بگم وقتی اسمش میاد فکر میکنم پدر تمام دستگاه های الکترونیکی هستش و به راستی که نمونه یک انسان خارق العاده و موفق بود ، اینه که میتونه به ما نشون بده انسان کجا ها میتونه بره و چیکار میتونه بکنه، فکرش هم برامون سخته یک شخص بتونه دنیا رو تغیر بده. و به راستی اگر نبود الان چقدر عقت بودیم و این که ما هم به رسم تشکر از این فرد بزرگ فاتحه ای برایش خواندیم روهش شاد

 80. پیشنهاد میکنم کتاب «راه اپل» را آنهایی که هنوز نخوانده اند حتما بخوانند تا بیشتر و بیشتر با این مرد خوش فکر آشنا شوند.

  فکر میکنم از سایت بخوان داتکام در آدرس زیر بتوانید تهیه کنید:
  http://www.bekhan.com/main/index.php?page=30&bi=1113966

 81. آرنولد شوارتزنگر هنرپیشه و فرماندار سابق کالیفرنیا نوشت: “استیو هر روز زندگی اش رویای کالیفرنیا را زندگی کرد و جهان را تغییر داد و به همه ما الهام بخشید.”

  مارک اندرسون سرمایه گذار نوشت: “استیو بهترینِ بهترین ها بود. مثل موتزارت و پیکاسو، شاید هرگز مثل او زاده نشود.”

 82. خیلی ناراحت شدم. خیلی دوستتش داشتم جابز رو

 83. مدیریت بابک میکس و تمام اعضا و کارکنان آن مرگ اسطوره ی فناوری را تسلیت گفته و زندگی جاودانه ای را برای خانواده ی این مرد واقعی و عزیز آرزومند است.

 84. خدایش بیامرزد. چقدر صفحه اول اپل ساده و غم انگیزه بخاطر مرگش
  خلاصه و پرمحتوی
  http://www.apple.com

 85. من به تازگی یهiphone 4رو به طرز وحشتناکی که فقط ۵ دقیقه توی آب بود سوزوندم احتمالا خبرش به گوشش رسیده سکته کرده!!!

 86. یکی از انسانهای بزرگوار که تا کنون پا به عرصه حیات گذاشته درگذشت
  من هرگز آیپد یا آیفون نداشته ام ولی از مرگ استیو جابز بی نهایت اندوهگین شدم مردی که با افکار درخشان و عزم و اراده ای کم نظیر جهان تکنولوژی را متحول نمود و از حاصل کوشش او همه ما و آیندگان بهره مندند. روحش شاد و قرین صلح و آسایش ابدی باد.
  so Steve just went iHeaven

 87. روحش شاد و راهش سبز

 88. کلیپ وداع با استیو جابز:
  http://www.uploadbaz.com/dvcklo50595g

 89. با سلام

  رادیوآنلاین به مناسبت درگذشت استیو جابز پادکستی از زندگینامه وی آماده کرده است که می توانید از این لینک دانلود کرده و بشنوید

  http://www.mediafire.com/?8g330jf97yg2xsx

  دلمون برات تنگ میشه عمو استیو

  بچه های رادیوآنلاین
  Radioonline.ir

 90. استیو جابز واقعا یک عجوبه به تمام معنا بود…..هروقت که در یه کنفرانس شرکت می کرد همه می دونستند که وقتشه یه چیزی رو معرفی کنه که همه رو شوکه کنه…اما اینبار با این خبر همه دنیا شوکه شدند

  روحش شاد

 91. من با شنیدن این خبر شوکه ترین لحظه زندگیم رو احساس کردم انگار که ۲۰۱۲ شده واقعا ناامید کننده اس من محصولات اپل را فقط به خاطر هوش واستعداد سر شارش می خریدم فکر کنم دیگه شرکت اپل نتونه مردم رو با محصولات جدیدش شوکه کنه واقعا نا امید کنندس
  من می خواستم وبلاگ سومم رو با حمایت ازمحصولات اپل شروع کنم ولی فکر کنم باید با فوت بنیان گذار این شرکت شروع کنم برای حمایت از این وبلاگ و ادامه ی این وبلاگ به وبلاگ سر بزنید و نظر بدید

 92. اسطوره ای از میان رهبران تکنولوژی جهان رفت ! اما یاد و تفکر او همیشه الهام بخش خواهد بود !
  امید وارم باز هم انسانهایی مثل آقای استیو جابز پرورش پیدا کنند و الهام بخش باشند !
  یادش گرامی باد !

