کتاب معجزه شکرگزاری – قسمت دوم

23

کتاب معجزه شکرگزاری
نوشته «راندا برن»
مترجم: وامق عسکری
ویراستار: «غلامحسین سالمی»
نشر صدای معاصر

معجزه شکرگزاری

قسمت دوم (شامل روز اول و روز دوم)

قسمت‌های پیشین را از اینجا بخوانید.

روز اول ‌:
مواهب‌تان را بشمارید
وقتی شمارش مواهبی را شروع کردم که در زندگی نصیب‌ام شده بود، کل زندگی‌ام تغییر کرد.
بیلی نلسون (1933) – موزیسین

بی‌تردید شنیده‌اید که دیگران از عبارت «مواهب‌ات را بشمار» استفاده می‌کنند. وقتی به چیزهایی می‌اندیشید که برای‌شان سپاسگزارید، در حقیقت شما در حال شمارش آنها هستید. ولی چیزی که امکان دارد از آن آگاه نباشید آن است که شمردن موهبت‌هاتان یکی از مهم‌ترین تمرین‌هایی‌ست که تاکنون انجام داده‌اید، و در حقیقت به گونه‌ای جدی زندگیِ شما را تغییر خواهد داد و دیگرگون خواهد کرد.

وقتی در مقابل چیزهایی که دارید سپاسگزار باشید، صرف‌نظر از هر اندازه کوچک بودن‌شان، درخواهید یافت که روند افزایش آن چیزها خیلی زود شتاب می‌گیرد. اگر برای پولی که دارید سپاسگزار باشید، هر چقدر که باشد، آن گاه خواهید دید که پول شما به صورت غیرقابل باوری افزایش خواهد یافت، اگر برای ارتباط‌هاتان قدرشناس باشید، آنگاه خواهید دید که اگر روابط شما تاکنون خوب هم نبوده به گونه‌ی معجزه‌آسایی بهتر می‌شود. اگر برای کاری که دارید سپاسگزار باشید حتی اگر کار رویایی‌تان نیز نباشد متوجه خواهید شد که شرایط آن‌چنان پیش خواهد رفت که از کارتان لذت می‌برید و موقعیت‌های کاریِ بهتری به سراغ‌تان می‌آید. وقتی موهبت‌های داشته‌ی خود را درنظر نمی‌گیریم و آن‌ها را سبک سنگین نمی‌کنیم، آن گاه به صورت ناخودآگاه به شمارش و درنظر گرفتن نقاط منفیِ کار می‌پردازیم. هنگامی که درباره‌ی نداشته‌هامان صحبت می‌کنیم، ما نکات منفی را می‌شماریم. هنگامی که به دنبال تقصیر و اشتباه در دیگران می‌گردیم، منفی‌ها را ‌شمارش می‌کنیم یا وقتی که درباره‌ی ترافیک یا معطل شدن و ایستادن در صف، یا تأخیرها، مشکلات دولت‌ها یا نداشتن پول کافی و یا حتی وضع هوا غُر می‌زنیم، وقتی جنبه‌های منفی را می‌شماریم ناخواسته مقدارشان افزایش می‌یابد ولی در عین حال موهبت‌های در راه نیز از بین می‌رود. من هر دو روش را امتحان کرده‌ام، موهبت‌هایم را شمرده‌ام و گاهی نیز بدهی‌ها را. من می‌توانم شما را مطمئن کنم که برشمردن موهبت‌ها تنها راهی است که می‌توانید در زندگی از فراوانی برخوردار شوید.

بهتر است هنگام شمردن موهبت‌ها، شمارش از دست‌ات خارج شود تا اینکه به خاطر شمردن مشکلات ، موهبت‌ها از دل‌ات خارج شوند.
مالتبی. د. باب کوک (نویسنده و کشیش)

نخستین کاری که هر صبح یا در اولین فرصت در این روز باید انجام دهید آن است که موهبت‌های خود را بشمارید. شما برای این‌کار می‌توانید از کامپیوتر یا کتاب مخصوص یا یک دفترچه استفاده کنید تا تمام قدرشناسی‌تان را در یک جا قرار دهید. قرار است امروز شما ده موهبتی را لیست کنید که در زندگی داشته‌اید و برای آن قدرشناس هستید.

