پاک شدن همه اطلاعات پس از ۱۰ بار تلاش‌ ناموفق در زدن گذرواژه: یک ویژگی ترسناک و در عین حال کاربردی!

0

برای اکثر مردم، پاک شدن تمام اطلاعات‌شان روی گوشی آیفون پس از تلاش‌های چندین باره ناموفق در وارد کردن گذرواژه گوشی یک ویژگی ترسناک است ولی یک دلیل ساده برای فعال کردن این ویژگی وجود دارد.

در لابه‌لای تنظیمات گوشی آیفون یک گزینه برای پاک شدن همه اطلاعات در هنگام ۱۰ بار اشتباه وارد کردن رمزعبور وجود دارد.

این گزینه برای بسیاری از مردم به طور پیش‌فرض غیرفعال است. چون اگر خود صاحب گوشی یا فرد دیگری به طور مرتب تلاش کرده باشد رمزعبور آیفون را وارد کند و اشتباه کرده باشد؛ خطر از دست رفتن همه اطلاعت وجود دارد.

همیشه تلاش‌های ناموفق برای وارد کردن گذرواژه عمدی نیست و شاید یک بچه بازیگوش، فرد بی‌اطلاع، شرایط خاص و بنا بر تقاضای خود صاحب گوشی مسبب این اتفاق شوند.

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

سناریوی آیفون برای ۱۰ تلاش ناموفق

کاربران آیفون هنگامی که ۵ تلاش ناموفق در وارد کردن گذرواژه داشته باشند؛ با زمان یک دقیقه‌ای وقفه در استفاده از آیفون روبرو می‌شوند. کاربران در این بازه زمانی فقط می‌توانند با یک شماره اضطراری تماس بگیرند.

هنگامی که یک دقیقه وقفه سپری شد؛ کاربر دوباره می‌تواند برای وارد کردن رمزعبور تلاش کند ولی اگر خطا باشد؛ این بار زمان وقفه به ۵ دقیقه می‌رسد.

همین‌طور، تلاش‌های ناموفق بعدی به زمان وقفه اضافه خواهد کرد. تلاش ناموفق هفتم منجر به زمان وقفه ۱۵ دقیقه‌ای می‌شود تا اینکه برای دهمین تلاش بیش از ۳ ساعت زمان صرف می‌شود.

اپل این سیستم را طوری طراحی کرده که هم احتمال سهوی بودن و بروز خطا را کاهش دهد و هم اینکه زمان کافی برای صاحب گوشی وجود داشته باشد که دنبال آیفون‌اش بگردد یا اعلام سرقت کند و هر فردی نتواند به راحتی اطلاعات روی یک گوشی را مشاهده یا سرقت کند.

از سوی دیگر، وقتی ۱۰ بار تلاش ناموفق در یک بازه سه ساعته برای ورود به گوشی ثبت شده است؛ دیگر بسیار بعید است که از سوی کودک یا آشنا و دوستی اتفاق افتاده باشد و حتما سناریوهای پیچیده‌تر و تهدیدکننده‌ای در انتظار صاحب آیفون است.

بنابراین؛ اپل بهترین راه‌حل که پاک شدن تمامی اطلاعات روی گوشی است را عملی می‌کند.

اگر تصمیم گرفتید این ویژگی ترسناک و تا حدودی عجیب آیفون را فعال کنید؛ از بخش Settings، صفحه‌نمایش را به پایین اسکرول کنید تا به گزینه Touch ID & Passcode برسید.

در اینجا، از شما خواسته می‌شود گذرواژه را وارد کنید. اگر پایین‌تر بروید، می‌توانید گزینه Erase Data را مشاهده و فعال‌اش کنید.

حالا، تصمیم با خود کاربران است که این ویژگی را فعال کنند یا خیر! هم دلایل محکمی برای فعال‌سازی آن وجود دارد و هم شاید دلایل منطقی برای غیرفعال کردن‌اش!

منبع

   

پستهای اخیر

گالری عکس: تصور کنید که مشهورترین بناهای باستانی و ساختمان‌های مشهور، محلشان کاملا عوض می‌شد!

بسیاری از ما دست‌کم یک بنای باستانی مشهور دنیا را از نزدیک دیده‌ایم. حتی اگر بازدیدی از نزدیک رخ نداده باشد، باز هم همه می‌داند که برج ایفل کجاست، مجسمه آزادی در کجا واقع است و محیط پیرامونش تقریبا چطوری است. اما برای کی لحظه چشم‌هایتان…

السالوادور نه تنها معامله با بیت‌کوین را قانونی اعلام کرد؛ بلکه دنبال استخراج بیت‌کوین با انرژی آتش…

السالوادور اولین کشور در جهان است که یک رمزارز را پول رایج کشور شناخته و معامله با آن را آزاد و قانونی دانسته است. السالوادور با تصویب این قانون، تاریخ‌ساز شد ولی «نایب بوکله»، رئیس‌جمهور این کشور به همین اقدام بسنده نمی‌کند و دنبال…

فیلم سواران عدالت، وقتی گیک‌ها به جنگ قاتل‌ها می‌روند – Riders of Justice

دوران خوشی را که در دبیرستان عاشق احتمالات شده بودم، از یاد نمی‌برم. کلی کتاب خارج درس هم خریده بودم و به عنوان سرگرمی به مسائلشان فکر می‌کردم. اما اگر خوب فکر کنید ریاضیات یا همین دانش احتمالات می‌توانند با تحلیل دقیق اتفاقات دنیای…

برندگان جایزه عکاسی پولیتزر ۲۰۲۱: عکس‌های خبرگزاری AP از ناآرامی‌های آمریکا در پی قتل جورج فلوید و…

در پست قبلی فهرستی از برندگان پولیتزر 2021 را برایتان نوشته بودم. اما در این پست، به بازتاب بخش عکاسی پولیتزر 2021 می‌پردازم. در پولیتزر، برندگان بخش عکاسی در دو بخش اعلام می‌شوند: 1- در بخش عکاسی خبری فوری، برنده مسابقه اعضای…

فهرست برندگان جایزه پولیتزر ۲۰۲۱ اعلام شد: به رخ کشیدن شکوه روزنامه‌نگاری و رسانه‌های منتقد در برابر…

دنبال کردن اخبار مربوط به جایزه پولیتزر را همیشه دوست داشته‌ام. چون نگاهی به فهرست برندگان این جایزه معتبر روزنامه‌نگاری در هر سال، به ما خاطرنشان می‌کنند که روزنامه‌نگاری و کار رسانه وقاعی تا چه حد می‌تواند تاثیرگذار باشد و با کارهای…

یک اردک ناتوان به نام وادلز به لطف فناوری چاپ سه بعدی، صاحب پای مصنوعی شد

فقط انسان‌ها نیستند که از پروتزها یا اندام‌های مصنوعی استفاده می‌کنند. ما در سال‌های اخیر، خبرهای متعددی در مورد تولید اعضای مصنوعی مثلا برای گربه‌ها و سگ‌ها و فیل‌ها شنیده بودیم. اما این نخستین بار است که یک اردک هم صاحب پای مصنوعی می‌شود.…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.