یک عکاس پاپاراتزی حرفه‌ای داخل کیفش چه دارد؟

1

تعقیب و انتشار اخبار سلبریتی‌ها و مطالب زرد به هیچ عنوان از اولویت‌های یک پزشک نبوده است، اما چیزی که باعث نوشته شدن این مطلب شد این ویدیوی کوتاه است.

این ویدئو را می‌توانید در یوتیوب ببینید یا از اینجا دانلود کنید.

در این کلیپ دوربین از سمت سوژه‌ها به سمت خود عکاس برگشته است و ابزار کار کسی را نشان می‌دهد که عکاسی از ستاره‌ها و شبه‌ستاره‌ها منبع اصلی تامین درآمدش است. نظر شما درباره این شغل هرچه باشد، باز هم دیدن محتویات این کیف که قاعدتا دوربین DSLR یکی از اجزای حتمی آن است، می‌تواند جذاب باشد. چرا که با چیزهایی مواجه خواهید شد که شاید انتظار دیدنش را نداشته باشید. آن چه در این کلیپ می‌بینید و به سال ۲۰۰۸ مربوط می‌شود، تجهیزات استانداردی است که این عکاس هر روز با خود به سر کار می‌برد.

  • دو دستگاه دوربین Canon 40D
  • لنز ۷۰-۲۰۰ با f2.8، لنز ۱۷-۵۵ با f2.8 و یک لنز ۲۸-۷۰. همه این‌ها در کنار لنز اصلی عکس‌برداری ۱۲۰-۳۰۰ fh f2.8 مورد استفاده قرار می‌گیرند!
  • دوربین فیلم‌برداری با آداپتور زاویه باز (Wide Angle)
  • اسپری فلفل، تعجب نکنید. چرا که او هر روز با کیفی سر کار می‌رود که ارزش ابزار درون آن بیش از ۱۰۰۰۰ دلار است!
  • فلش‌های Speedlight و پک‌های باتری برای شارژ سریع

paparazzi-camera-bag-2

خود این عکاس درباره حرفه‌اش می‌گوید: «عکاسی که ما انجام می‌دهیم، کلا با عکاسی معمول متفاوت است. من بیشتر آن را فتوژورنالیسم می‌دانم، اما ما حتی از فوتوژورنالیسم هم فراتر رفته‌ایم. ما مهارتی خاص در عکاسی داریم که در واقع ترکیبی است از عکاسی ورزشی و فوتوژورنالیسم. این تفاوت کار ما با فوتوژورنالیسم است. ما تنها چند ثانیه برای ثبت سوژه‌های‌مان زمان داریم. بری ثبت آن‌چه باید بگیریم، زمان بسیار بسیار اندکی در اختیار خواهیم داشت.»

منبع (+)

 
1 نظر
  1. کاوه می گوید

    فقط میخواستم در مورد اون اسپری فلفل که عکاس با خودش حمل میکنه یه اطلاع رسانی به همه خوانندگان بکنم. طبق قوانین جدید داخل ایران که در راستای کاهش زورگیری تصویب شده، حمل اسپری فلفل بدون مجوز ۶ ماه حبس غیر قابل خرید دارد. لطفا بیهوده همراه خود یا داخل ماشین اسپری فلفل حمل نکنید و در صورتی که واقعا به آن نیاز دارید اقدام به اخذ مجوز کنید. ممکن است یک انسان شریف بیخود و بیجهت به ۶ ماه زندان محکوم شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.