شکایت یک وکیل از اپل به خاطر از دست دادن عکس‌های فرزندش

زهرا معبودی: همیشه پشتیبان‌گیری از اطلاعات ایده خوب و به جایی است. بسیاری از اطلاعاتی که ما بر روی هارد دیسک‌های خود و یا بر روی حافظه‌های گوشی یا حافظه‌های جانبی دیگر نگهداری می‌کنیم، برای ما بسیار پر ارزش هستند. این اطلاعات می‌توانند نظیر تصاویر با ارزش خانوادگی از وقایای مهم و بیاد ماندنی باشند . به هر حال ممکن است حافظه شما مشکل پیدا کند و اطلاعات با ارزش شما از دست برود. در چنین صورتی آیا شرکت سازنده حافظه مورد استفاده شما مسئول این امر است ؟

«پرمیندر تانگ» که عکس‌های تولد اولین فرزندش را به دلیل خرابی Time Capsule اش از دست داد، به همین دلیل اپل را تحت پیگرد قانونی قرار داده است (Time Capsule ابزاری برای پشتیبان گیری از اطلاعات است که توسط شرکت اپل ساخته شده است.)

این وکیل در خواست ۲۵۰۰۰ دلار برای جبران خسارت‌های Time Capsule و خاطرات از دست‌رفته از تصاویر کودکی فرزندش را داشت، اما او از بهره‌مندی از این مبلغ محروم شد چرا که در سال ۲۰۱۰ پیگیر این اتفاق شده بود، در صورتی که در سال ۲۰۰۸ این اتفاق برای وی رخ داده بود.

Time Capsule

با این حال آیا خود شخص باید مراقب وسایل خود باشد و از داده‌های خود ازطرق مختلف مراقبت نماید یا شرکت سازنده گجت‌ها مسئول فقدان اطلاعات افراد هستند؟

به هر حال این یک درس مهم و ساده است که باید از اطلاعات خود پشتیبان‌گیری کنیم تا در مواقع حساس و بروز مشکل برای دستگاهای دیجیتالی، دچار ضرر نشویم .

منبع

نظرات

 1. چه ارزشی برای حریم خصوصی خودشون قائل هستن.

 2. آیا مرور زمان باعث می شه حق شکایت سلب بشه؟

 3. در هر صورت از دست دادن عکس ها و فیلم هایی که باهاشون خاطره داریم خیلی دردناک و تاسف بار هستش.من این رو از روی تجربه می گم چون یه بار این اتفاق برای تعداد کمی (حدود ۳ تا ۴ تا) از عکس هام افتاد.

 4. متن نوشته خیلی بد است و اصلاً روان نیست. نویسنده بهتر است متن را خودش با زبان روانتری بازنویسی کند نه اینکه ترجمه کلمه به کلمه به کار گیرد. موضوع جالبی است ولی با این نحوه نگارش لوث شده است.

 5. من متنو خوندم راحت متوجه شدم
  ولی نظر شما رو که دیدم احساس کردم که ترجمه کلمه به کلمه است

 6. به چه چیزهایی ارزش‌گذاری میکنند، اونم تا چه حد!!!
  دارم به حقوق بدیهی خودمون که ارزشش خیلی از این حرفا بالاتره و نمیتونیم بگیریمش فکر میکنم…

 7. این اتفاق واسه من هم افتاده ، هارد کامپیوترم یهو سوخت و حدود ۵۰ گیگ از عکسام از بین رفت، تجربه تلخی بود، حالا هاردم رو نگه داشتم تا اگه شد یه روز همه رو برگردونم…

 8. سلام دکتر مجیدی عزیز،
  یک مشکل کوچک در سایت هست. وقتی با آیپد روی یکی از لینکهای تبلیغاتی (مثلا پلیسهای لس آنجلس از برنامه …) کلیک میکنم، لینک باز نمیشه و صفحه جاری ریفرش میشه.
  موفق باشید.

دیدگاه خود را با ما اشتراک بگذارید:

ایمیل شما نزد ما محفوظ است و از آن تنها برای پاسخگویی احتمالی استفاده می‌شود و در سایت درج نخواهد شد.
نوشتن نام و ایمیل ضروری است. اما لازم نیست که کادر نشانی وب‌سایت پر شود.
لطفا تنها در مورد همین نوشته اظهار نظر بفرمایید و اگر درخواست و فرمایش دیگری دارید، از طریق فرم تماس مطرح کنید.