کتاب معجزه شکرگزاری – قسمت ششم

15

کتاب معجزه شکرگزاری
نوشته «راندا برن»
مترجم: وامق عسکری
ویراستار: «غلامحسین سالمی»
نشر صدای معاصر

معجزه شکرگزاری

روز نهم :
پول رُبا

تنها با قدرشناسی است که زندگی پُربار می‌شود.
دیتریش بون هوفر (1906-1945)
کشیش آیین لوتر

قدرشناسی گنج، و شکوه و شکایت کردن ننگ و فقر است. این قانون طلایی برای همه‌ی دوران زندگی‌تان است، چه درباره‌ی سلامتی، شغل، ارتباط‌ها یا پول‌تان. حتی اگر پول زیادی ندارید، هر قدر که برای داشته‌هاتان سپاسگزار باشید، پول بیشتری به شما خواهد رسید. هرچه قدر شما بیشتر درباره‌ی پول شکایت کنید فقیرتر و تنگدست‌تر می‌شوید.

تمرین امروز بر آن است که یکی از اصلی‌ترین علل شکایت مردم نسبت به پول را به یک عامل برای قدرشناسی بدل سازد تا قدرت آن را برای تغییر وضعیت مالی‌تان دوچندان کند. شما شکایت را که فقیرترتان می‌کند با قدرشناسی عوض خواهید کرد که شما را به نیروی مثبت سپاسگزاری به فردی ثروتمند تبدیل می‌کند.
بسیاری از کسان می‌پندارند که درباره‌ی پول گِلِه نمی‌کنند اما اگر در زندگیِ خود کمبود پول را احساس کنند بدون درک آن دست به شکایت و گِلِه می‌زنند. شکایت در ذهن یا زبان افراد صورت می‌گیرد و خیلی کسان، خود از بسیاری از افکاری که در سر دارند آگاه نیستند. شکایت کردن، افکار نومید کننده یا به کار بردن واژه‌های منفیِ اشک‌آلود و یا نگران‌کننده درباره‌ی پول، تنگدستی می‌آفریند و البته بزرگترین شکایت‌ها زمانی صورت می‌گیرد که باید پولی پرداخت شود.

نداشتن پول کافی برای پرداخت صورت حساب‌ها، یکی از بدترین وقایع است که می‌تواند رخ دهد. مانند آن است که جریان بیشتری از صورت حساب‌ها نسبت به پول شما، وجود دارد. هنگامی که درباره‌ی صورت حساب‌های خود گلایه‌ می‌کنید در حقیقت شما نسبت به پول می‌نالید و این باعث تنگدستی‌تان می‌شود.
اگر پولِ لازم را ندارید، آخرین کاری که می‌توانید انجام دهید آن است که نسبت به صورتحساب‌ها‌تان احساس قدرشناسی کنید و این در واقع همان کاری است که

باید انجام دهید تا پول بیشتری در زندگی به دست آورید. برای داشتن زندگیِ مرفه و برای هرچه که به پول مربوط است احساس قدرشناسی داشته باشید و غر و لند کردن درباره‌ی صورتحساب‌ها نشانه‌ی قدرشناس بودن نیست. شما باید به گونه‌ای دقیق برعکس عمل کنید و در ازای سرویس‌ها و کالاهایی که در مقابل صورت‌حساب خود دریافت کرده‌اید، شکرگزار باشید. این یک کار بسیار ساده است که می‌توانید در زندگیِ خود انجام دهید و تأثیری اساسی در زندگی‌تان دارد، به عبارتی شما به پول رُبا تبدیل می‌شوید.

برای آنکه نسبت به یک صورت‌حساب قدرشناس باشید، باید به درآمد خود از محصولات و سرویس‌هایی بیندیشید که دریافت کردید. اگر به پرداخت اجاره‌ی منزل یا رهن مربوط می‌شود، برای داشتن خانه سپاسگزار باشید و اینکه در خانه زندگی می‌کنید. اگر شما مجبور بودید که تمام پول‌تان را ذخیره کنید و پول منزل را یک جا بپردازید، چه اتفاقی رُخ می‌داد؟ آن وقت اگر چیزی به نام رهن یا اجاره‌ی مسکن وجود نداشت، چه اتفاقی می‌افتاد؟ آن‌گاه بسیاری از ما در خیابان‌ها زندگی می‌کردیم، بنابراین باید نسبت به مؤسسه‌ی کرایه‌ی مسکن و یا صاحبخانه‌تان شکرگزار باشید چراکه آنها منزل یا آپارتمانی را برای شما فراهم کرده‌اند که می‌توانید در آن زندگی کنید.

