پاسخ پلیس فرانسه به کسانی که دنبال عضو گمشده خانواده خود هستند: در فیس‌بوک دنبالش بگردید!

1

روز دوشنبه پلیس فرانسه به طور رسمی در وب‌سایت دولت فرانسه اعلام کرد که دیگر به سبک سابق در صورت درخواست اعضای خانواده، دنبال عضو گم‌شده‌شان نمی‌گردد، مگر اینکه این شک وجود داشته باشد که خطری فرد گم‌شده را تهدید می‌کند.

از زمان جنگ جهانی اول، پلیس با هدف رساندن اعضای جداشده خانواده‌ها به هم، دنبال گمشده‌ها می‌گشت، اما در سال‌های اخیر چنین درخواست‌هایی بسیار کم شده است و این درخواست‌ها هم بیشتر برای پیدا کردن کسانی درخواست می‌شده که از پرداخت خرجی به همسر خود خودداری می‌کردند.

در نامه‌ای که وزرات کشور فرانسه به پلیس نوشته است، پیشنهاد شده که مردم برای پیدا کردن اعضای گم‌شده خانواده به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی متوسل شوند.

05-23-2013 11-55-45 PM

البته مسلم است که به درخواست‌های پیدا کردن اطفال گم‌شده یا کسانی که ظن می‌رود خودکشی کرده باشند یا قربانی جنایت شده باشند، ترتیب اثر داده می‌شود.

خود وزارت کشور فرانسه، علت کاهش درخواست‌های پیدا کردن مفقودین را به اینترنت نسبت می‌دهد، در شبکه‌های اجتماعی مردم مدت‌هاست که عادت کرده‌اند جزئیاتی در مورد مسافرت‌ها و نقل مکان‌ها یا وضعیت روحی خود را بنویسند و همین پیدا کردن گم‌شده‌ها را آسان کرده است.

فارغ از این خبر، اینترنت در موارد زیادی در جریان حادثه‌هایی مثل تندباد اخیر اولاهوما یا زلزله سال ۲۰۱۱ ژاپن کمک کرده است.

منبع


 
1 نظر
  1. ابراهیم درویش می گوید

    هنوز درک نکردم چرا مردم انقدر راحت به شبکه های اجتماعی اعتماد می کنن ! خرات فیس بوک رو جدی بگیرید ! این مطلب رو حتما بخونید :
    http://www.elmefarda.com/%d8%ae%d8%b7%d8%b1%d8%a7%d8%aa-%d9%81%db%8c%d8%b3-%d8%a8%d9%88%da%a9/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.