پیشنهاد ۳۳ میلیون دلاری رؤسای گوگل برای خرید ساختمان عظیم تاریخی «هنگار وان»

7

لری پیچ، سرگوی برین و اریک اشمیت، از طریق یکی از شرکت‌هایی که در مالکیت دارند، یک پیشنهاد ۳۳ میلیون دلاری برای خرید یک ساختمان بزرگ تاریخی ارائه داده‌اند، ارزش این پیشنهاد ۳۳ میلیون دلار است و ساختمان مورد نظر ساختمان «هنگار وان» است که زمانی در «مانتین ویو»ی کالیفرنیا پذیرای هواپیماهای بزرگ بود.

این ساختمان هم‌اکنون در مالکیت ناسا است. رؤسای گوگل هم‌اکنون ۸ هواپیمای جت شخصی دارند، آنها در قسمتی از درخواست خریدشان، متقاضی استفاده از دو سوم فضای ساختمان «هنگار وان» برای جت‌های شخصی‌شان شده‌اند.

به نظر می‌رسد که قبول این پیشنهاد هم به نفع ناسا و هم به نفع رؤسای گوگل باشد، چرا که با این کار هم ناسا یک عمارت تاریخی را حفظ خواهد کرد و هم گوگل جایی برای محافظت از جت‌های شخصی‌اش پیدا خواهد کرد.

«هنگار وان» ساختمانی بزرگ با بیش از ۳۲ هزار متر مربع مساحت و یکی از ساختمان‌های شاخص سیلیکون ولی است. این ساختمان مظهری از معماری مدرن نیمه قرن بیستم به حساب می‌آید.

«هنگار وان» در سال‌های دهه سی ساخته شد و آشیانه‌ای برای هواپیماهای نیروی دریایی بود. یک مهندس آلمانی به نام دکتر کارل آرنشتیاین با همکاری ویلبور واتسون، معماری این ساختمان بزرگ را برعهده داشتند.

این ساختمان شبکه‌ای پیچیده‌ از تیرهای فلزی است که با پوشش فلز گالوانیزه پوشش داده شده‌اند. طول این بنا، ۳۴۵ متر و عرض آن ۹۴ متر و ارتفاع آن ۶۰ متر است.

 
7 نظرات
 1. اشکان افشار می گوید

  این «لَری پِیج» و دوستان هم عجب روزگار به‌کام‌شون هست. واقعا حق‌شون هست. نوش جان‌شون.

 2. Omid می گوید

  نوش جونشووووووون

 3. وهاب می گوید

  فقط میتونم بگم حیرت آوره…!

 4. mohamadrafee می گوید

  سلام من چه جوری گوگل عوض کنم
  ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 5. مجید می گوید

  حیرت انگیز هست

 6. اروند می گوید

  وای چقدر با حاله، فقط سقفش خیلی بلنده، به درد من نمیخوره!

 7. افشین ج می گوید

  ساختمان جالبی نیست، خوراک بمباران هواییه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.