تابلوی تبلیغاتی‌ای که فقط زنان می‌توانند آن را ببینند!

16

در دنیای اینترنت، شرکت‌ها می‌کوشند که متناسب با رفتار آنلاین کاربران، آگهی‌‌های صفحات وب را تنظیم کنند تا میزان کلیک بر آگهی‌ها و درآمدشان بالاتر برود، اما آیا همین کار می‌توان در دنیای آفلاین هم به یاری فناوری انجام داد؟

در خیابان آکسفورد لندن، نوع تازه‌ای از تبلیغات در حال آزمایش است. در این تبلیغ تعاملی، یک دوربین وضوح بالا، رهگذاران کنار خیابان را می‌بیند و متناسب با جنسیت آنها برایشان آگهی پخش می‌کند.

سیستمی تشخیص چهره این آگهی، در ۹۰ درصد موارد، درست عمل می‌کند و می‌تواند تشخیص بدهد که با رهگذر مرد یا زن سر و کار دارد.

این تبلیغ که هزینه آن ۳۰ هزار پوند است، توسط یک سازمان غیرانتفاعی مدافع حقوق کودکان در کشورهای جهان سوم، ترتیب داده شده است. به رهگذران زن یک آگهی ویدئویی ۴۰ ثانیه‌ای با عنوان «به خاطر اینکه یک دختر هستم» نشان داده می‌شود که مردم را تشویق به یاری‌رسانی برای آموزش درست دختران کشورهای در حال توسعه می‌کند. اما به رهگذران مرد، این آگهی به صورت کامل نشان داده نمی‌شود و آنها به وب‌سایت این سازمان راهنمایی می‌شوند. هدف از این تفاوت در نمایش آگهی این است که به نوعی به مردها نشان داده شود که وقتی حقوق اولیه از کسی سلب شود، چه حس و حالی ایجاد می‌کند.

این آگهی دو هفته به نمایش درخواهد آمد و امید می‌رود که ۲۵۰ هزار دلار از این طریق برای مقاصد بشردوستانه کمک جمع‌آوری شود.

منبع

 
16 نظرات
 1. ناشناس می گوید

  من نمی دونم چرا چنین رفتاری با مردا انجام میشه، انگار فقط مردا هستند که حقوق اولیه ی انسانها (زن ها!) رو سلب می کنند!

 2. شبنم می گوید

  این تبلیغ بیشتر جنبه ی تبلیغاتی (بله!) داره. فقط کافیه یک زن بین تعدادی مرد رد بشه تا این آگهی پخش بشه.در عمل قابل استفاده نیست و یه طورایی پول بیخود هزینه کردن.همون پولو صرف آموزش می کردن بهتر بود!
  ولی در کل ایده ی جالبی بود!

 3. ناخدا می گوید

  خب کاربردهای مختلفی میتونه داشته باشه… نه اینکه فقط به مردها نشون بده تبعیض چیز بدیه

 4. فرشاد می گوید

  خیلی جالب بود 🙂

 5. محمد می گوید

  لینک این مطلب در بازتاب امروز بدون عنوان منبع:
  http://goo.gl/hbGMn

  دلمون به همین سایت خوش بود که با این حرکت زشتش، دیگه جای هیچ حرفی باقی نمی گذارد.

