«صنعت» اپلیکیشن‌های موبایل، نزدیک به نیم میلیون موقعیت شغلی در آمریکا ایجاد کرده است

3

همه ما در گوشی‌هایمان ده‌ها اپلیکیشن داریم، اما از آنجا که ما در کشوری هستیم که بیشتر مصرف‌کننده اپلکیشن است تا تولیدکننده آن، خیلی وقت‌ها ناخودآگاه فراموش می‌کنیم که در پشت هر اپلیکیشن‌ای، افراد و شرکت‌هایی قرار دارند. این افراد و شرکت‌ها چه کسانی هستند؟ و آیا آنها برای سرگرمی اپلیکیشن می‌نویسند؟!

توسعه اپلیکیشن در آمریکا، در واقع یک صنعت است، مطابق تازه‌ترین آماری که منتشر شده است، این صنعت ۴۶۶ هزار موقعیت شغلی در آمریکا ایجاد کرده است، در صورتی که تا پنج سال پیش، تعداد مشاغل ایجاد شده به واسطه اپلیکیشن‌نویسی، تقریبا صفر بود.

مطابق این اطلاعات، در کالیفرنیا، جایی که سیلیکون ولی در ان قرار دارد، یک چهار این توسعه‌دهندگان اقامات دارند. نیویورک هم ۱۰ درصد نویسندگان اپ‌ها را میزبانی می‌کند و بقیه توسعه‌دهنده‌ها در سایر نقاط آمریکا پراکنده‌اند.

صنعت اپلیکیشن، سال پیش برای آمریکا ۲۰ میلیارد دلار به ارمغان آورده است و فروشگاه اپل به تنهایی بیش از ۱۲۴ هزار منتشرکننده فعال اپ دارد.

جالب است که توسعه اپلیکیشن به مراتب بیشتر از توسعه‌ نرم‌افزارهای غیرموبایلی و یا خدمات‌دهی موبایل، موقعیت شغلی ایجاد کرده است. این موضع در نموار زیر قابل مشاهده است:

در این میان، آی‌فون بی‌شک نقشی کلیدی بازی کرده است و از زمان عرضه آی‌فون بود که همه چیز تغییر کرد. با اینکه هر روز حدود ۷۰۰ هزار وسیله اندرویدی فعال می‌شود و به گفته اریک اشمیت، اندروید در نیمه سال میلادی جاری، توسعه‌دهندگان، اندروید را به iOS، ترجیح خواهند داد، اما تا حالا انتخاب اول آنها iOS بوده است.

اگر به خواندن متن کامل این گزارش علاقه‌مند، هستید، می‌توانید آن را با فرمت PDF ‌از اینجا دانلود کنید. این گزارش به خوبی نشان می‌دهد که مدیریت خوب و ایجاد بستر لازم برای افراد خلاق یک جامعه تا چه حد می‌تواند باعث توسعه شود.

اما این فقط آمریکا نیست که در آن نوشتن اپلیکیشن به مانند یک صنعت است، پیشبینی می‌شود که در سال‌های آینده بازار اپ هند، ارزشی به اندازه چهار میلیارد دلار پیدا کند.

منبع


 
3 نظرات
  1. vesal behrouzi می گوید

    جناب مجیدی دایره تحریف واقعیت استیو جابز به شما هم سرایت کرده؟

  2. مصطفی می گوید

    ای کاش یکی میامد بررسی می کرد اگه تو ایران این صنعت جا بیفته چی میشد! قول میدم عالی بود..۴۶۶ هزار شغل یعنی حدود ۰.۵% جامعه ایران!

  3. علی می گوید

    من واقعا با ساخت اپ ها موافقم و حاضرم که این برنامه نویس را یاد بگیرم البته باید در ایان به صورت مشخص جا بیافته کاملا موافقم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.