پشتیبانی از تبلت‌های اندرویدی به اپل موزیک افزوده شد؛ سه سال پس از گوشی‌های اندرویدی!

0

سه سال پس از آنکه اپلیکیشن اپل موزیک برای گوشی‌های اندرویدی عرضه شد؛ حالا به طور بومی (Native) از تبلت‌های اندرویدی نیز پشتیبانی می‌کند.

نسخه ۲.۷ اپلیکیشن اپل موزیک که فعلا به صورت بتا و آزمایشی منتشر شده است؛ منوی همبرگری در بالا سمت چپ نرم‌افزار را به پایین صفحه منتقل کرده است که برای کار با تبلت‌های با اندازه بزرگ بسیار مناسب‌تر است و کار آسان‌تر می‌شود.

پیش از این، کار با نرم‌افزار اپل موزیک روی تبلت‌های اندرویدی با صفحه‌نمایش‌های بزرگ کار چندان راحتی نبود و مشکلاتی در رابط کاربری مشاهده می‌شد.

امسال اپل سعی کرده سرویس پخش موسیقی خود را برای سخت‌افزارهای بیشتری عرضه کند و اجازه می‌دهد اپلیکیشن این سرویس روی سخت‌افزارهایی بیشتری غیر از خود اپل نصب شوند.

به عنوان مثال، در اواخر ماه جاری که اواخر سال میلادی هم می‌شود؛ سرویس اپل موزیک روی بلندگوهای هوشمند اکو آمازون قابل پخش خواهد بود. اپل این سرویس را در ماه سپتامبر با Android Auto و گوگل اسیستنت نیز سازگار کرد.

حمله به پلتفرم‌های دیگر

پشتیبانی بومی از تبلت‌های اندرویدی توسط اپل موزیک هم تعجب‌برانگیز است و هم از سیاست‌های جدید اپل برای توسعه این سرویس و رقابت جدی‌تر با اسپاتیفای حکایت می‌کند.

تبلت‌های اندرویدی رقیب جدی تبلت‌های آیپد اپل هستند. پس، طبیعی است که اجرای اپل موزیک روی آن‌ها می‌تواند طیف بسیار گسترده‌ای از کاربران غیر اپلی را خوشحال کند.

آن‌ها می‌توانند از اشتراک‌های خانوادگی و پیشنهادهای مختلف عرضه شده توسط اپراتورهای موبایل روی این سرویس استریم موسیقی سود ببرند بدون اینکه سخت‌افزار اپل را داشته باشند یا به اکوسیستم این شرکت محدود شوند.

این موضوع نشان می‌دهد اپل در پی گسترش کاربران سرویس اپل موزیک خود است تا بتواند در بازار به طور جدی‌تری با رقبایی مانند اسپاتیفای مبارزه کند.

اپل اگر می‌خواهد اپل موزیک بسیار محبوب و فراگیر شود؛ چاره‌ای ندارد که به اکوسیستم‌ها و پلتفرم‌های دیگر هم وارد شود.

نسخه جدید اپلیکیشن اپل موزیک چندین بهبود دیگر مانند بهبود عملکرد تصاویر و پلی‌بک موسیقی دارد. چندین باگ این اپلیکیشن هم برطرف شده است. هنوز مشخص نیست نسخه ۲.۷ اپل موزیک چه زمانی به طور رسمی منتشر می‌شود.

منبع


   

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.