چگونه یک اتاق نشیمنِ مناسبِ سلیقه، و در عین حال کاربردی طراحی کنیم

0

ممکن است تصمیم گرفته باشد سرویس کامل مبلمان اتاق نشیمن خود را تعویض کنید یا چیدمان آن‌ها را تغییر دهید.

معمولا، در این مواقع بهترین زمان برای طراحی دوباره اتاق نشیمن و به کارگیری المان‌ها و سوژه‌های خلاقانه است. یک اتاق نشیمن نباید فقط شیک و زیبا باشد؛ بلکه باید متناسب نیاز و سلیقه شما چینش شده و محیطی آرامش‌بخش و دنج ایجاد کند.

بهترین روش برای چیدمان اتاق نشیمنی متفاوت، نگاه کردن به طراحی‌های دکوراسیون داخلی معروف و مدرن، الهام‌گیری از آن‌ها و بعد پیاده‌سازی ایده‌هایی است که به ذهن خودتان هم رسیده است.

در اینجا می‌خواهیم مجموعه‌ای از طراحی‌های اتاق نشیمن را با هم مرور و مزایا یا ویژگی‌های هریک را بررسی کنیم تا ایده‌های بهتری به ذهن شما برسد.

۱۵ طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن

یک اتاق نشیمن معمولی شامل یک دست مبل و چند صندلی اضافی به همراه یک میز قهوه‌خوری برای میهمانان است. معمولا، این چینش ساده می‌تواند انعطاف‌پذیری زیادی برای شما ایجاد کند و همه‌کاره هم باشد. البته، می‌توانید با انواع لوازم جانبی هم این دکوراسیون را تزئین کنید:

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

اگر به یک اتاق نشیمن دنج و صمیمی برای راحتی میهمان‌ها فکر می‌کنید؛ قرار دادن یک مبل راحتی و یک صندلی می‌تواند هم در فضا صرفه‌جویی کند و هم برای میهمانی‌های کوچک خانوادگی و دوستانه کافی باشد:

می‌توانید بین مبل‌ها و صندلی‌ها مقداری فاصله ایجاد کنید تا هر فردی حریم خصوصی خودش را حفظ کند. میز قهوه‌خوری را طوری چینش کنید که هم هارمونی مبل و میز باقی بماند و هم تمام افراد بدان دسترسی داشته باشند:

یکی از بهترین چیدمان‌های مبلمان در اتاق‌های نشیمن، چیدمان L شکل است. در این چیدمان می‌توانید به خوبی از گوشه‌ها استفاده کرده و سرویس‌های مبل متفاوتی به کار بگیرید. در این طراحی، در فضاسازی هم صرفه‌جویی می‌شود و می‌توانید یک میز نهارخوری به همراه چندین صندلی داشته باشید:

برخی اوقات داشتن چند میز قهوه‌خوری بهتر از یک میز است. میزهایی شیک و در اندازه‌های مختلف که می‌توانند نمای اتاق نشیمن را بسیار جذاب‌تر کنند:

اگر غالب اوقات تعداد میهمان‌های شما زیاد هستند؛ یک دست مبل کفایت نمی‌کند و بهتر است دو کاناپه روبروی هم قرار دهید. یک جفت صندلی در وسط قرار می‌گیرد و چندین میز عسلی در کانون توجه اتاق هستند. می‌توانید میزهای کوچک و کاربردی هم برای راحتی بیشتر در کنار کاناپه‌ها داشته باشید:

ایده استفاده از صندلی‌های نیمکتی هم برای اتاق نشیمن خوب است. طرح‌های صندلی نیمکتی بسیار جذاب و متفاوتی در بازار هست که قابل هماهنگ شدن با کاناپه و سرویس مبل شما هستند. هر زمان که به این نیمکت‌ها نیاز نداشته باشید؛ سریعا جمع می‌شوند:

یک طراحی دیگر، استفاده از چندین میز قهوه‌خوری در وسط سالن برای مصارف مختلفی مانند مطالعه، قهوه‌خوری، قرار دادن گلدان و اشیا دیگر است. توجه کنید که باید نیاز به این تعداد میز داشته باشید و بعد سراغ چیدمان آن‌ها بروید:

این اتاق نشیمن تعداد زیادی میهمان را در خود جای می‌دهد ولی در عین حال جنب‌وجوش در سالن را افزایش می‌دهد چون دایما باید برای دسترسی به میز قهوه‌خوری تحرک داشته باشند:

به نظر می‌رسد یک اتاق نشیمن دنج و صمیمی است که البته انعطاف‌پذیری زیادی دارد. بسته به میهمان‌ها می‌توانید جای صندلی‌ها و میزها را تغییر دهید:

اگر فضا به اندازه کافی دارید؛ این طراحی اتاق نشیمن هم بسیار شیک و مدرن است و هم برای پذیرایی از تعداد زیادی میهمان چینش شده است. یک فضای پر زرق و برق و پرنشاط برای گذراندن یک شب عالی:

منحنی‌ها و بافت‌ها باعث صمیمی و گرم شدن بیشتر فضا می‌شوند. یک اتاق نشیمن کوچک و دوستانه با کمترین متریال که می‌تواند به سرعت هم تغییر شکل دهد و چینش‌های دیگری پیدا کند:

این اتاق نشیمن هم ساده و کوچک ولی شیک است. به طراحی قفسه‌های دیواری یا میزهای انتهایی توجه کنید:

اگر می‌خواهید سینمای خانگی در کانون توجه اتاق نشیمن باشد؛ باید طراحی داشته باشید تا همه افراد مستقیما به تلویزیون خیره شوند. سعی کنید سرویس مبل و میز شما با تلویزیون هماهنگی داشته باشند:

این اتاق نشیمن عالی است. چون فقط دو سری مبل راحتی دارد و یک فضای بزرگ در وسط ایجاد کرده تا برای بازی بچه‌ها یا راحتی بیشتر میهمان‌ها مشکلی ایجاد نشود. یک قطعه فرش هماهنگ با مبل‌ها در وسط قرار گرفته است و دو میز عسلی متفاوت روی آن دیده می‌شود:

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.