استفاده «دیوید کامرون» از آی‌پد و یک اپلیکیشن اختصاصی برای دسترسی به اطلاعات اقتصادی

1

مطابق خبر جالبی که گاردین منتشر کرده است، دیوید کامرون -نخست‌وزیر بریتانیا- در حال آزمایش یک اپلیکیشن وبی اختصاصی به نام No 10 dashboard است. شماره ۱۰ به در نام این اپلیکیشن به محل اقامت نخست‌وزیرهای بریتانیا یعنی خانه شماره ۱۰ Downing Street اشاره دارد.

او از آی‌پد برای دسترسی به این اپلکیشن استفاده می‌کند، این اپلیکیشن به صورت دقیقه به دقیقه، اطلاعات به‌روز شده در اختیار کامرون قرار می‌دهد، اطلاعاتی مثل میزان تولید ناخالص داخلی، میزان وام بانک‌ها، میزان اشتغال و دارایی‌ها. او در ضمن در فاصله چک کردن این اپلیکیشن نگاهی هم به توییتر و اطلاعات نظرخواهی‌ها می‌اندازد.

یکی از کارشناسان این اپلیکیشن را چنین توصیف می‌کند: آمیزه‌ای از سایت دولتی data.gov.uk و اپلیکیشن فلیپ‌بورد.

اگر این اپلیکیشن که می‌توان با پی‌سی و تبلت به آن دسترسی پیدا کرد، موفق باشد، ممکن است سایر اعضای هیئت دولت هم از آن برای دسترسی به اطلاعات حساس استفاده کنند.

در نشست گروه G8، کامرون بسیار مشتاق بود که نسخه اولیه این اپلیکیشن را به اوباما نشان بدهد.

یکی از مشاوران ارشد کامرون به نام روهان سیلوا بود که با اصرار این اپلیکیشن را به کامرون توصیه کرده بود، تکمیل این اپلیکیشن یک سال طول کشیده است و تازه یک ماه پیش آماده شده است.

این اپلیکیشن از تعدادی «تایل» تشکیل شده است که با انتخاب هر یک از آنها می‌توان به اطلاعات جزئی‌تر رسید. هر کدام از این تایل‌ها یا کاشی‌ها چیزی را نشان می‌دهند:
– اطلاعات مربوط به رشد اقتصادی و شاخص سهام تایمز مالی
– یادداشت‌های نخست‌وزیر
– فیدهای بعضی از اکانت‌های خاص توییتر مثل فید رسمی توییتر نخست‌وزیری
– اطلاعات مربوط به نظرسنجی‌های روزانه که در سایت YouGov درج می‌شوند
– اطلاعات مربوط به اشتغال و دارایی‌ها
– اطلاعات مربوط به میزان موفقیت طرح‌های ابتکاری دولت

ما تصویر و اسکرین‌شاتی از این اپلیکیشن در اختیار نداریم، زبان برنامه‌نویسی اپلیکیشن هم از بیم تلاش هکرها برای رخنه به آن فاش نشده است. اما احتمالا اپلیکیشن شباهت زیادی به خود سایت data.gov.uk دارد که طراحی‌ به‌روزی دارد و ما را تا اندازه‌ای یاد ویندوز ۸ می‌اندازد.

کامرون یک کاربر مشتاق آی‌پد و حتی بعضی از اپلیکیشن‌های آن مانند Fruit Ninja یا Angry Birds است، طوری که همه مطبوعات از این امر مطلعند و حتی گاهی در ضمن انتقاد از او، به این علاقه‌اش طعنه می‌زنند!

 
1 نظر
  1. آندو می گوید

    ابن خبر رو من پارسال خوندم دکتر جون، یکم اپل و سیبِ گاز زده ول کنی بد نیستااااااا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.