 93. با هم مثل همیشه ممنون از مطلب خوبتون خیلی حیف شد دنیا مرد بزرگی رو از دست داد مردی که شاید دیگه مثل اون زاده نشه خدا حافظ جابز .

 94. هنوزم باورم نمیشه …….
  حیف و صد حیف ……
  چه روز تلخی !

 95. منم وظیفه خودم می دونم ادای احترام کنم به این مرد بزرگ
  خوشا به حالش روحی بزرگ به اندازه همه کسانی که دوستش داشتند داشت

 96. استیو جابز عزیز واقعا از رفتنت غمگین شدم. انگار بخشی از وجود من مرد. انگار نزدیک ترین کس توی زندگیم رو از دست دادم. منتظر یه ایده جدید و بی عیب و نقص از طرف تو برام یه عادت شده و باورم نمیشه که دیگه وجود نداری.
  تو باعث شدی از ادامه دادن راه درست دست نکشم. باعث شدی به سر و صدای اطرافم گوش نکنم و با شهامت راهی که دلم بهم میگه رو برم.

  امروز غمگینم. هیچوقت فکر نمی کردم رفتنت اینقدر برام سخت باشه.
  امیدوارم روح با شکوهت باز در این دنیا متبلور بشه و دوباره بتونم جای دیگره ای تو این دنیا احساسش کنم.
  روحت شاد.

 97. بسیار متاسف و متاثر شدم . واقعا دنیا فرد مهمی را از دست داد

 98. اسیو جابز به ما آموخت که انسان قرن ۲۱ هم نیاز به معجزه دارد.
  روحش شاد

 99. واقعا تاسف آور است ، حیف شد

 100. من هم از صبح که این خبر رو شنیدم واقعا ناراحت شدم و کلی حالم گرفته شد.
  حتی گاهی هم اشکام درمیاد.

  خلاصه جز بدترین خبرایی بود که امسال شنیدم.

 101. خیلی سخته قهرمان زندگی آدم بمیره
  نمیدونم چی بگم
  استیو جابز سلطان آی تی بود همیشه در یاد علاقه مندان آی تی خواهد ماند

 102. من که خودم انقدر بهش علاقه داشتم که نگو و نپرس
  انقدر مراجعه به سایت اپل بالا رفته که نمیشه بازش کرد
  استیو جان روحت شاد و یادت گرامی باد
  اگر ممکن است برای شادی روحش یک فاتحه قرائت کنید

 103. اولین باری که این خبر را شنیدم واقعا شوکه شدم …
  خدایش بیامرزد

 104. سلام و عرض ادب و احترام
  صبح یکی از دوستان برایم پیامک داد.
  تا یک ساعت حتی به آن فکر هم نمیکردم.
  یقین داشتم که شوخی است.
  اما وقتی از طریق اینترنت و از سایتهای خارجی و بعد بوسیله سایت اپل خبر را دریافت کردم، خیلی گریه کردم، گریه کردم و گریه کردم، بغض گلویم را رها نمیکند، من ۸۰٪ محصولات نرم افزاری و سخت افزاری اپل را دارم: پاور مک، ای مک ۲۲ اینچ، آی پد ۱، آی پد ۲، آی فون تری جی ۱۶ گیگ مشکی، آی فون تری جی اس ۳۲ گیگ سفید، آی پاد کلاسیک ۱۶۰ گیگ، آی پاد تاچ ۳۲ گیگ، مک بوک پرو ۱۵ اینچ، و…
  با خودم قرار گذاشته بودم ای فون جدید را که همین ۲ روز پیش معرفی شد را بگیرم، اما…
  هق هقق هققق هقققق و …

 105. در غم او نمی توان چیزی گفت تنها اینکه دوران ادیسون و انیشتین دیگری را از دست داد.
  کافی نت تک بهبهان به نوبه خود این غم بزرگ را تسلیت می گوید.

 106. خیلی ناراحت کننده است………………………..!افسوس! روحش شاد!

 107. پاسخ: برای درگذشت مردی موفق به نام استیو جابز | لیموناسیون
 108. تنها چینی ها از پس این شرکت انحصارطلب بر آمدند و بس!