اگر شما در برابر مصرف برق و گاز صورت‌حسابی دریافت می‌کنید، به گرمی و خنکیِ مطبوعی که برای‌تان فراهم شده، دوش آب گرم و هر رفاه و‌ آسایش دیگری بیندیشید که در اثر این سرویس برای شما فراهم آمده است. اگر صورت‌حساب هزینه‌های تلفن و اینترنت به دست‌تان می‌رسد، به این فکر کنید که زندگی‌تان بدون تلفن و اینترنت چه‌قدر سخت می‌شد و شما برای هر کاری لازم بود شخصاً سفر کنید تا به آنجا برسید. به این بیندیشید که تاکنون چندبار به دوستان و اقوام‌تان تلفن کرده‌اید، یا ایمیل فرستاده‌اید یا پیامی از سوی آنها به دست‌تان رسیده است. یا به واسطه‌ی سرویس اینترنت، به اطلاعات موجود در حافظه‌ی آن دسترسی پیدا کرده‌اید. تمام این سرویس‌های استثنایی به یک اشاره‌ی انگشت شما قابل استفاده و دسترسی است، بنابراین نسبت به آنها قدرشناس باشید و به دلیل اعتماد شرکت سرویس مخابرات به شما که پیش از پرداختن پولی سرویس در اختیارتان قرار داده است شکرگزار باشید.

از وقتی که من به نیروی پدیده‌ی قدرشناسی پی برده‌ام، روی صورت‌حساب‌هایی که پرداخت می‌کنم، می‌نویسم: «سپاسگزارم – پرداخت شد» و به این ترتیب حتی یک صورت‌حساب پرداخت نشده نیز ندارم. در ابتدا، وقتی که برای پرداخت قبض‌ها پولی نداشتم، روی آنها می‌نوشتم «برای پولش سپاسگزارم» و وقتی که پول لازم برای پرداخت قبض را داشتم: «سپاسگزارم، پرداخت شد» را به آن اضافه می‌کردم.

قرار است امروز شما همین کار را انجام دهید. هر صورتحساب نپرداخته‌ای را که دارید بردارید و با نوشتن «بابت پولش سپاسگزارم» و برای پولی که بابت این صورت‌حساب‌ها پرداخت خواهید کرد احساس قدرشناسی کنید، چه پول داشته باشید چه نداشته باشید. اگر صورت‌حساب را به صورت اینترنتی دریافت می‌کنید، آن را به صندوق ورودیِ ایمیل خودتان ببرید و در عنوان ایمیل بنویسید: برای پولش سپاسگزارم.

سپس، ده قبضی را که پیشتر پرداخت کرده‌اید انتخاب کنید و بر آنها واژه‌ی «سپاسگزارم – پرداخت شد» را بنویسید. همانطور که روی صورتحساب‌ها می‌نویسید، تا آنجا که می‌توانید احساس قدرشناسی داشته باشید. هرچه نسبت به توانایی‌تان برای پرداخت این قبض‌ها قدرشناس‌تر باشید، پول بیشتری را به سمت خود جذب خواهیدکرد.

از امروز به بعد، این را به عادت خود تبدیل کنید تا هر موقع که قبضی را می‌پردازید، به خدماتی بیندیشید که در مقابل این صورت‌حساب دریافت کردید، و بر روی آن کلمات «سپاسگزارم – پرداخت شد» را بنویسید و اگر که پول لازم را برای پرداخت هزینه‌هاتان ندارید، قدرت قدرشناسی را با نوشتن «برای پولش سپاسگزارم» به کار اندازید و این را به گونه‌ای اظهار کنید که انگار پول لازم را دارید.

قدرشناسی نسبت به پولی که پرداخته‌اید تضمینی بر آن است که شما پول بیشتری دریافت خواهید کرد. قدرشناسی مانند یک ریسمان مغناطیسی است که به پول شما متصل است و پول همیشه به شما بازخواهد گشت، گاهی برابر، گاهی ده برابر یا صد برابر. میزان پول بازگشتی به شما به پول پرداختی‌تان بستگی ندارد بلکه به میزان شکرگزاری‌تان مربوط است.

