راهبرد جالب یک شرکت تولیدکننده بازی برای مبارزه با دانلود غیرقانونی محصولاتش: آینه چون نقش تو بنمود راست …

7

به تازگی یک شرکت تولیدکننده گیم به نام Greenheart Games دست به کار عجیبی زد که در وهله اول هیچ منطقی در پشت آن به چشم نمی‌خورد. این شرکت که با دانلود غیرقانونی محصولش یعنی بازی Game Dev Tycoon روبرو شده بود، نسخه کرک بازی را شخصا در سایت‌های دانلود قرار داد. این بازی خودش یک شبیه‌ساز توسعه نرم‌افزار است.

هنوز یک دقیقه از آپلود فیلم و گذاشتن آن در سایت‌های تورنت نگذشته بود که کلاینت تورنت این شرکت، نشان داد که افراد زیادی شروع به دانلود بازی کرده‌اند.

اما افرادی که این نسخه کرک‌شده را نصب و بازی می‌کردند، بعد از چند ساعت پیامی مشاهده می‌کردند مبنی بر اینکه شرکت مجازی که در این گیم ساخته‌اند به علت اینکه کاربران نسخه غیرقانونی محصول را می‌خرند با مشکل مواجه شده و دیر یا زود ورشکست خواهد شد!

04-30-2013 05-32-13 PM

به این ترتیب این شرکت با تغییراتی در نسخه کرک، با قرار دادن یک آینه در مقابل کاربران خلافکار، خواسته است که نتیجه اعمالشان را به خود آنها بچشاند.

۹۳ درصد موارد دانلود این بازی، به صورت غیرقانونی صورت می‌گیرد.

این تصویری است از واکنش یکی از گیمرهای بازی غیرقانونی وقتی خودش با دزدی محصولش در جریان این بازی روبرو شد:

04-30-2013 05-23-08 PM

البته شرکت Greenheart تنها شرکتی نیست که از این راهبرد خلاقانه به صورت غیرمستقیم برای تحت تأثیر قرار دادن کاربران خاطی استفاده می‌کند، در بازی Crysis – WARHEAD هم کاربران غیرقانونی ممکن است با صحنه عجیبی روبرو شوند به این صورت که اسلحه‌های آنها به جای گلوله، جوجه شلیک کنند!

در بازی Michael Jackson: The Experience هم به جای صدای موسیقی در برخی صحنه‌های صدای ناهنجار ووزیلا خارج می‌شود و در بازی نینتندوی SNES RPG EarthBound هم در نسخه کرک شده تعداد دشمنان زیاد می‌شود و کاربر نمی‌تواند مراحل بازی را ذخیره کند.

اما در این میان راهبرد شرکت Greenheart از آنجا که به صورت آینه‌ای کاربر را در مقابل عمل خودش قرار می‌دهد، از همه هوشمندانه‌تر به نظر می‌رسد.

منبع

 
7 نظرات
 1. فرشاد می گوید

  ایده خیلی جالبی بود!
  شاید ما ایرانی‌ها نتونیم بنا به دلایلی از پس هزینه‌ها و تهیه نرم‌افزار و بازی قانونی بر بیایم، ولی من موندم مردم بلاد کفر (!) با اون قدرت خریدشون دیگه چرا میرن سراغ نسخه کرک شده… ؟!

 2. هومن می گوید

  جالبه. ولی کاش این سازنده ها کشور هایی مثل ایران رو در نظر میگرفتن و ما هم میتونستین از حقوق تولید کننده حمایت کنیم و بازی ها رو اصل بخریم.

 3. دانیار می گوید

  عجب خلاقیتی! واقعاً چقدر خوبه که آدم بتونه این قدر خلاق باشه. عملاً طرف رو بدون اینکه ناراحتش کنه، شرمنده کرده!

 4. abolfazl می گوید

  من بودم یه دفعه وسط بازی برای کاربر یه “بیگ لایک” بزرگ نشون میدادم 😀

 5. سوران می گوید

  مردم عجب چیزایی به ذهنشون میرسه

 6. پیام می گوید

  یه بازی هم بود ، در اصطلاح ، غول یکی از مراحلش کشته نمیشد ، هرچه قدر که تیر میزدی…

  1. مریم می گوید

   خالی بند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.