هنگامی که انیشتین سپاسگزاری می‌کرد، می‌اندیشید که چرا باید قدردان باشد. هنگامی که شما علت آنچه را بدانید که برایش قدردان هستید، آنگاه مرتبه‌ی قدرشناسی را بهتر احساس خواهید کرد. به خاطرداشته باشید که عملکرد قدرشناسی به توجه و میزان احساس شما بستگی دارد بنابراین برای هر مورد روی لیست‌ تهیه شده علت قدردانی‌تان را نسبت به آن بنویسید.

در اینجا چند روش نمونه برای لیست‌تان ارائه شده است:
– من بسیار خوشبختم که —– را دارم زیرا —– .
– من بسیار راضی و خوشحالم از داشتن —– چرا که —– .
– من بسیار راضی و خوشحالم از داشتن —– چرا که —– .
– من به راستی برای —– سپاسگزارم زیرا —– .

پس از آنکه تهیه و تنظیم لیست خود را به پایان بردید، به ابتدا برگردید و هر مورد را بخوانید، یا آرام یا با صدای بلند. هنگامی که به پایان هر موهبت رسیدید، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار تکرار کنید. سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم. و حس قدرشناسی را برای آن موهبتی که نصیب‌تان شده به شدت احساس کنید. برای آنکه حس سپاسگزاریِ بیشتری داشته باشید می‌توانید نسبت به خداوند، جهان، خوبی‌ها، روح، زندگی، نیکی و یا هر مفهومی که به آن اعتقاددارید احساس سپاسگزاری کنید. هنگامی که حس سپاسگزاریِ خود را بی‌واسطه نسبت به کسی یا چیزی بیان می‌دارید، آن را بیشتر احساس می‌کنید و قدرشناسی‌تان نیروی بیشتری خواهدداشت و موهبت بیشتری برای‌تان خلق خواهد کرد! در حقیقت به همین سبب بوده که بومی‌ها و فرهنگ‌های قدیمی نشانه‌هایی مانند خورشید را برمی‌گزیده‌اند تا قدرشناسیِ خود را نسبت به آن نشان دهند. آن‌ها نشانه‌ها و نمادهای فیزیکی را انتخاب می‌کرده‌اند تا آن را به عنوان منشأ جهانی نیک فرض کنند و با تمرکز بر آن نشانه، قدرشناسیِ بیشتری را احساس می‌کرده‌اند.

تمرین شمارش موهبت‌های زندگی بسیار ساده و در عین حال قدرتمند است و می‌تواند زندگیِ شما را دیگرگون کند. بنابراین از شما می‌خواهم هر روز ده موهبت تازه را به لیست خود بیافزایید تا در پایان لیستی داشته باشید از 280 موهبتی که شامل حال‌تان شده. شاید ده موهبت در روز به نظرتان زیاد بیاید ولی اگر به دقت به زوایای زندگی‌تان توجه کنید می‌توانید آنها را به راحتی بیابید و برشمارید. به دقت به زندگی‌تان توجه کنید. شما موهبت‌هایی را دریافت کرده‌اید و هر روز موهبت‌های بیشتری به دست می‌آورید. به راستی چیزهای زیادی هست که انسان باید برای آنها سپاسگزار باشد.

شما می‌توانید برای خانه‌، خانواده‌، دوستان، کارتان و حیوانات خانگی‌تان سپاسگزار باشید. شما می‌توانید برای خورشید، آبی که می‌نوشید، غذایی که می‌خورید و هوایی که تنفس می‌کنید سپاسگزار باشید. بدون هرکدام از اینها زنده نخواهید ماند. شما می‌توانید برای درختان، حیوانات، گیاهان، اقیانوس‌ها، گل‌ها، گیاه‌ها، پرندگان، آسمان آبی، باران، ستاره‌ها، ماه و سیاره‌ی زیبا‌مان زمین، خوشحال و شادمان باشید.