تمرین شماره 9
پول رُبا
1- موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌ خود تهیه کنید و بنویسید که چرا از داشتن آنها سپاسگزارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.
2- هر قبض نپرداخته‌ای را که دارید بردارید و از قدرت شکرگزاری استفاده کنید و روی آن بنویسید برای پولش سپاسگزارم و صرفنظر از این‌که پول آن را داشته یا نداشته باشید، تا آنجا که می‌توانید برای پول پرداخت این قبض احساس شکرگزاری داشته باشید.
3- ده صورت‌حسابی را بردارید که پیش‌تر پرداخت کرده‌اید و روی آنها واژه‌های سپاسگزارم، پرداخت شد را بنویسید و برای آنکه پول پرداخت این قبوض را دارید، قدرشناس باشید.
4- پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را برای بهترین اتفاقی که در روز برای شما رخ داده بر زبان آورید.


روز دهم :
انرژی مثبت همچون گرد و غبار همه را فرامی‌گیرد

هیچ وظیفه‌ای واجب‌تر از بازگرداندن سپاسگزاری وجود ندارد.
سنت آمبروز (340-397)
کارشناس الهیات و اسقف کاتولیک

آموزه‌های روحانیِ باستانی می‌گویند که هر آنچه ما از صمیم قلب به دیگران می‌دهیم، صدبرابر به خودمان بازمی‌گردد. بنابراین قدرشناسی و تشکر زبانی از دیگران و گفتن سپاسگزارم بابت آنچه که از آنها دریافت می‌دارید، برای بهبود شرایط زندگیِ شما لازم است.

قدرشناسی یک انرژیِ قدرتمند است، بنابراین نیروی قدرشناسی را می‌توانید به سوی هرکسی گسیل دارید. اگر انرژیِ قدرشناسی را به مانند خاک نورانی تصور کنید، وقتی که در برابر دریافت چیزی از دیگران از آنها تشکر می‌کنید به آن می‌ماند که گرد و غبار انرژی را بر آنها می‌افشانید. انرژیِ مثبت و قدرتمند بر هر کسی که شما آن را به سویش می‌فرستید تأثیر می‌گذارد و او را غنی می‌کند. بسیاری از ما در طول روز، از طریق تلفن یا ایمیل یا رو در رو یا در محل کار، رستوران، آسانسور، اتوبوس یا مترو با افراد بسیاری ارتباط داریم و در بسیاری از حالات این افراد لیاقت قدرشناسیِ ما را دارند چرا که چیزی از آنها دریافت می‌کنیم.

به افرادی بیندیشید که در طول روز با آنها رویارو می‌شوید که برای شما خدمات مختلفی را فراهم می‌آورند مانند کسانی که در مغازه‌ها یا رستوران‌ها کار می‌کنند یا رانندگان اتوبوس و تاکسی، نظافتچی‌ها یا خدمه‌ی محل کارتان. این افراد کار می‌کنند تا خدمتی به شما ارایه دهند و شما خدمت آنها را دریافت می‌کنید. اگر در مقابل خدمات‌شان تشکر زبانی نکنید، آنگاه شما قدرشناس نبوده‌اید و خوبی‌ها را از خود دور ساخته‌اید.

به کارگرانی فکر کنید که سیستم حمل و نقل ما را ایمن نگاه می‌دارند یا کسانی که استفاده از خدماتی همچون گاز، برق و آب و راه را برای ما میسر می‌کنند.
به نظافتچی‌هایی فکر کنید که خیابان‌های ما و نظافت‌گاه‌های همگانی، قطارها، اتوبوس‌ها، هواپیماها، بیمارستان‌ها، رستوران‌ها، سوپرمارکت‌ها و اداره‌ها را تمیز می‌کنند. شما نمی‌توانید شخصاً به تمامیِ آنها خسته نباشید بگویید ولی می‌توانید، مرتبه‌ی بعد که از کنارشان عبور می‌کنید، با تشکر زبانی گرد و غبار انرژی مثبت را بر آنها بنشانید. یا می‌توانید دفعه‌ی بعد که پشت میز تمیزتان نشستید یا از خیابان‌های تمیز گذر کردید از صمیم قلب نسبت به آنها شکرگزاری کنید.
هنگامی که توی یک کافه یا رستوران هستید، گرد و غبار مثبت را با تشکر زبانی از تمام کسانی که به شما خدمت ارایه می‌دهند بر آنها بیافشانید. از کسی که میزتان را تمیز می‌کند یا لیست غذا را برای شما می‌آورد و یا لیوان‌تان را با آب پُر می‌کند و یا غذایی را که سفارش داده‌اید برای‌تان سرو می‌کند یا صورتحساب‌تان را می‌دهد تشکر کنید. اگر در خروجیِ فروشگاه یا سوپرمارکت هستید، گرد و غبار مثبت را در کلیه‌ی مراحل خرید بر کسانی که به شما خدمت ارایه می‌دهند با تشکر زبانی بیفشانید.

