گوشی‌های اندرویدی به کمک پلیس نیویورک می‌آیند

2

پلیس نیویورک NYPD مدتی است به ابزار کارایی برای ارتقای سطح فنی خود مجهز شده است: گوشی‌های هوشمند اندرویدی!

از تابستان سال پیش، در طی یک برنامه آزمایشی، ۴۰۰ گوشی اندرویدی در اختیار افسران پلیس قرار گرفته است، با این گوشی‌ها آنها می‌توانند به بانک‌های اطلاعاتی پلیس دسترسی پیدا کنند.

04-13-2013 05-59-58 PM

این گوشی‌ها البته طوری برنامه‌ریزی شده‌اند که با آنها نمی‌شود مکالمه معمول انجام داد و صرفا از آنها می‌توان به عنوان یک ابزار هوشمند برای اجرای اپلیکیشن ویژه‌ای برای دسترسی به سابقه مجرمان، تعیین هویت با عکس‌ها و اطلاعات ثبتی خودروها، استفاده کرد.

مزیت این گوشی‌ها این است که دیگر پلیس‌های مجبور نیستند از ۲۵۰۰ کامپیوتر نصب شده روی خودروهای پلیس استفاده کنند، این کامپیوترها غالبا کند هستند و برای دسترسی به اطلاعات پلیس‌های مجبورند برنامه‌های مختلفی را اجرا کنند، اما با اپلیکیشن این گوشی‌ها، همه کارها در یک جا، مجتمع می‌شود.

04-13-2013 05-59-20 PM

سال پیش، پلیس سانفرانسیسکو به اپلیکیشن موبایل تازه‌ای مجهز شده بود که با کمک آن، پلیس‌های می‌توانستند گزارش صوتی خود را به آن دیکته کنند و همچنین با عکس گرفتن از پلاک خودروها به کلیه اطلاعات ثبت شده در مورد آن دسترسی پیدا کنند.

منبع


 
2 نظرات
 1. محمد مهدی می گوید

  اگه یادتون باشه تو سریال آلکاتراز مامورهای پلیس از یه همچین موبایل هایی استفاده می کردند. راستی آقای دکتر یه پست در مورد این که چرا آلکاتراز متوقف شد بزارید، خواهشا.

  1. Mohsen می گوید

   می دونستم باید اینجا پیدات کرد!
   همیشه توی یک‌پزشک هستی … .

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.