برای احساسات‌تان، برای چشمان‌تان که با آنها می‌بینید، برای گوش‌هایی که با آنها می‌شنوید و یا دهان‌تان که با آن حرف می‌زنید و یا بینی‌ای که با آن بو می‌کشید، پوستی که با آن لمس می‌کنید، می‌توانید سپاسگزار باشید. شما می‌توانید برای پاهایی که با آن راه می‌روید یا دست‌هایی که کارهاتان را با آنها انجام می‌دهید یا صدایی که می‌توانید با آن ارتباط برقرار کنید سپاسگزار باشید. برای سیستم ایمنیِ بدن‌تان که شما را سالم می‌دارد و تمام ارگان‌های بدن‌تان که شما را زنده نگه می‌دارند می‌توانید سپاسگزار باشید. همچنین برای شکوه و عظمت ذهن و اندیشه‌ی انسانی‌تان که هیچ تکنولوژیِ کامپیوتری نمی‌تواند رقیب آن باشد، ‌باید قدرشناس و سپاسگزار باشید.

در اینجا لیستی ارائه شده است از موضوع‌هایی که شما را به یاد زمینه‌های اصلی‌ای می‌اندازد که در آنها موهبت نصیب‌تان شده است و می‌توان برای آن قدرشناس بود. شما می‌توانید هر موضوعی را که می‌خواهید براساس ترتیب اهمیت‌شان برای خودتان، به لیست اضافه کنید.
موضوعات قدرشناسی
سلامت و جسم
کار و موفقیت
پول
روابط با دیگران
شور و هیجان
شادی
عشق
زندگی
طبیعت: سیاره‌ی زمین، هوا، آب، خورشید
اشیاء مادی و خدمات
هر موضوع دیگری که به نظرتان می‌رسد.
به یقین بعد از هر بار شمارش موهبت‌های خود، به شدت احساس بهتری به شما دست خواهد داد. البته میزان بهتر بودن آن به چگونگیِ سپاسگزاریِ شما بستگی دارد. هرچه نیروی احساس سپاسگزاریِ بیشتری داشته باشید، روند دیگرگونیِ زندگی‌تان شتاب و شدت بیشتری می‌گیرد. بعضی روزها شما احساس شادیِ بیشتری دارید و بعضی روزها دیرتر به این احساس دست می‌‌یابید. ولی همین که هر روز موهبت‌های خود را می‌شمارید متوجه تفاوت‌های بیشتری درخصوص احساس‌تان به زندگی خواهید شد و درمی‌یابید که شکرگزاری‌تان بیشترخواهد شد.

یادآوریِ
حتماً تمرین روز بعد را امروز بخوانید چراکه قرار است کار ویژه‌ای را پیش از تمرین فردا انجام دهید.

تمرین شماره 1 :
موهبت‌های خود را بشمارید
1- ابتدا لیستی از ده موهبتی را که نصیب‌تان شده بنویسید.
2- بنویسید چرا برای هرکدام از این مواهب احساس شکرگزاری می‌کنید.
3- به عقب برگردید و لیست‌تان را بخوانید، وقتی به پایان هر مورد رسیدید، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید (سپاسگزارم، سپاسگزارم، سپاسگزارم) و قدرشناسی را برای آن موهبت تا آنجاکه می‌توانید احساس کنید.
4- سه گام نخست را در 27 روز آینده نیز تکرار کنید.
5- تمرین فردا را امروز بخوانید.


روز دوم :
فکر سازنده
به دقت به موهبت‌هایی اندیشه کن که در حال حاضر داری و هر فردی هم مقدار بسیار زیادی از آنها را دارد و هرگز درباره‌ی بدشانسی‌هایی میندیش که در زندگیِ همه کس یافت می‌شود.
چارلز دیکنز (1812-1870) – نویسنده

در ابتدای کار با این تمرین‌ها باید چند روز اول را به صورت پشت سر هم برای بدل شدن قدرشناسی به یک عادت تمرکز کنید. هر چیزی که شما را نسبت به قدرشناس بودن تشویق و ترغیب می‌کند، به شما یاری می‌دهد تا زندگی‌تان را به طلا تبدیل کنید و این به درستی همان چیزی است که این تمرین شما را برای آن آماده می‌کند.

لی براور، تمرین قدرشناسی را در فیلم و کتاب راز ارایه کرده است. آنجاکه او درباره‌ی آن پسر مُردنی می‌گوید که پدرش از نیروی قدرشناسی و شکرگزاری برای بهبودیِ پسرش استفاده کرد و پسر سلامتیِ خود را بازیافت. از آن موقع تمرین قدرشناسی برای بسیاری به عنوان عامل موفقیت به حساب آمده که از آن برای دستیابی به پول و شفا و شادمانی استفاده کرده‌اند.