 6. معین می گوید

  فعلا که در جوامع پیشرفته و حتی در حال گذار این مردها هستند که در خیلی از موارد مورد تبعیض واقع می شوند و از استانداردهای دوگانه فمینیستی لطمه می بینند. احتمالا چندوقت دیگه جنبش ماسکولیسم یا چیزی شبیه اون راه خواهد افتاد. ظاهرا انسانها نمی تونند راه تعادل رو درپیش بگیرند و همیشه باید از یک طرف بام بیفتند.
  دکتر جان اگر وقت کردی یه پست در این رابطه بزن. اگه جستجو کنی می بینی خیلی از مردها در جوامع پیشرفته از این استانداردهای دوگانه که در ظاهر حرف از برابری زن و مرد می زنند ولی در عمل به نفع زنان مورد استفاده قرار می گیرند می نالند. مطالعاتی هم در این رابطه انجام شده. البته به نظر میرسه هنوز خیلی از مردان باور نکرده اند که حقوق انسانی آنها هم می تواند به خاطر تبعیضات جنسی ضایع شود.
  با که این یک پست مرتبط با فناوری است ولی از آنجایی که خود شما معمولا در کنار فناوری به مطالب فرهنگی و اجتماعی هم می پردازید گفتم شاید بیان این مسئله بد نباشد.

 7. د.س می گوید

  لابد اگه یه زن و مرد با هم رد شدن هنگ میکنه

 8. توحید می گوید

  ایده تبلیغاتیه جالبیه. الان که بهش فکر میکنم میبینم پیاده سازی همچین سیستمی چندان هم هزینه بردار نیست.
  باز هم برای این نوع تبلیغ ایده خلاقانه تری بود.

 9. لینا می گوید

  خیلی تبلیغ جالب و پیشرفته و هوشمندیه.

 10. mahdi می گوید

  من نمیدونم این خانمها کی این حقوق از دست رفته خودشونون به دست میارن.تو ایران خودمون که حقوقشون از بین نرفته که هیچ زیادیم شده.مثلا ۲تا واگن مترو اختصاصی دارن ، واسه استخدام که کافیه صاحب شرکت از قیافه دختره خوشش بیاد دیگه کاری نداره افراد دیگه بهترن یا نه.تو دانشگاهو که دیگه نگو.سربازیم که نمیرن.مهریه و کوفتو از این قبیل مواردم که زیاده.فقط این خانمها عادت کردن بگن حقوق ما حقوق ما.

 11. محمدرضا می گوید

  عجب!

  جل الخالق!

 12. جستجو می گوید

  پیدا کردن هدف در تبلیغات روز به روز مهمتر می شه. به نظر من این تکنولوژی بزودی فراگیر خواهد شد.

 13. سارا می گوید

  من نمیدونم آقایون چرا تا حرف از زنها زده میشه عصبانی میشن.این تبلیغ برای ” اری‌رسانی برای آموزش درست دختران کشورهای در حال توسعه ” درست شده البته اون طوری که تو متن نوشته.معنیشو میفهمید؟یعنی دختر بچه هایی که تو کشورهایی مثل افغانستان یا کشورهایی که نمیتونن تحصیل کنن.خوب تو افغانستان کیه که نمیزاره دخترها و زنها درس بخونن؟زنا نمیزارن؟اصلن زنها اونجا کاره ای هستن؟

  1. مصطفی می گوید

   درسته که در بسیاری از نقاط دور افتاده دنیا وضعیت زنها بدتر از مردها است و طبیعتا اکثر مردهایی هم که در جوامع پیشرفته تر زندگی می کنند این وضعیت را کاملا درک می کنند ولی چیزی که اونها رو نسبت به شعارها و حرکتهای این چنینی بدبین کرده سوء استفاده برخی زنان از شعارهای برابری خواهی و تساوی زن و مرد است. وقتی مردان می بینند این شعارها عملا به جای اینکه باعث پیشرفت وضعیت زنان در نقاط دور افتاده دنیا شود دستاویز زنان جوامع پیشرفته برای بدست آوردن موقعیتهای بهتر و تبعیض علیه مردان می شود خوب طبیعی است که نسبت به آنها با بدبینی نگاه کنند.

 14. کمونیست می گوید

  با سلاح تبعیض جنسی رفتی سراغ مبارزه با تبعیض جنسی؟ بنده هم گوشم دراز است به شما هم تبریک میگویم LOOOOOOL

 15. mmmm12mmmm می گوید

  خوش بح حال اونا که

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.