اگر به مسافرت هوایی می‌روید، گرد و غبار نورانیِ مثبت را با تشکر زبانی بر افراد حاضر در بازرسی‌ها و باجه‌های کنترل بلیت‌ها، مأموران حراست و خدمه‌ی پرواز که در هواپیما به شما خوشامد می‌گویند، بیافشانید. هر بار که میهمانداران هواپیما، در طول پرواز به شما سرویسی می‌دهند، از آنها قدردانی کنید. آوردن خوراکی و نوشیدنی و برداشتن بشقاب و پسمانده‌های غذایی از جمله خدماتی است که به شما ارایه می‌شود. شرکت هوایی و خلبان و کارکنان پرواز از شما به خاطر پرواز کردن با آنها تشکر می‌کنند، پس شما هم متقابلاً در هنگام ترک هواپیما از آنها تشکر کنید. و این کار را در هر بار استفاده از خدمات شرکت هوایی انجام دهید، چرا که پرواز کردن شما یک معجزه است.

نسبت به تمام کسانی که در کارتان به شما کمک می‌کنند قدرشناس باشید خواه کارمندان دفتری باشند یا منشی‌ها یا کارکنان غذاخوریِ محل کار یا نظافت‌چی‌ها یا همکاران‌تان. گرد و غبار با استفاده از تشکر زبانی بر آنها اثر خواهد کرد. تمامیِ این افراد خدمتی را به شما ارایه می‌کنند و شایسته‌ی قدرشناسیِ شما هستند.
به گارسون‌های رستوران‌ها فکر کنید که هر روز به سختی برای ارایه‌ی خدمت به مردم زحمت می‌کشند. آنها این کار را انتخاب کرده‌اند تا از این راه به عموم مردم خدمت کنند، خدمت به همگان یعنی رویارویی با افراد مختلف با حالات و احوال متفاوت که افراد قدر ناشناس را نیز دربرمی‌گیرد. مرتبه‌ی بعدی که کسی خدمتی برای‌تان انجام داد، به یاد بیاورید آن شخصِ در حال ارایه‌ی خدمت، عزیز دل والدین و خواهر و برادرش است ویا پدر یا مادر یک خانواده یا دوست مورد علاقه و قابل اعتمادکسانی است و به این خاطر شایسته‌ی قدرشناسی و احترام است.

گاهی اوقات با فردی روبرومی‌شوید که خدمتی را که می‌پندارید شایسته‌تان است به شما نمی‌دهد، یا توجه کافی به شما نشان نمی‌دهد. دراین حالت قدرشناسی مسئله‌ای سخت‌تراست ولی قدرشناسیِ شما نمی‌تواند به رفتاردیگران بستگی داشته باشد. قدرشناسی را برگزینید، مهم نیست که چگونه! انرژی مثبت را در زندگی‌تان انتخاب کنید مهم نیست چگونه! این مسأله به شما کمک می‌کند تا به یاد آوریدکه شاید آن فرد در لحظه‌ی رویاروییِ با شما درگیر مشکلی باشد. شاید حال خوشی نداشته باشد، شاید به تازگی عزیزی را از دست داده، شاید در همین چند روز متارکه کرده و اسیر نومیدی شده یا در مرحله‌ای حساس از زندگی باشد. قدرشناسی و مهربانیِ شما شاید خوشایند‌ترین چیزی باشد که در زندگی‌تان اتفاق می‌افتد.

