آیا موبایل‌های آینده، صفحاتی شفاف و قابل انعطاف خواهند داشت؟

1

هر چند سال یک بار در صنعت طراحی و تولید گوشی‌های موبایل، ما به یک مقطع زمانی می‌رسیم که تصور می‌کنیم دیگر کار بیشتری در زمینه فناوری گوشی‌های موبایل نمی‌شود کرد، مثلا تصور می‌کنیم دیگر گوشی‌های موبایلی داریم که به اندازه کافی خوش‌دست و نازک هستند و صفحات نمایشی خوب با پردازشگرهای سریع دارند و در نهایت بشود چند درصد، طراحی گوشی را به صورت جزئی ارتقا داد.اما دانش و فناوری همیشه در حال پیشرفت است و ساکن نمی‌ماند.

سامسونگ این روزها با فشارهای گاه غیرمنطقی اپل روبرو است، چنان که گفته می‌شود طراحی هر تبلت و گوشی مستطیلی نازک از سوی سامسونگ، ممکن است با شکایت اپل روبرو شود! چرا که اپل تصور می‌کند چون حق امتیاز این شکل طراحی را ثبت کرده، این حق را دارد که سیاست‌های انحصارگرانه خود را با قدرت اعمال کند.

اما سامسونگی‌ها بیکار ننشسته‌اند، در یکی از اقداماتشان آنها روی فناوری صفحات نمایش منعطف و شفاف کار می‌کنند، چیزی که طراحی گوشی‌ها را به کلی متحول خواهد کرد.

سامسونگ در ابتدای سال ۲۰۱۱، شرکت کوچکی به نام Liquivista را خرید، این شرکت در زمینه تولید صفحات نمایش شفاف و قابل انعطاف تخصص داشت. فناوری به کار رفته در تولید این صفحات electrowetting نام دارد که اجازه تولید صفحات روشن، منعطف و شفافی را می‌دهد که نیاز به انرژی کمی دارند.

البته هنوز تا زمانی که این صفحات را عملا در محصولات این شرکت ببینیم، فاصله زیادی داریم، اما در ماه مارس، رئیس بخش صفحات نمایش این شرکت، از نقشه‌های آتی این شرکت در زمینه تولید چنین موبایل‌های پرده برداشت.

سامسونگ ماه اکتبر امسال، از شرکت اپل در زمینه فروش گوشی‌های هوشمند پیشی گرفت، این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۱، ۲۷.۸ میلیون گوشی فروخت و هم‌اینک ۲۳.۸ درصد سهم بازار گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد.

اما بد نیست به ویدئوی بسیار جالبی نگاه کنید که با دیدن آن می‌توانید فناوری صفحات نمایش منعطف را در آینده تخیل کنید.

منبع

 
1 نظر
  1. علی می گوید

    ممنون.
    نظرت راجب این پست من چیه؟
    http://1asgari.ir/این-لوگوها-را-فقط-متاهلین-ببینند/
    و همینطور نظرت راجب وبلاگم؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.