  روحش شاد

 109. پاسخ: خبر فوری : درگذشت استیو جابز : مرگ مرشد دنیای «سیلیکون ولی» » دگرگون
 110. خدا بیامرزتش…نمیدونم چی بگم…به معنای واقعی شوکه شدم.

 111. خدابیامرزتش ،برای این دنیا زیاد کار کرد ولی آخرتش چی؟

 112. واقعا متاثر شدم خدا رحمتش کنه

 113. نمی دونم چی بگم. وقتی با خبر شدم خیلی گریه کردم. اون الگویه زندگیم بود.عکسشو زده بودم به دیواره اتاقم…اصلا باورم نمی شه…..

 114. سلام
  وقتی آدم یکی رو از دست می دهد تازه می فهمه که چقدر براش اون فرد مهم بوده. فکر نمی کردم بغض گلوم رو بگیره و تا شب تو فکرش باشم.

  روحش شاد.

 115. ای وای …. تا حالا انقدر متاسف نشده بودم !!! … کی می تونه مثه جابز باشه ؟؟من که فکر نکنم کسی بیدا شه … تسلیت به همه اونایی که جابز و محصولاتشو دوست دارن .

 116. خوابیدی بدون لالائی وقصه
  بگیرآسوده بخواب بی دردوغصه
  دیگه کابوس زمستون نمیبینی
  توی خواب گلهای حسرت نمیچینی

  بخواب استیوبزرگ!!
  بخواب نابغه فناوری!!!
  بهشت کمترین حق توست!!!

 117. دنیا به همچین آدمهایی نیاز داره

 118. خداوند متعال واقف به تمام امورات ،سرگذشت ها و عاقبت انسانهاست

  ذات اقدسش هر آنچه را که بهتر از تمامی ما می داند شامل حال استیو نماید حال اگر بد یا خوب باشد ،اوست که داناترین است. هر چند که گفته اند چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است و ….

  روحش شاد.

 119. خدا بیامرزدش.دنیا واقعا از این آدما کم به خودش دیده و کم خواهد دید.فراموش نکنیم که چقدر مدیونشیم از فلاپی دیسک بگیر تا چاپگر لیزری و فونت های هنری برای کامیوتر تا آیپاد و آیپد و… همه کارای شرکتی بوده که این مرد بزرگ ساخته.
  ای کاش ما هم بتونیم اینقدر تاثیر گذار باشیم.
  واقعا بغض گلومو گرفته از وقتی خبرو شنیدم.روحش شاد…

 120. با اینکه پول نداشتیم محصولاتش رو بخریم
  اما بسیار متاسف شدیم از درگذشتش

 121. درگذشت نابغه جهان را به تمامی دنیا تسلیت می گم. استیو جابز را میشه در حد ادیسون و انیشتین یاد کرد.

 122. استیو جابز همیشه زندست.

 123. سلام
  با شنیدن این خبر اونقدر شوکه شدم که برای چند دقیقه قادر به انجام کاری نبودم.فکر کنم دنیا ی اسطوره رو از دست داده.
  کسی که هم در بعد مادی و هم در اخلاق ی الگوی به تمام معنا بود.
  امیدوارم روحش شاد باشه و روحش تو تموم محصولات اپل متجلی بشه

 124. درگذشت فوق نابغه دنیای تکنولوژی را تسلیت میگویم روحش شاد . جابز برای ما زنده است .

 125. به تمام دوستان تسلیت میگم . دوست عزیز ! سخنان شما درباره این بزرگ مرد دنیای تکنولوژی بسیار زیبا بود . استیون جابز شاید یکی از پیامبرانی بود که خداوند برای راهنمایی ما برگزیده بود . او با سعی و تلاش فراوان ، جدیت در امور را به ما آموخت . با لباس و لبخندی ساده بر گوشه لبانش ، تواضع و فروتنی را در عین قدرت به ما آموخت ، راهی بسوی آینده به ما نشان داد که از دریای تکنولوژی میگذرد . با اختراعات و ابداعات خود باعث ارتزاق شاید دهها میلیون نفر بصورت مستقیم و غیر مستقیم در این دنیا شد . از پروردگار یگانه شادی روحش را خواستارم .