مهربان باشید، چون تمام کسانی که می‌شناسید، همگی درگیر جنگی سخت هستند.

اگر شما از کسی برای کمک‌اش تلفنی سپاسگزاری کنید، واژه‌ی سپاسگزارم را سرسری بر زبان نیاورید و علت قدرشناسی‌تان را بیان کنید. برای مثال، «از کمک‌ات سپاسگزارم»، «سپاسگزارم که راهت را به خاطر من دور کردی»، «سپاسگزارم که وقت‌ات را به من دادی»، «خیلی از تو سپاسگزارم که مشکل‌ام را حل کردی». در این صورت شما از پاسخی که دریافت می‌کنید شگفت‌زده خواهید شد چراکه آنها خلوص نیت‌تان را درک خواهند کرد.

هنگامی‌که از کسی تشکر می‌کنید به چهره‌اش بنگرید. آنها متوجه قدرشناسیِ شما نمی‌شوند و انرژیِ سپاسگزاری‌تان بر آنها تأثیر نمی‌کند مگر آنکه به چهره‌شان نگاه کنید. اگر سپاسگزارم را در هوا بگویید، موقعیتی را برای کمک به دیگران از دست داده‌اید، یا اگر واژه‌ی سپاسگزارم را درحالی بر زبان بیاورید که به زمین نگاه می‌کنید، در این حالت شما در قدرشناسی‌تان روراست نبوده‌اید.

دو سال پیش من توی یک مغازه بودم و می‌خواستم برای خواهرم هدیه‌ای بخرم. مغازه‌دار به گونه‌ای به حرف من گوش داد و مرا در انتخاب هدیه‌ای مناسب یاری کردکه انگار می‌خواست برای خواهر خودش هدیه‌ای انتخاب کند. همین‌که فروشنده هدیه‌ی به شکل بسیار زیبا بسته‌بندی شده‌ را به من داد، تلفن همراهم زنگ خورد. تماسم کم و بیش داشت تمام می‌شد که به دَرِ خروجیِ فروشگاه رسیدم و احساس بدی وجودم را فراگرفت. به سرعت به سوی فروشنده‌ای که مرا یاری کرده بود برگشتم و نه تنها از او صمیمانه تشکر کردم، بلکه علت تشکرم را نیز گفتم و یادآور شدم که چقدر مرا در امر تهیه‌ی هدیه یاری داده است. من او را با انرژی مثبت شستشو دادم. چشمانش پُر از اشک شد و بزرگترین لبخندی که تاکنون دیده‌ام بر صورتش نقش بست.

هر کنشی، واکنشی برابر دارد، اگر وقتی تشکر می‌کنید به راستی همین احساس را داشته باشید، طرف مقابل این را درک خواهد کرد و احساس شما نه تنها احساس خوبی به فرد مقابل می‌دهد بلکه قدرشناسی‌تان شما را سرشار از شعف می‌کند. آن روز من با شادیِ وصف‌ناپذیری از مغازه بیرون آمدم.
من از انرژیِ‌ مثبت فقط برای کسانی که خدمتی در حق‌ام انجام می‌دهند، استفاده نمی‌کنم بلکه در تمام موقعیت‌ها از آن سود می‌برم. وقتی با دخترم خداحافظی می‌کنم و او به سوی منزلش می‌رود، برای سالم رسیدنش به منزل به شدت شکرگزاری می‌کنم وانگشتانم را به گونه‌ای در هوا تکان می‌دهم که انگار غبار انرژی را بر او و اتومبیل‌اش می‌افشانم. گاهی اوقات پیش از آنکه پروژه‌ای جدید را شروع کنم، غبار انرژی را به کامپیوترم می‌افشانم و یا وقتی که برای خرید به مغازه می‌روم، غبار انرژی مثبت را بر جلوی مسیرم می‌افشانم تا‌ آنچه را که لازم دارم در مغازه بیابم. دخترم هم در هنگام رانندگی از غبار انرژی استفاده می‌کند و حتی وقتی در مسیرش راننده‌ی مضطربی را می‌بیند که با سرعت رانندگی می‌کند، غبار انرژی مثبت را بر او می‌افشاند تا او نیز صحیح و سالم به مقصد برسد. امروز، غبار قدرشناسی را با خود داشته باشید و آن را با گفتن سپاسگزارم، بر تمام ارایه‌دهندگان خدمت به شما بیافشانید. دست کم امروز از ده نفر که خدمتی برای‌تان انجام می‌دهند تشکر کنید. مهم نیست اگر فرصت نمی‌یابید که شخصاً این کار را انجام دهید، در ذهن خود نسبت به کسی که سرویسی برای شما فراهم آورده سپاسگزار باشید؛ غبار انرژی مثبت باز هم به آنها می‌رسد. برای مثال در ذهن‌تان به خود بگویید:

