مرور سریع تاریخچه اینترنت در قالب یک نمودار اطلاعاتی زیبا

4

از زمانی که با مرورگر نت‌اسکیپ وارد اینترنت می‌شدیم تا زمانی که نخستین سایت‌های وب 2.0 سر برآوردند و از آن زمان تا لحظه‌ای که اپلیکیشن‌های رنگارنگ مسحورمان کردند، اینترنت چقدر دگرگون شده است؟

به نظر غیرممکن می‌آید که همه تحولات مهم دو دهه گذشته در دنیای اینترنت را بشود، در صفحه‌ای خلاصه کرده است، اما این کاری است که تعدادی از اعضای گروه کروم گوگل به یاری Hyperakt و Vizzuality انجام داده‌اند.

به یاری اینفوگراف یا نمودار اطلاعاتی تعاملی که آنها اسخته‌اند ما از روزهای نخست HTTP  تا زمانه HTML5 را می‌توانیم به سرعت مرور کنیم و به دنیا آمدن و تغییر و تحولات مروگرهای فایرفاکس و کروم سافاری را در آینه زمان مشاهده کنیم.

نمودار اینترنت,تاریخچه اینترنت

این نمودار علاوه بر اینکه استادانه همه چیز را به صورت مختصر و مفید بیان می‌کند، در نوع خود شبیه یک اثر هنری و تابلو-خط هم شده است!

سفارش طراحی سایت در کارلنسر با قیمت توافقی
لیزر هموروئید درمان بواسیر در کلینیک تخصصی هموروئید تهران

برای دیدن این نمودار به اینجا بروید.

تذکر و تأسف: متأسفانه دیدن این اینفوگراف برای آی‌پی‌های ایران ممکن نیست.


   
4 نظرات
 1. رامین می گوید

  خیلی عالی بود. ایفوگرافیکها واقعاً جالب هستند. هم مختصر هم جذاب.

 2. عابد ارجمند می گوید

  فوق العاده بود…

 3. سینا حقیقی می گوید

  مشاهده سایت http://www.evolutionoftheweb.com برای بازدید کنندگان این مطلب سایت یک پزشک با ip ایرانی از طریق اولین سایت سرویس تحریم شکن ایران

  آدرس غیر مستقیم evolutionoftheweb.com لینک زیر :

  http://home.irango.ir/?q=uggc%3A%2F%2Fjjj.ribyhgvbabsgurjro.pbz%2F&hl=2ff

 4. […] برای آی‌پی‌های ایران ممکن نیست. بیشتر بخوانید: https://1pezeshk.com/archives/2012/07/history-of-the-internet.html#ixzz22F1Fatug آخرین اخبار فناوری را با «یک پزشک» دنبال کنید. […]

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.