 126. دلم برات تنگ میشه عمو استیو

  برای شادی روحش صلوات بفرستید

 127. من طرفدارش نبودم.ولی به عنوان فردی که برای پیشرفت دنیای آی.تی تلاش کرده متاُثر شدم.
  و از دست دادنش رو به همه تسلیت میگم!

 128. rest in peace
  دیشب تو سایت اپل بودم یکدفعه عکس استیو رو دیدم یک دفعه جا خوردم باورم نشد .اون کسی بود که شرکت اپل رو تو گاراژ خونش تاسیس کردن روحش شاد باشه

 129. پس از شنیدن این خبر تاسف عجیبی وجود مرا فرا گرفته است.
  چقدر تنها شده ایم ….
  روحش شاد باد …

 130. کسانی که در راه خدمت به مردم قدم بر می دارند هیچوقت فراموش نمی شوند

 131. تمام سال نت بی تو
  پر از سوز زمستونه
  صدای خنده را هیچکس
  نمیشنوه از این خونه
  تو رفتی یو نگاه من
  یه دریا درد و غمناکه
  یکی انگار تویه سینه ام
  گل یس داره میکاره
  عمو استیو خیلی دوستت داریم
  خیلی دلمون برات تنگ میشه
  ای کاش میشد که برگردی

  روحش شاد

 132. مرد خیلی خوبی بود …. من خیلی دوست دارم حتی ۱ لحظه از زندگی شم ناگفته برایم نماند

 133. خیلی ناراحت شدم…

 134. بدرود ای امپراطور خلاقیت مدرن. بدرود ای رویاساز جاودان

 135. واکنش ریچارد استالمن به مرگ جابز این طور هست:

  استیو جابز، کسی که پیشگام تبدیل کامیپیوتر به یک زندان باحال بود، در گذشت. زندانی که برای محروم کردن احمق‌ها از آزادی‌هایشان طراحی شده بود.

  هارولد واشنگتن، شهردار شیکاگو، درباره دالی، شهردار فاسد پیش از خود گفته بود: «خوشحال نیستم که او مرده، ولی خوشحالم که دیگر نیست». هیچکس سزاوار مرگ نیست، نه جابز و نه آقای بیل (گیتس) و نه کسانی که کارهای شیطانی‌تری از این دو انجام داده‌اند. با این حال، همه ما سزاوار دیدن روزی که تاثیر بدخواهانه جابز بر روی رایانش مردم پایان می‌پذیرد هستیم.
  بدبختانه به رغم غیبت جابز، این تاثیر همچنان ادامه‌ خواهد یافت. تنها می‌توانیم امیدوار باشیم جانشینان او، در تلاش برای ادامه راه او، کمتر موفق باشند.

 136. سلام دکتر
  این مطلب را بخوانید ، اگر هم وقت داشتید یک مقاله درباره اش بنویسید
  http://freemind.ir/index.php?/archives/202-unknown.html

 137. پاسخ: مرکز مشاوره روانشناختی همراه » درگذشت استیو جابز : اسطوره رویاهای خلاق
 138. بمانیم تا کاری کنیم، نه! کاری کنیم تا بمانیم / دکتر علی شریعتی

  امثال استیو جابز(ها) مردان خدایند و بس…

 139. روحش شاد

  استیو جابز دنیا را متحول کرد

  خیلی ناراحت کننده بود

 140. باورم نمیشه هنوز!!
  واقعاً باورم نمیشه.
  اشکام ریخت روی لپ تابم. من تا حالا اصلاً هیچ محصولی از اپل نداشتم ولی با خلاقیت ها و ابتکارات این نابغه آشنا بودم. فکر نکنم دیگه هیچ وقت کسی مثل ایشون به دنیا بیاد.
  من عاشق استیوز بودم. به همه تسلیت می گم…

 141. جالبه یکی مثل استیو میمیره وجهانی رومتاثریکی هم مثل بن لادن وصدام جهانی روخوشحال.چراخیلیها عبرت نمیگیرن؟

 142. مرگ قضایی است حتمی و شتری است که در همه خونه انسانها می خوابه حال چه یه رفتگر زحمتکش باشه و چه استیوجابز یا بیلگیتس یا هر نابغه دیگری همه رفتنی هستند …

 143. زندگی قدرشناسی فرصت لحظه هاست و استیو کسی بود که قدر این فرصت کوتاه زندگی را دانست.
  روحش شاد

 144. پاسخ: گزاره‌ها » لینک‌های هفته (۵8)
 145. استیو جابز اسطوره من بود و خواهد ماند. خیلی دوستش داشتم و امیدوارم بتونم مثل اون قدمهای سازنده ای بردارم و انسان مفیدی باشم.