از آن نظافت‌چی که در ساعات اولیه‌ی صبح کار می‌کند تا خیابان‌ها عاری از زباله باشد، تشکر می‌کنم. هیچ‌گاه قدر زحمات این شخص را که هر روز مانند ساعت برای من کار انجام داده ندانستم. از او سپاسگزارم.

مطمئن شوید حساب افرادی را که خدمتی به شما ارایه می‌دهند نگاه می‌دارید و دراین روز حتماً از ده نفر تشکر می‌کنید و غبار انرژی مثبت را بر آنها می‌افشانید. اگر هنگامی که از آنها تشکر می‌کنید انرژی افشانده شده را به صورت غبار درنظر بگیرید که بر روی افراد ریخته می‌شود، آنگاه شما تصویری نامرئی از آن چیزی در اختیار خواهید داشت که نیروی قدرشناسی نام دارد. این تصویر ذهنی به شما کمک خواهد کرد تا باور کنید که غبار مثبت شکرگزاری، به راستی به افراد می‌رسد و در بهتر شدن شرایط زندگی‌شان به آنها کمک می‌کند. هربارکه شما غبار انرژی را بر افراد می‌افشانید، در زندگیِ شما نیز تأثیرات متقابل خواهد داشت.
اگر امروز در خانه هستید، یک قلم و کاغذ بردارید یا با استفاده از کامپیوترتان، به خاطرتان برگردید و رویدادهایی را به یاد آورید که کسانی به خاطر شما از چهارچوب کار و زندگیِ خود بیرون آمده و به شما خدمتی کرده‌اند. ممکن است این آدم شخصی پشت تلفن باشد یا یک فروشنده که عزم انجام کاری را برای شما داشته است. شاید خدمتی ویژه از پُستچی یا نظافتچی یا شرکت‌های بازیافت یا از فروشنده‌ی فروشگاه محل‌تان باشد. لیستی از ده موردی را که هر کسی به شما کمک ویژه کرده تهیه کنید و با استفاده از کلمه‌ی سپاسگزارم، غبار انرژی مثبت را بر همه‌ی آنها بیفشانید.

یادآوری
امروز، تمرین فردا را بخوانید چراکه تمرین روز یازدهم از زمانی آغاز می‌شود که از خواب بیدار می‌شوید.

تمرین شماره 10
انرژی مثبت همچون گرد و غبار همه را فرا می‌گیرد
1- موهبت‌های خود را بشمارید: لیستی از ده موهبت‌تان تهیه کنید و بنویسید که چرا نسبت به آنها احساس سپاسگزاری دارید. لیست خود را از نو بخوانید و در پایان هر مورد، کلمه‌ی سپاسگزارم را سه بار بگویید و تا آنجا که می‌توانید برای موهبت‌هایی که دارید قدرشناس باشید.
2- امروز، با تشکر مستقیم یا تشکر ذهنی از ده نفری که به شما خدمتی ارایه کردند و شما از آن سود بردید غبار انرژی مثبت را بر آنها بیافشانید. از آنها برای سرویسی که به شما دادند با صمیمت تمام قدرشناسی کنید.
3- پیش از آنکه بخوابید، افکارتان را متمرکز کنید و کلمه‌ی سپاسگزارم را به خاطر بهترین اتفاقی که در روز برای شما رُخ داده بر زبان آورید.
4- امروز تمرین فردا را بخوانید، چراکه تمرین روز یازدهم زمانی شروع می‌شود که شما از خواب برمی‌خیزید.


