گوگل بخش تبلت سایت اندروید را حذف کرد؛ آیا تبلت‌های اندرویدی در حال مرگ هستند؟

0

شرکت گوگل بخش «TABLETS» را به طور کامل از روی سایت اندروید خود حذف کرد.

بسیاری از سایت‌ها این حرکت گوگل را معنادار و هدف‌مند برآورد کردند و می‌گویند تبلت‌های اندرویدی رو به افول هستند و حتا گوگل هم در حال تغییر برنامه‌های خود روی این دستگاه‌ها است.

البته، برخی از سایت‌ها و گزارش‌ها هم از به‌روزرسانی این سایت خبر دادند و اعتقاد دارند گوگل می‌خواهد بخش تبلت را با طراحی و وضع بهتری دوباره به سایت اندروید برگرداند. همین‌طور، یک فرضیه دیگر می‌تواند جداسازی بخش تبلت اندرویدی و ظاهر شدن در قامت یک سایت مستقل است.

اما گمانه‌زنی‌ها بیشتر به سوی عدم عرضه اندروید برای دستگاه‌های تبلت است. گویا گوگل تمایل دارد سیستم‌عامل متن‌باز خود را بیشتر برای گوشی‌های تلفن همراه، تجهیزات پوشیدنی مانند ساعت‌های هوشمند، تلویزیون‌های هوشمند، خودروها و سیستم‌های حرفه‌ای سازمانی ارایه کند.

گزارش‌ها نشان می‌دهند بخش تبلت تا روز پنج‌شنبه گذشته روی سایت اندروید گوگل وجود داشته است و به تبلیغ برخی مدل‌ها مانند Shield و Galaxy Tab S2 یا یک تبلت اکسپریای سونی مشغول بوده است.

خروج آرام گوگل از بازار تبلت

گوگل در سال‌های گذشته تلاش‌های زیادی در بازار تبلت‌های اندرویدی انجام داده و قصد داشت همانند گوشی‌های سری پیکسل و نکسوس در این بازار هم سخت‌افزار پرچم‌دار قابل رقابتی داشته باشد ولی هیچ‌گاه موفق نشد.

در حالی که انتظار می‌رفت گوگل از تبلت Android P رونمایی کند؛ این امر محقق نشد و حالا به نظر می‌رسد این شرکت به طور کامل تصمیم گرفته از بازار تبلت‌ها خارج شود.

هنوز گوگل نسبت به این اخبار واکنشی نشان نداده است ولی چندان تصمیم عجیب و غیرمنتظره‌ای نیست که گوگل بخواهد به عمر تبلت‌های اندرویدی پایان دهد.

سال‌ها است که اپل در بازار تبلت پرفروش‌ترین است. در سال گذشته، گزارش‌هایی موسسات تحقیقاتی بازار مانند IDC و Strategy Analytics نشان دادند بخش عمده‌ای از بازار تبلت به آیپد تعبق دارد و اندرویدی‌ها نتوانست همانند بازار موبایل از اپل پیشی بگیرند.

تحرکات دیگر شرکت‌های سازنده تبلت‌های اندرویدی نیز نشان می‌دهد این دستگاه‌ها با فروش و استقبال مورد انتظار روبرو نشدند و شاید به‌زودی شاهد پایان کار برخی از تولیدکنندگان تبلت باشیم!

منبع

نوشته‌های پیشنهادی

آگهی متنی در همه صفحات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.