ابتدا یکی از موفقیت‌های خود را به یاد آورید و راهکارهای رسیدن به آن را در ذهن‌تان مرور کنید و از این که به آن دست یافته‌اید، شکر خداوند را به جای آورید و سپاسگزار باشید.

سپس هدف دیگری را در ذهن خود متمرکز کنید و به بررسیِ راهکارهای دستیابی به آن بپردازید.

امشب وقتی برای خوابیدن به بستر می‌روید، افکارتان را متمرکز کنید آنگاه به مرور تمام اتفاق‌های خوشایندی که در طول آن روز برای‌تان رُخ داده بپردازید. به مرور کلمه‌ی سپاسگزارم را به یاد‌آورید. سپس چشم‌هاتان را ببندید و بخوابید. کار تمام است!

در 26 شب آینده نیز این کار را تکرار کنید. پیش از به خواب رفتن، به اتفاق‌های خوشایندی که در طول روز برای شما رخ داده بیندیشید و بهترین اتفاقی را که برای شما افتاده برگزینید. در حالی که افکارتان را متمرکز کرده‌اید، تا آنجاکه می‌توانید قدرشناس باشید و بعد کلمه‌ی سپاسگزارم را بر زبان بیاورید.
این تمرین ساده به نظر می‌رسد ولی در حین اجرای آن، درمی‌یابید که اتفاق‌های خوشایندی در زندگیِ شما رُخ می‌دهد.

هنگامی که در جستجوی بهترین چیزی هستید که برای‌تان اتفاق افتاده، تمام رخدادهای خوشایندی را که آن روز برای‌تان پیش آمده مرورکنید و در روند فرایند جستجو و انتخاب بهترین رویداد روزانه، قدرشناس آنها خواهیدشد. به این صورت شما هر شب درحالی که احساس شاکربودن دارید می‌خوابید و برمی‌خیزید.
شمارش مواهب‌تان یکی از تمرین‌هایی‌ست که این اطمینان خاطر را به شما می‌بخشد تا روزتان را با شکرگزاری آغاز ‌کنید و با شکرگزاری به پایان برسانید. در حقیقت آنها به قدری توانمند هستند که زندگیِ شما را در چند ماه تغییر می‌دهند. اما این کتاب بر آن است که زندگی‌تان را در اثر وفور شکرگزاری و تمرین‌های آن هرچه سریع‌تر دیگرگون کنید. زیرا شکرگزاری مانند یک آهن‌رباست و چیزهای بیشتری را برای شکرگزار بودن جذب می‌کند. تمرکز بر قدرشناسی در مدت 28 روز باعث تمرکز و افزایش نیروی شکرگزاری می‌شود. هنگامی که شما به قدرت جاذب شکرگزاری مجهز هستید، هر چیزی را که دوست دارید و می‌خواهید مانند آهن‌ربا به سمت خود جذب خواهید کرد!

یادآوری
تمرین فردا را امروز بخوانید چراکه لازم است پیش از آغاز تمرین فردا چند عکس گردآورید.

تمرین شماره 2
فکر سازنده
1- گام‌های یک تا سه را در تمرین شماره‌ی یک تکرار کنید. موهبت‌های خود را بشمارید. لیستی بنویسید از ده موهبتی که به شما ارزانی شده و در پایان هر مورد سه بار کلمه‌ی سپاسگزارم را بگویید و تا آنجا که می‌توانید حس سپاسگزاری داشته باشید.
2- امشب پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و به بهترین اتفاقی بیندیشید که در طول این روز برای‌تان رُخ داده است.
4- در قبال بهترین اتفاقی که آن روز برای شما افتاده است کلمه‌ی سپاسگزارم را بیان کنید.
5- این تمرین را در 26 شب آینده نیز تکرار کنید.
6- تمرینِ فردا را امروز بخوانید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

چرا بسیاری از ساختمان‌های تاریخی در بریتانیا دارای پنجره‌های آجرکوبی شده هستند؟

زمانی در بریتانیای کبیر داشتن پنجره در خانه‌ها و ساختمان‌ها بسیار گران از آب درمی‌آمد! چرا؟!چون در سال ۱۶۹۶ با وضع مالیات بر پنجره که بسیار در جامعه منفور بود، وضعیت تغییر کرد. در این زمان مالیات بر صاحبان املاک را بر اساس تعداد…

