حوادث بامزه‌ فناوری و گجتی – قسمت دوم: مسموم کردن پدر و مادر برای دسترسی به اینترنت!

1

مقامات پلیس آمریکا گفته‌اند که دو نوجوان برای گریز از محدودیتی که والدین یکی از آنها برای دسترسی به اینترنت بعد از ساعت ۱۰ شب، گذاشته بود، به آنها نوشیدنی (میلیک‌شیک) مسموم داده‌اند.

پدر و مادر یک دختر ۱۵ ساله، نمی‌گذاشتند او بعد از ساعت ۱۰ شب آنلاین شود، به همین خاطر او و دوست ۱۶ ساله‌اش، میلک‌شیک برای این پدر و مادر خریدند و داروی خواب‌آور داخل آن ریختند. چون نوشیدنی طعم بدی پیدا کرده بود، این پدر و مادر تنها یک چهارم آن را خوردند، اما همین مقدار هم باعث شد که آنها به خواب بروند و ساعت یک بعد از نیمه‌شب با علایم مسمومیت بیدار شوند. شدت مسمومیت به حدی بود که آنها مجددا خوابیدند.

روز بعد، وقتی که آنها بیدار شدند، مشکوک شدند، به اداره پلیس در راکلین کالیفرنیا رفتند تا نوشیدنی را برای آزمایش تحویل بدهند. آزمایش نشان داد که میلک‌شیک‌ها واقعا مسموم بوده است. نوجوان‌ها به همین علت تحویل زندان نوجوانان داده شده‌اند.

01-06-2013 11-05-21 AM

پژوهش‌ها نشان داده‌اند که نوجوانان اهمیت زیادی برای دسترسی به شبکه‌های اجتماعی و اینترنت قائل هستند. ۹۰ درصد آنها از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند و ۱۸ درصد آنها اگر دسترسی به این شبکه‌ها نداشته باشند، از ارتباط با دوستانشان باز می‌مانند.

میزان کشش شبکه‌های اجاماعی برای نوجوان‌ها به حدی است که مطابق یک تحقیق دیگر، با اینکه بسیار از آنها دوست دارند که گاه آفلاین شوند، اما از بیم آنکه چیز مهمی را از دست بدهند، قادر به این کار نمی‌شوند. مطالعه دیگری هم نشان داده است که استفاده افراطی از فیس‌بوک می‌تواند منجر به خودشیفتگی، رفتارهای ضداجتماعی و تمایلات وسواس‌گونه شود. با این همه مطابق همین مطالعه، کاربری فیس‌بوک باعث همدلی مجازی مثبتی بین نوجوانان می‌شود که می‌تواند به دنیای واقعی هم تعمیم پیدا کند.

با این وجود، مسلما به هیچ عنوان نمی‌شود کاری که این دو نوجوان کردند را توجیه کرد.

منبع: + و +

 
1 نظر
  1. ali می گوید

    ببین به چه وضعی کشیده شده باید یه فکر اساسی کرد اینجور اتفاقا داره افزایش پیدا میکنه

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.