رستوران‌های «وای‌فای»دار کوالالامپور

بر اساس قانون جدیدی که در بلاروس تصویب شده است، اشخاص یا شرکت‌ها (به خصوص اگر فعالیت اقتصادی داشته باشند)، باید تنها از سایت‌هایی استفاده کنند که میزبانی آنها در داخل کشور باشد، آنها باید همین مسئله را در مورد سرویس‌های ایمیل هم رعایت کنند.

مقامات مالیاتی، پلیس و پلیس مخفی وظیفه دارند، این قانون را که از شش ژانویه اجرایی خواهد شد، پیگیری کنند. کسانی که از این قانون تخطی کنند و از سایت‌ها خارجی بازدید کنند یا از آنها استفاده کنند، با جریمه‌های مالی تا ۱۲۵ دلار مواجه خواهند شد.

در ضمن کافی‌نت‌ها هم موظف شده‌اند که بر حسن اجرای این قانون نظارت داشته باشند و چنانچه آنها فعالیت‌های کاربران خاطی را ثبت، ضبط و گزارش نکنند، ممکن است کارشان تعطیل شود. اشخاص هم وظیفه دارند که در خانه‌هایشان مواظب نحوه استفاده افراد دیگر از کامپیوترهایشان باشند.

اما درست در همین زمان در مالزی قانونی تصویب شده است که سمت و سویی کاملا متفاوت با قانون بالا را در پیش گرفته است. بر اساس این قانون، کلیه رستوران‌های کولالامپور (بزرگ‌ترین شهر مالزی) موظف هستند که اینترنت وای فای داشته باشند و این مسئله در هنگام گرفتن جواز کار یا تمدید آن لحاظ خواهد شد.


خرید کتاب با ۱۰٪ تخفیف(همه کتاب‌ها)

قانون جدید از آوریل ۲۰۱۲ اجرایی خواهد شد و کافه‌ها و بارها و کلاب‌ها هم شامل آن خواهند بود.

تا سال ۲۰۰۸، ۱۵۰۰ منطقه تحت پوشش اینترنت وای فای رایگان بود و قانون جدید می‌کوشد که میزان دسترسی به اینترنت وای فای را در سطح شهر بیشتر کند.

گرچه این قانون جدید شاید در مقابل «وای فای»‌ای که برای شهروندان سئول در حال فراهم شدن است یا اینترنت ۴G که تا یکی دو سال دیگر در اختیار ساکنان شهر بارسلونا قرار می‌گیرد، چیز زیادی نباشد، اما نشان از عزم و بینشی دارد که توسعه را ممکن می‌کند.

منبع

نظرات

  1. سلام.از شما یک پزشک عزیز درخواستی دارم:
    یک مطلب در مورد اندروید بنویسید که برای من هم قابل فهم باشه(تا حالا نفهمیدم چیه!اگرم به صورت قابل فهم من ارسال کردید به جیمیلم ممنون میشم)

  2. مومن از فردا اینترنت رو جمع می کنن , من موندم سایت های فناوری و سایت هایی مثل شما که اکثر مطالبشون به خاطر به روز بودن از دنیای تکنولوژی که اصولا در خارج است تامین می شود چطور ادامه می دهند. (…)

  3. بنظرم دسترسی آسان و راحت به اینترنت حرف اول رو در توسعه و تحول کالبدی و هم اجتماعی می زنه، دهه اول قرن بیست یکم شاهد رشد استفاده از اینترنت در جهان بودیم، که نتیجه آن را در بسیاری از تحولات سیاسی و اجتماعی مانند آنچه در بهار عربی دیدیم، قابل اثبات است.

  4. همین الانشم کمتر جایی هستش که اینترنت وای فای تو کوالالامپور توش پیدا نشه! بخصوص اغذیه فروشیها و بارها که فک کنم همه دارن!

  5. چه جلب… ببخشید چه جالب… چه بلا شدند این بلاروس ها… همینجوری 🙂

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.