تشکیلات جدید پلیس نیویورک، با کمک اپل به دنبال آی‌فون‌های گمشده می‌گردد

1

دپارتمان پلیس نیویورک در حال ساخت تیمی است که تنها ماموریت آن ردگیری آی‌فون‌ها و آی‌پدهای به سرقت رفته است. این کار براساس برخی گزارش‌ها با کمک خود اپل انجام خواهد شد. بنا به گزارش نیویورک پست، اسکادران جدید iCopها با اپل همکاری خواهند کرد تا بتوانند هزاران دستگاه اپلی که هرساله به سرقت می‌روند را بیابند.

 پلیس نیویورک

گجت‌های اپل به اهداف بسیار محبوبی برای سارقان تبدیل شده‌اند. تنها در نیویورک، تعداد دستگاه‌های اپلی به سرقت رفته در سال ۲۰۱۲ نسبت به سال قبل، ۳۸۹۰ دستگاه افزایش یافته است. قضیه تا جایی پیش رفته است که حتی مایکل بلومبرگ شهردار نیویورک در مصاحبه‌اش در ماه دسامبر، زیاد شدن سرقت گجت‌های اپلی را مسئول افزایش ۳.۳ درصدی جرایم در نیویورک در سال ۲۰۱۲ دانسته است.

اپل حتی پیش از راه‌اندازی این تیم جدید، برای ردیابی دستگاه‌های به سرقت رفته با پلیس نیویورک همکاری می‌کرده است. اگر یک شهروند نیویورکی سرقت یک دستگاه اپلی را گزارش دهد، پلیس نیویورک با اپل تماس می‌گیرد تا به کارآگاه‌هایش کمک کند که محل دستگاه به سرقت‌رفته را بیابند.

پاول براونی (Paul Browne)  سخن‌گوی پلیس نیویورک در گفت‌وگو با نیویورک پست می‌گوید: «ما به دنبال راه‌هایی برای یافتن کسانی هستیم که از ابزارهای مسروقه استفاده می‌کنند تا بتوانیم آن‌ها را به صاحبان‌شان بازگردانیم.» او در ادامه می‌افزاید که ۷۴ درصد دستگاه‌های اپلی به سرقت رفته به صاحبان‌شان بازگردانده می‌شوند.

کار ردیابی گجت‌های به سرقت رفته گاهی به جاهایی فراتر از یافتن خود آی‌فون‌ها و آی‌پدها و بازگرداندن آن‌ها به صاحبان‌شان کشیده می‌شود. گاهی این کار باعث شناخته شدن و توقف فعالیت گروه‌های سازمان یافته برای سرقت محصولات اپل شده است. یکی از این نمونه‌ها سارقی بود که عادت داشت افراد بی‌توجه را در یک ایستگاه خاص اتوبوس هدف قرار دهد. براونی می‌گوید: «ما ایستگاه را زیر نظر گرفتیم، مظنون را تعقیب کرده و در نهایت او را دستگیر کردیم.»

اپل هنوز در خصوص این‌که آیا در جاهای دیگر هم به مقامات قانونی کمک خواهد کرد یا خیر، اطلاعاتی منتشر نکرده است.

منبع(+)

 
1 نظر
  1. کاوه می گوید

    فکر کنم اگه موبایلهارو بیارن جلوی علائدین بفروشن، کم کم سر و کله پلیس بین الملل جلوی علائدین پیدا بشه.
    اینهارو به عنوان شوخی گفتم، اما اگر سری به اطراف پاساژ علائدین بزنید با انبوهی از دستفروش ها برخورد میکنید که معلوم نیست گوشی های بدون شارژر و کارتن رو از کجا آوردن و میفروشن. تاسف بار تر اینه که کلی از خریدارانی که به دنبال قیمت پایین تر هستند از اونها خرید میکنند غافل از اینکه اگر صاحب گوشی سرقتی شکایت کنه و IMEA گوشی رهگیری بشه، اونها به خاطر استفاده از گوشی سرقتی مجرم هستند و در بهترین حالت باید گوشی رو پس بدن و در سناریوی بدتر، صاحب گوشی سرقتی در حین سرقت مجروح شده که خریدار گوشی محکومیت کیفری هم پیدا میکنه و دستش به هیچ جا بند نیست.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.