 146. آن روزها رفتند آن روزهای جذبه و حیرت آن روزهای خواب و بیداری آن روزها که هر جعبه سربسته گنجی را نهان میکرد هر گوشه صندوقخانه در سکوت ظهر گوئی جهانی بود هر کسی زتاریکی نمی ترسید در چشمهایم قهرمانی بود…..(فروغ فرخزاد)
  تقدیم به آقای جابز

 147. روز مرگ خلاقیت در اپل ….
  و دیگر هیچ ….

 148. تسلیت به دنیا که این نابغه را از داده

 149. چرا این فرد این قدر محبوب شد؟ کاش کارآفرینان ما به این فکر کنند و اجازه بدهند، و کمک کنند که سازمانهاشون از محدودیتهای فیزیکی شخصی شون، رد بشوند.
  سازمانهای موفقشان بمانند و نام آنها را تا ابد زنده نگه دارند….
  این آدم علیرغم تمام ناملایمات، موفق شد چون به کارش ایمان داشت.

 150. روحش شاد.
  به امید روزی که جامعه ی ما پتانسیل شناخت این نوابغ را به دست اورد.

 151. من نه اپل دارم نه آیفون. اما با حرفای استیو جابز زندگی ! میکنم.
  روحش شاد.

 152. مرگ استیو جابز منو شوکه کرده واقعا دوس دارم سیاه بپوشم در غم از دست دادن این عزیز بهشتی (دوستت داریم جابز)

  • منم با شنیدن این خبر شوکه شدم باورم نمیشه که دنیا باز یکی از نوابغشو از دس داده
   پیش خودم دارم فک میکنم که اینا همش یه دروغ تبلیغاتیه
   که ای کاش اینطور باشه
   الانم که دارم این کلماتو می نویسم چشام پر از اشکه
   خدایش بیامرزاد و روحش شاد

 153. من از خداوند شاکیم! که چرا برخی از انگلهای بشریت عمر نوح میکنند ولی آنان که به نسلهای آتی بشر خدمت میکنند باید اینقدر زود از دنیا بروند؟! و دنیا را از موهبت داشتن چنین بزرگانی خیلی زود محروم سازد؟!

  خدایااااااااااااااا تو خودت بی نقص ترین و فراتر از موبایها و تبلتها و رسانه ها و… را در اختیار داری ، اما نمی دانم امثال جابز به چه کارت می آید که آنان را سریع از ما میگیری و به نزد خود باز میگردانی؟!

  خدایاااااااااااااااااااااااااااا این رسمش نیست به خدا

  بهشت برین گوارایش باد

 154. دلم میخواد یه دل سیر گریه کنم
  من این مرد بزرگ را بینهایت دوست داشتم،دارم و خواهم داشت…
  با اینکه از محصولات این شرکت ندارم اما این مرد شگفت انگیز را ستایش میکردم همیشه ):
  به تمامی نزدیکان و دوست داران استیو عزیز تسلیت میگم و برای آرامش روح بزرگش دعا میکنم
  من مشکی پوشیدم از غم از دست دادنش…

 155. سلام
  واقعا دلم می خواد گریه کنم وقتی برادرم خبرشو بهم داد تا چند دقیقه ماتم برد. به نظر دیگ ه مثل جابز پیدا نمیشه

 156. از شنیدن این خبر شگفت زده و ناراحت شدم
  شگفت زده چون جز نامی از او نشنیده بودم
  ناراحت چون نمونه اش نایاب است در دنیا
  و ناراحتتر از اینکه دیر شناختمش…
  ولی حالا که دنیاشو شناختم, میدونم بعد رفتن دنیای بهتری داره
  کاش ما هم دنیاهامونو قشنگ کنیم…
  به امید اون روز…

 157. دلم میخواد گریه کنم؛ حیف…

 158. من هم از این خبر بد متاسف شدم ولی وقتی همه عین طوطی دارن حرف های هم رو تقلید می کنن، احتمالاً یه جای کار ایراد داره :؟ RIP steve ولی استالمن (RMS) درمورد تاثیر این نابغه در دنیای کامپیوترهای شخصی نظر متفاوتی داره، گفتم شاید بد نباشه از یه منظر دیگه هم به ایشون نگاه کنیم:
  On his personal political blog, Stallman remembers Jobs as “The pioneer of the computer as a jail made cool,” and remarks that “I’m not glad he’s dead but I’m glad he’s gone.”
  http://mashable.com/2011/10/07/stallman-jobs

