طرح‌های مفهومی دفترهای کار و اتاق‌های نشیمن متحرک آینده در نمایشگاه خودروی توکیو

0

نمایشگاه خودروی سالیانه توکیو از ۲۵ اکتبر آغاز شده و تا ۴ نوامبر ادامه دارد. در این نمایشگاه، علاوه بر رونمایی از جدیدترین خودروهای مفهومی، فناوری‌های خودران و تازه‌های صنعت خودروسازی به‌ویژه در منطقه شرق آسیا و کشورهای ژاپن، کره جنوبی و چین؛ شاهد بخش‌های تازه‌ای هستیم.

بخش «نمایش آینده» این نمایشگاه به طرح‌ها و ایده‌های مفهومی پیرامون نقش خودرو در زندگی و جامعه آینده اختصاص دارد. امسال، به طور گسترده‌ای در این بخش شاهد خودروها و طرح‌هایی هستیم که به دنبال دفتر کار و اتاق‌های متحرک هستند.

خودروسازهای ژاپنی و کره‌ای، استارتاپ‌ها و شرکت‌های ارائه‌دهنده راه‌حل‌های موبایل و متحرک در صنعت خوروسازی، از طرح‌هایی رونمایی کردند که شامل دفتر کار، هتل، اتاق‌های جلسه، مغازه و حتی اتاق‌های بازی کودکان هستند.

تویوتا

تویوتا ضمن معرفی سیستم‌های E Palette و Micro Palette از اتاق‌های متحرکی رونمایی کرده است که می‌توانند در هر کجا پارک شده و از آن‌ها به عنوان دفتر کار موقت استفاده کرد. قرار است از این سیستم‌ها در بازی‌های المپیک سال آینده توکیو استفاده شود.

این دفاتر کار متحرک می‌توانند چرخ‌ها و موتورهایی نیز با خود حمل کنند تا کاربران به طور کامل انعطاف‌پذیری لازم را داشته باشند. هر فردی می‌تواند یک دفتر کار کوچک به تویوتا سفارش دهد و بعد همیشه همراه خودش داشته باشد.

پاناسونیک

شرکت پاناسونیک نیز خودرانی معرفی کرده است که دارای یک اتاق نشیمن و جلسه است. این خودروی مفهومی به نام SPACe-L دارای صفحه‌نمایش‌های بزرگ لمسی است تا افراد داخل خودرو بتوانند ویدیو تماشا کرده یا ویدیو کنفرانس برگزار کنند.

سوزوکی

شرکت سوزوکی نیز یک اتاق نشیمن متحرک به نام Hanare معرفی کرده است. در این اتاق متحرک باز هم صفحه‌نمایش لمسی، مبل‌های راحتی، صندلی‌های پذیرایی و لوازم دیگر دیده می‌شود. این خودرو کاملا خودران است و صندلی راننده ندارد.

هوندا

شرکت هوندا هم از طرحی به نام IeMobile رونمایی کرد که در آن خانه‌ای با خودروی متحرک دیده می‌شود. در این خودرو مادر و کودک می‌توانند به راحتی بازی کنند یا غذا بخورند.

شرکت‌های دیگر هم طرح‌هایی مشابه رونمایی کردند که اگر بسیار زیبا و ابتکاری هستند ولی هنوز زود است وارد بازار شوند و باید در آینده منتظر آن‌ها بود.

مدیران خودروسازی‌ها اعتقاد دارند در سال‌های اخیر، تقاضا برای دفاتر کار متحرک بیشتر شده و مردم به خودروهایی نیاز دارند تا در صورت نیاز، سریعا کارهای خود را در آن‌ها انجام دهند. برخی مشاغل به طور خاص نیاز به چنین خودروهایی دارند و اگر در گذشته به عنوان یک گزینه تجملاتی مطرح بودند ولی امروزه کاربردهای فراوانی یافتند.

همچنین، در این نمایشگاه شاهد مینی‌بوس‌ها و اتوبوس‌های خلاقانه زیادی بودیم. اتوبوس‌های کوچکی که می‌توانند سریعا افراد را سوار کرده و امکانات راحتی در اختیارشان قرار دهند تا به مقصد برسد.

   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.