اگر خواننده جدید سایت «یک پزشک»  هستید!
شما در حال خواندن سایت یک پزشک (یک پزشک دات کام) به نشانی اینترنتی www.1pezeshk.com هستید. سایتی با 18 سال سابقه که برخلاف اسمش سرشار از مطالب متنوع است!
ما را رها نکنید. بسیار ممنون می‌شویم اگر:
- سایت یک پزشک رو در مرورگر خود بوک‌مارک کنید.
-مشترک فید یا RSS یک پزشک شوید.
- شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید: صفحه تلگرام - صفحه اینستاگرام ما
- برای سفارش تبلیغات ایمیل alirezamajidi در جی میل یا تلگرام تماس بگیرید.
و دیگر مطالب ما را بخوانید. مثلا:

خارج از کادرهای عکس‌های مشهور چه گذشته؟ حالا کاربران می‌خواهد با هوش مصنوعی Generative Fill فتوشاپ…

هوش مصنوعی به سرعت در حال توسعه است و هر روز می بینیم که چقدر توسعه پیدا می‌کند. یکی از پیشرفت‌های تازهاخیراً ابزار جدید AI Generative Fill فتوشاپ بوده است.با کمک آن می‌توان بسیار ساده چیز ناخواسته‌ای را حذف کرد یا اشیایی را اضافه کرد…

محصولات رادیواکتیوی که در قرن بیستم در قالب کالاهای مصرفی عادی به مردم فروخته می‌شدند

پیش از درک خطراتی که قرار گرفتن در معرض تابش‌های رادیواکتیو برای انسان به همراه دارد، مردم و حتی دانشمندان می‌پنداشتند که مواد رادیواکتیو ترکیبات جالبی برای درخشان و نورانی کردن اشیا هستند. در ادامه چند مورد از عجیب‌ترین کاربردهای مواد…

جالب و گاهی خنده‌دار: آدم‌هایی که خیلی شبیه تابلو یک آگهی کنارشان هستند!

گاهی شباهت آدم‌ها به هم عجیب به نظر می‌رسند. حالا در نظر بگیرید که کاملا تصادفی اشخاصی در کنار تابلویی یا آگهی دیواری ایستاده باشند و چهره آنها به یکی از شخصیت‌های تابلو یا آگهی شباعت زیادی داشته باشد یا اصلا فرد افزونه‌ای برای مفهوم تبلیغ…

زره نمادین فلزی پیچیده‌ برای گربه‌ها و موش‌ها – کار یک هنرمند باذوق!

دشمنی بین گربه‌ها و موش‌ها به قدمت تاریخ است. اگر قرار بود آنها مثل آدمیان در برابر هم صف‌آرایی کنند چه چیزهایی برای این نبرد می‌ساختند؟کار یک هنرمند کانادایی تقریباً در همین سمت و سو است. جف دی بوئر با الهام از فرهنگ‌های باستانی و…

عمو حاجی -کثیف‌ترین مرد جهان- چند ماه پس از نخستین حمام برای اولین بار در ۶۰ سالگی، سال پیش درگذشت!

عمو حاجی (۱۹۲۸–۲۰۲۲) مردی ایرانی بود که بیش از ۶۰ سال به حمام نکردن شهرت داشت. عمو حاجی نام واقعی او نبود بلکه لقبی بود که به این فرد مسن داده می‌شد. او در روستای دژگاه فارس در آلونک و چاله‌ای در زمین زندگی می‌کرد.از آنجایی که او…

۲۵ صدای نوستالژیک فناورانه قدیمی که کودکان امروزی به صورت معمول هرگز نمی‌شنوند!