 159. همیشه دوشتش داشتم و الان بیشتر از قبل، چهره این دوست عزیز برام الهام بخش رویا و آرزوهای خودم بود . و این غم باور نکردنی را به خانواده و کلیه عزیزانی که بزرگی این عزیز را از نزدیک حس کردند تسلیت میگم .
  یادش گرامی و جایگاهش بهشت

 160. بسیار بسیار دلگیر و عصبانی هستم.کاش ی روز بتونم برم سر قبرش

 161. الله رحمت السین

 162. به خدا اشک تو چشام جمع شد.در گذشت استیو را به دنیای کامپیوتر تسلیت عرض می کنم.

 163. میگن مراسمش رو باسیب تزئین کردن…
  توی یکی از مقالاتش راز سیب گاز زده رو فاش کرده بود، گفته بود که این سیب نماد همون سیبیه که خورد توی سر نیوتن… من که از تعبیرش لذت بردم…
  خدایش بیامرزد …

 164. من یک دانشجوی کامپیوتر هستم.همان طور که میدونید اولین کامپیوتر رو میزی جهان رو استیو جابز ساخت.اولین تبلت و…من به اون مدیونم چون شهرییه دانشگاهم داره با نصب و راه اندازی وسیله ای که استیو جابز اختراع کرده تامین میشه.من همیشه به جابز و محصولات جادیی اون مدیونم از آی پاد گرفته تا کامپیوتر مک پرو. خدا حافظ استیون ما تو رو هیچ وقت فراموش نمیکنیم.

 165. پاسخ: استیو جابز، اسطوره نوآوری و تکنولوژی | گیک فا، امروزی باشید
 166. پاسخ: PersianAkhbar : خبر فوری : درگذشت استیو جابز : مرگ مرشد دنیای «سیلیکون ولی»
 167. شاید این آقا کارهایی کرده باشه ولی به هیچ وجه تاثیر مثبت و بزرگی در زندگی مردم نداشته. فقط دغدغه های زندگی را بیشتر کرده و انسان ها را هر چه بیشتر از معنویات دور و به مادیات وابسته تر کرده.
  مثلا اگر تبلت نمی آمد کار دنیا الان لنگ مونده بود و زندگی ما بد میشد؟ آیا تبلت باعث شده ما استفاده های مثبتی از تکنولوژی داشته باشیم یا فقط باعث سرگرم شدن و گذراندن وقت شده؟

 168. درگذشت استیو جابز رابه تمام مردم دنیا تسلیت میگویم از طرف جامعه مهندسین کامپیوتر

 169. پاسخ: IranianAkhbar : خبر فوری : درگذشت استیو جابز : مرگ مرشد دنیای «سیلیکون ولی»
 170. kash to sarbazim morakhasi nemigereftam ke in khabaro beshnavam .kheyli daghonam .hame dostam behem zang zadan va tasliat goftan be hadi asheqesh budam va hamishe harfesho mizadam ke esme steve rum guzashtan dustam. Steve … 🙁

 171. استیو درسته که دیگه اینجا نیستی ولی همیشه توی قلب و ذهنم جای ویژه ا ی داری. آسوده بخواب. زمین بی بهترین ها جای قشنگی نیست. خوش به حالت که تونستی یه رد پای بزرگ از خودت جا بزاری. چون دیگه محاله فراموش شی.مرسی واسه همه کارایی که کردی…

 172. من عاشق جابزبودم.ازلپ تاپ گرفته تاگوشی وخلاصه آی پدو…..خیلی دوسش داشتم وبراش ناراحتم

 173. استیو جابز مرد بزرگی بود . هر چند سامسونگی هستم ولی دوستش دارم.

 174. حیف بود ایده خدایش
  من تازه یک لپ تاپ و گوشی از آن طرف به قیمت …….دلار گرفتم البته بهترین هاش برای پر کردن جیب اون وری هاش کاشکی شهر ما هم استیو جابز یا بیل گیتس داشت .نه یه مشت آدم …………..

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.