حوادث بامزه‌ فناوری و گجتی – قسمت سوم: پیدا کردن دزد آی‌فون با کمک یک چکش، ۲۰ دلار پول و یک سایت دوست‌یابی

3

برای پیدا کردن آی‌فون گم‌شده یا دزدیده شده، اپلیکیشن‌های بسیار متنوعی وجود دارد (+) یکی از مشهورترین آنها Find My iPhone است.

اما یک آقای ۲۷ ساله به نام ناداف نیرنبرگ، از ترفند دیگری برای پیدا کردن گوشی آی‌فون ۴ خود که در یک تاکسی در نیویورک جا گذاشته بود، استفاده کرد.

پس از گم کردن گوشی، او صبح روز بعد، از خواب بیدار شد، ایمیل‌اش را چک کرد و متوجه شد که کسی که گوشی‌اش را پیدا کرده، با استفاده از ایمیل و مشخصات او از یک اپلیکیشن دوست‌یابی استفاده می‌کند. ایمیل‌های ثبت‌نام و تأیید عضویت، گواه این مطلب بودند.

نیرنبرگ باید چه کار می‌کرد؟ او به این فکر افتاد که از طمع و هوس کسی که صاحب گوشی‌اش شده، استفاده کند و دزد را پیدا کند!

به همین خاطر برای خودش در همین شبکه دوست‌یابی یک پروفایل قلابی درست کرد و خودش را به عنوان یک دختر معرفی کرد و با جستجویی در گوگل، عکس یک دختر با ظاهر اغواکننده را پیدا کرد! او خودش را «جنیفر گونزالس» ۲۴ ساله معرفی کرد.

همان طور که حدس می‌زد، دزد فریب خورد و خیلی زود قراری با او گذاشت! دزد به محل ملاقات آمد و در حالی که یک بطری نوشیدنی هم دستش بود، وارد شد، غافل از اینکه آقای نیرنبرگ با یک چکش در اتاق کمین کرده است!

nirenberg--300x300

دزد مجبور شد که گوشی را عودت بدهد، البته نیرنبرگ با سخاوت و بزرگوارانه از خیر تنبیه دزد گذشت و ۲۰ دلاری هم به او هدیه داد.

منبع

 
3 نظرات
 1. هومان می گوید

  چه باحال

 2. مهران می گوید

  چقدر زشت 😐

  1. امیر می گوید

   زشت بودن اونه که بدزده نه اینکه حقشو پس بگیره…

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.