یک ستاره سینمای کلاسیک را در نظر بگیرید مثلا همفری بوگارت را. تلفن را با یک دست در دست می‌گیرد، سیگاری به لب دارد و بعد با افه خاصی شماره‌گیر را می‌چرخاند و با صدای بم مردانه‌اش می‌گوید که نلفنچی فلانجا را برایم بگیر!چنین منظره‌ای دیگر…
آگهی متنی در همه صفحات
دکتر فارمو / قیمت گوسفند زنده / موتور فن کویل / سپتیک تانک /کپسول پرگابالین / لیزر زگیل تناسلی /بهترین کلینیک کاشت مو مشهد /داروخانه آنلاین / بهترین سریال های ۲۰۲۴ / خرید دستگاه تصفیه آب / تجهیزات و وسایل دندانپزشکی /ثبت برند /خدمات پرداخت ارزی نوین پرداخت / کلینیک زیبایی دکتر محمد خادمی /جراح تیروئید / پزشکا /تعمیر فن کویل / سریال ایرانی کول دانلود / مجتمع فنی تهران / دانلود فیلم دوبله فارسی /خرید دوچرخه برقی /موتور فن کویل / شیشه اتومبیل / نرم افزار حسابداری / خرید سیلوسایبین / هوش مصنوعی / مقاله بازار / شیشه اتومبیل / قیمت ایمپلنت دندان با بیمه /بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران /بهترین جراح بینی در تهران /کاشت مو / درمان طب / تجهیزات پزشکی /داروخانه اینترنتی آرتان /اشتراك دايت /فروشگاه لوازم بهداشتی /داروخانه تینا /لیفت صورت در تهران /فروش‌ دوربین مداربسته هایک ویژن /سرور مجازی ایران /مرکز خدمات پزشکی و پرستاری در منزل درمان نو /سایت نوید /پزشک زنان سعادت آباد /کلاه کاسکت / لمینت متحرک دندان /فروشگاه اینترنتی زنبیل /ساعت تبلیغاتی /تجهیزات پزشکی /چاپ لیوان /بهترین سریال های ایرانی /کاشت مو /قیمت ساک پارچه ای /دانلود نرم افزار /
15 نظرات
 1. ملودی می گوید

  از شما که امکان خوندن این کتاب رو برای ما فراهم کردید سپاس گزارم .

 2. آرش می گوید

  سلام
  مرسی. تمرینات خیلی جالبیه. زندگیم متحول نشده و من هم انتظار نداشتم بشه!
  تنها چیزی که برام مهمه اینه که احساس بهتری داشته باشم که همین الان دارم 🙂
  راستی کنجکاویت در مورد کنجکاوی چی شد! 😉

  1. salam می گوید

   ببخشید ولی مشخص است که با 9 روز زندگیتان متحول نمیشود.لااقل باید دو ماه صبر بفرمایید.اکثرا مغز آدمی پر از امواج منفی است و سر چند تمرین نصفه و نیمه کاملا خالی نمیشود.
   اگر این تمرینات رو مکررا انجام بدین آروم آرومزندگیتان متحول هم میشود.

  2. مریم می گوید

   شما جواب خودتون رو دادید. انتظار نداشتین بشه پس هومنی که فکرشو می کردین شده . فقط عمل کافی نیست. احساس و باور و ایمان هم مهمه <3

 3. لاتاری گرین کارت می گوید

  مثل همیشه. عالی بود. منتظر قسمت هفتم میمونم.

 4. عزیز می گوید

  بسیار زیبا! ببینید در دین‌مان اسلام چقدر به شکرگذاری توصیه شده.. همین کلمه الحمدالله و سپاس‌گذاری از نعمت‌های خداوند.. دل انسان آرام می‌شه.. احساس شیرینی دست می‌ده به انسان.
  مجیدی گارمی، سپاس فراوان.

 5. مجید می گوید

  بسیار عالی و جذاب بود , دست شما درد نکنه بابت مطالب.
  سپاس گزارم !

 6. ارغوان می گوید

  قبل از اینکه بتونم این کتابو بخرم می تونم اینجا بخونمش
  سپاسگزارم.

 7. فاطمه می گوید

  از شما خیلی ممنونم واقعا لذت میبرم وقتی این مطالب رو میخونم واقعا متشکرم

 8. نریمان می گوید

  از اینکه این کتاب را در اختیارمان قرار داده اید تا آنرا بخوانیم و مورد استفاده قرار دهیم سپاسگذارم

 9. نگار می گوید

  بسیار ممنونو سپاسگزارم

 10. ليلا می گوید

  مطالب جذابه برای من خیلی ،تمرینات و انجام میدم و امیدوارم .تا اینجا روحیه ام خوب شده از اینکه کتابرواینجا میخونم خوشحال ،راضی و سپاسگزارم.

 11. انسیه می گوید

  مرسی که این کتاب رو گذاشتین خیلی عالیه

 12. محمدرضا می گوید

  بابت گذاشتن این کتاب روی اینترنت بسیار از شما سپاسگزارم

 13. محدثه می گوید

  از اینکه این مطالب رو به اشتراک گذاشتید بسیار سپاسگزارم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.