خانه کوچک هم می‌تواند محل زندگی شادی باشد، اگر چیدمان هوشمند و به‌روز در آن استفاده شده باشد

کسانی که در کودکی در خانه‌های بزرگ زندگی کرده‌اند، چندان میانه‌ای با خانه‌های آپارتمانی ۵۰ - ۶۰ متری که این روزها آنها را هم به سختی می‌شود خرید، ندارند. اما تصور کنید که ساخت و سازها متفاوت بودند و کسی به فکر مصرف‌کننده جوان کم‌درآمد بود و…

سازه‌ها و چیزهایی که حس مگالوفوبیای ما را به شدت تحریک می‌کنند – گالری عکس

مگالوفوبیا اصطلاحی است که برای توصیف ترس شدید و غیرمنطقی از اشیاء یا چیزهای بزرگ استفاده می‌شود. کلمه "مگالوفوبیا" از ترکیب دو کلمه یونانی "مگالو" به معنای بزرگ  و "فوبیا" که به معنی ترس یا بیزاری قوی است، گرفته شده است.افراد مبتلا به…

ایده‌های خوب و خلاقانه برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضای بیرونی خانه‌های و مجتمع‌های مسکونی و اداری

آیا تا به حال به دنبال الهام گرفتن برای دکوراسیون و منظره‌سازی فضاهای بیرونی منزل خود بوده‌اید. آیا دوست داشته‌اید بتوانید به نوعی طبیعت را در فضاهای کوچک حیاط آپارتمان یا خانه ییلاقی خود ادغام کنید.در این صورت مجموعه این پست می‌تواند…

مجموعه‌ای از عکس‌های تاریخی که برخی از آنها کمتر دیده شده‌اند و ما را به اندیشه در مورد تاریخ…

عکس‌های تاریخی خلاصه عجیب یک دوران هستند. همه چیز از کیفیت عکس، کادربندی، لباس، ساختمان‌های پیرامون، غذایی که صرف می‌شود، حالت چهره، برشی از یک زمان و مکان است که برای بینندگان بعدی نکته‌های دارند.برخی ازعکس‌های این مجموعه را قبلا…

مجموعه عکس‌های چیزهای عجیب و ترسناکی که مو بر تن راست می‌کنند

چرا گاهی دوست داریم داستان‌ها یا فیلم‌های ترسناک را ببینیم؟ خود آزاری؟!در این پست که تعدادی عکس نستا ترسناک (بیشتر عحیب) خواهید دید، می‌خواهم نخست کمی در این مورد حرف بزنم.دلایل لذت بردن افراد از وحشت می‌تواند از فردی به فرد دیگر…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
23 نظرات
 1. نسرین می گوید

  ممنون از زحمتی که می کشید . چند سال پیش بصورت اتفاقی در اینترنت یک وبلاگ رو دیدم تحت عنوان دست نوشته های یک جادوگر . به دوستان پیشنهاد می کنم مطالب اونجا رو هم بخونند . خیلی مفیده . بازهم ممنون از اینکه این کتاب رو بصورت رایگان در اختیار ما قرار می دید . از ناشر و ویراستار کتاب هم ممنون

  1. مریم می گوید

   سپاسگزارم از کتاب خوبتنون واز اینکه کتاب رو به صورت رایگان دراختیارمون قرار دادین.من چشمم به زندگی بازشد

 2. آرش می گوید

  سلام
  خیلی ممنون از اینکه دو روز را در یک پست گذاشتید.
  ترجمه اش واقعا عالیه و موافقت اون برای چاپ آنلاین فوق العاده ست. این یکی از بهترین مطالب یک پزشکه 🙂

 3. حمیدفاضلی می گوید

  چقدر عالی بود فوق العاده بود حتمن به دیگر دوستان عزیزم اطلاع میدهم که اولن ازسایت شما بازدید کنند و دومن این کتاب را مطالعه کنند

 4. سحرناز می گوید

  کمی گیج کننده است

 5. مهسا می گوید

  ممنونم.
  واقعا عالیه!

 6. اعظم می گوید

  قشنگ بود من که تو زندگی ام دارم حس میکنم

 7. سمانه می گوید

  جالب بود. انجام میدم و نتیجه رو میام اینجا می نویسم. منتظر تمرین روزهای بعد هستم. مرسی

 8. هانیه می گوید

  سلام
  جا داره واقعا ازتون تشکر کنم ..
  چند روز بود تو اینترنت دنبال این کتاب بودم اما اصلا ههیییییچ نشونی ازش نبود برای دانلود و ….
  این یه معجزس..مثل همه معجزه ها
  اول از خدا و بعد از شما ممنونم
  مطمئن باشید خدا عوضشو بهتون میده..مطططططططططمئن باشد
  همین امروز با قانون شکر گذاری لپ تاپمو بدون کوچک ترین تعمیر و حتی دست زدنی درست کردم
  سپاسگذارم

  1. سمانه می گوید

   کل کتاب برای دانلود گذاشته شده؟ من فقط تمرینهای دو روز اول رو دیدم

   1. sahel می گوید

    ابجی سمانه من دنبال دانلود این هستم. شما از کجا دانلود کردید؟ اگه از سایت دیگه دانلود کردی ادرس شو برام بذار ممنون.

 9. علی می گوید

  تمرین روز دوم چرا ناقص ترجمه شده؟ چرا خبری از سنگ جادویی نیست؟؟؟ نمی‌شود اسم متن را «ترجمۀ کامل» گذاشت و بعد، متن نویسنده را به‌سلیقۀ خود ترجمه کرد!

  1. خاتون می گوید

   سلام دقیقا سنگ جادویی حذف شده و من فکر کردم من اشتباه میکنم از اینکه کتاب به سلیقه خود و ناقص ترجمه میشه باعث تاسفه و من خودم خود کتاب رو در منزل دارم و این ترجمه پر از تضاد و تناقض و یا دارای کم و کاستی

 10. کیوان می گوید

  سلام از شما سپاسگذارم . از خداوند هم به خاطر وجود انسانهایی که به ما یادآوری میکنند که شکر گذار و قدردان باشیم سپاسگذارم.

 11. مرجان می گوید

  میخوام از شما انسان نازنین که این مطالب زیبا رو در اختیاز همه گذاشتید تشکر کنم

 12. مهديه می گوید

  با سلام و خسته نباشید خدمت تمام دوستان . راستش دیروز صبح که داشتم می رفتم دانشگاه با خودم گفتم مهدیه تو چرا اینقدر ناسپاس شدی ؟چرا انگار برای دیگران دعا می کنی ولی فقط اسم می یاری و یا تو تشکّرات انگار حسّ واقعی قدر شناسی نیست ؟! از خدا خواستم تا راه جزیی تری برای یادگرفتن شکرگزاری جلوی پام بگزارد یک چیزی مثل کتاب به او ( خدا ) گفتم ، باورتون نمی شه 30 دقیقه بعد یک نفر را تو مترو بقل دستم دیدم که کتاب معجزه ی سپاسگزاری را در دست داشت و…….
  به نظرم این خودش یک معجزه است . (( الحمد اللّه رب العالمین ))

 13. عباس می گوید

  با سلام. از اینکه این کتاب را به رایگان در اختیارم قرار دادین سپاسگزارم.واین یکی از مواهب الهی است که مرا به سوی این کتاب رهنمون کرد .اول از همه از خدای بزرگ سپاسگزارم و بعد از شما

 14. sahel می گوید

  من قبلا فیلم این کتاب رو دیدم .واقعا جالب و خوب بود.الان هم که این کتاب را در اینجا می بینم دوباره از روش خوندم.باز چیزهای زیاد یاد گرفتم.تمرینات شو انجام میدم امیدوارم برام کار کنه.یعنی مطمئنم که همین طوره.خدا همیشه بهم لطف داشته.هرجا هرچی ازش خواستم بهم در اون زمان داده. واقعا سپاسگزارم.سپاسگزارم.سپاسگزارم.سپاسگزارم ازت خدا.سپاسگزارم جهان هستی.

 15. یروش می گوید

  بابا دست مریزاد

 16. مهدي می گوید

  خیلی ممنون

 17. Kaenat می گوید

  عالی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.